Tomaszów straci 8 milionów złotych

  • 06.08.2019, 10:07 (aktualizacja 06.08.2019, 10:29)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszów straci 8 milionów złotych
Ponad 70 miast należących do Związku Miast Polskich odpowiedziało na przesłaną im ankietę i podało inwestycje, z których będą musiały zrezygnować w przyszłym roku. Ma to związek z ustawą obniżającą podstawową stawkę PIT z 18 do 17 proc. Wśród tych miast znalazł się także Tomaszów Mazowiecki.  Według szacunków Związku, samorząd straci ok. 8 milionów złotych. To bardzo poważny ubytek finansowy. Dla porównania wydatki majątkowe zaplanowane przez miasto na ten rok to ok. 50 mln. zł., a więc strata to ponad 6 procent. Czego nie uda się zrobić w Tomaszowie? Przekonamy się w przyszłm roku. Póki co, pod znakiem zapytania stoi budowa kompleksów lekkoatletycznych, rewitalizacja parków miejskich i terenów zielonych, modernizacja obiektów sportowych

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

greg1953
greg1953 09.08.2019, 20:37
...amo prezio wygrał drugą elekcję więc teraz spokojnie siedzi na laurach i bierze kasę za friko...
Mietek
Mietek 07.08.2019, 17:48
Czyli kolejny prezydent miasta nie da rady. Zarznela miasto HALA LODOWA. Kolejna modernizscja stadionu ibudpwa hali do siatkowki stanie wmiejscu a mawet sie cofnie
AW
AW 08.08.2019, 10:49
To nie prezydent nie da rady. Dla wyjaśnienia: Część podatków z PIT trafia do budżetu miasta. Wpreowadzenie zerowego PIT dła młodych i obniżenie od października PIT z 18 do 17 % spowoduje mniejsze kwoty podatków PIT , a co za tym idzie wpływów do budżetu miasta. W tym przypadku chodzi o kwotę 8 000 000 zł.Mając mniej pieniędzy prezydent musi zaplanować mniej wydatków...
Jarek
Jarek 08.08.2019, 21:57
Wystarczy zobaczyć cennik areny lodowej - nowemu prezesowi to chyba miasta się pomyliły,
d
d 07.08.2019, 19:03
5 milionów. Jeden Solorz zwleka wpłatą 25 baniek należnego nam społeczeństwu majątku. 25 milionów od jednego człowieka
ooo
ooo 06.08.2019, 21:51
Uważam że będzie jeszcze gorzej. Obecnie widać już zastój w inwestycjach miejskich. Stan dróg lokalnych jest porażający i inna brzydota kuje w oczy...
Piotr K
Piotr K 06.08.2019, 12:48
Jako liberał ekonomiczny daleko mi do poklasku nad wysokim PITem. Po pierwsze opodatkowanie ludzkiej pracy i oWATowanie konsumpcji pieniądza to forma zniewolenia.
Obniżka podatku przyniesie spadki w dochodach państwa i samorządu jednak wzbogaci się obywatel co w ogólnej ocenie jest dobre. Kolejny krok jaki czeka przyszły rząd to zwiększenie kwoty wolnej od podatku co odbije się na samorządzie.
To jedyna droga do bogacenia się ludzi pracujących.
Realista
Realista 07.08.2019, 10:45
A może właśnie chodzi o to, żeby ludzie pracujący nie bogacili się ? Może system chce, żeby ludzie pracowali jak najdłużej, za niskie wynagrodzenie i nie mieli czasu na myślenie ?
MS
MS 07.08.2019, 10:48
I by ich uzależniać od socjalu
Lud PiSowski
Lud PiSowski 06.08.2019, 17:09
Wszystkich interesuje co innego i trudno od tego uciec.

Dlaczego nie udalo sie otworzyc tego franczyzowego banku?
Powtarzam, w Ząbkach taki oddział znajduje się w ogródku prywatnej posesji, w starym kontenerze morskim, które chodzą na OLX po 6-9 tysięcy.

Czy to jest tajemnica?
Zabrakło kompetncji? Czy po tym gdy tomaszowski plebs pkradł wiertarki odechciało się?
Piotr K
Piotr K 06.08.2019, 23:45
Ja nie planowanowałem tworzyć takiego oddzialu. W zasadzie nikt w Tomaszowie nie planuje. Może Ty sobie poradzisz ;)
Lud PiSowski
Lud PiSowski 07.08.2019, 18:19
ja nawet nie planuje mieć własnej firmy. JAKIEJKOLWIEK I NIGDY. Jeśli coś odziedziczę, zamykam od razu. Utrzymywanie bida etatów jest po prostu nieetyczne.

Istnieją placówki partnerskie kilku banków. Franczyzami są nie mniej trudnymi są telekomy. Bo mimo, że przepływ gotówki jest mniejszy (właściwie jedynie za telefony, które kupowane w salonach kosztują 200-500 zł, reszta rozłożona na raty), ale proceduralne tak. Ja wiem, że to często nie jest dochowywane, ale gdyby porobić kontrole choćby pod względem ochrony danych osobowych, to z dnia na dzień wszystkie salony telefonii komórkowej zostałyby zamknięte. Nie robi się tego, płacze się dopiero wtedy gdy komornik zajmuje konto, mimo, że nigdy nie podpisywało się z wierzycielem żadnej umowy, a jedynie PESEL wyciekł. No ale co tam. Byznesmen nawet po zawodówce zupełnie nie z obszaru prowadzonego byznesu dla niektórych równa się profesjonalista. Tak przecież nie jest.

Będzie w Galerii wreszcie kolejny salon(bo powinny być wszystkie cztery od razu, a są dwa :( < pytanie do Twoch partyjnych patronów z PO, którzy lubią się chwalić, że załatwili galerie: dlaczego nie wymusili na zarządcy zwabienie Orange i Plusa? Już wtedy? No co? Skoro udaje się zwabić dużych to nie daje się znaleźć chętnego na mały salonik? Wystarczy, że atrakcyjny czynsz przez kilka lat zaproponują.

A tak ***. Po całym mieście trzeba łazić W większości galerii w Warszawie obecne są wszystkie cztery brandy infrastrukturalne: Plus, T-Mobile, Orange, Play. W Galerii Tomaszów tylko 2.

To tak jakby nie mieć połowy zębów i to „na przedzie”,

zatem wracając.

Będzie w Galerii kolejny salon. Plusa.

Facet z Radomia otwiera. Po tym jak rozsądnie prowadzi to tam, i po tym jak fatalna jest obsługa w dotychczasowych miejsach, dużo wskazuje na to, że może mu się powieść. Za co trzymam kciuki. Bo to jest dla miasta ważne, czy emeryt bez kompetencji ani sprzętu, może sobie iść tylko z dowodem i przenieść się do innej sieci czy jest odsyłany do Piotrkowa czy nawet Łodzi. Bariery zaczynają powstawać jak za komuny, którą obaj jeszcze troche powinniśmy pamietać. Liberalne państwo to przywraca. „Nie masz czym jechać? Zgiń”
.
. 07.08.2019, 18:21
jest to oczywiscie troche chaotycznie napisane, ale zrozumiale. Za dużo mam teraz tego na łbie. Znowu mam miasteczko które bardzo mało znam, a trolluje tam (za darmo)
PiSowski lud
PiSowski lud 06.08.2019, 10:31
Czyli obnizanie podatkow jest zle?

Cieszcie sie, ze ja nie rzadze bo Zwiazek Miast czy czego tam, nie smialby rozsylc czegokolwiek.

Ale radosc moze noe potrwac dlugo, myslacych ja ja i to duzo mlodszych przybywa.

Demokracja noe jest wartoscia samą w sobie.
MS
MS 06.08.2019, 11:18
Oby myślących przybywało. Samo obniżanie podatków nie jest niczym złym a nawet, powiedziałbym, pożądanym. Tyle, że w parze z nim musi iść zmiana w strukturze wydatków publicznych, a więc min. zmniejszenie kosztów tranferów socjalnych, co pozwoliłoby zbilansowac budzety. Potrzebna byłaby też rewolucja w podejściu do scentralizoowanego zarządzania. Obniżanie podatków, przy utrzymaniu wielkości odsetek, które konsumowane są lokalnie jest nieracjonalne. Warto też zauwazyć, że większość zadań tzw. zleconych, finansowanych z subwencji np. oświatowym nie jest dofinansowana w stopniu wystarczającym ( o inwestycjach i rozwoju nie ma nawet mowy). P
PiSowski lud
PiSowski lud 06.08.2019, 17:06
Czyli gdyby od Pana to zależało odebrałby Pan rodzicom 500+ i te trzy stówki na wyprawkę do szkoły?

Proszę w pierwszej kolejności o odpowiedź na to konkretne pytanie. Dziękuję.
MS
MS 07.08.2019, 10:50
Odebrałbym. Zasiłki socjalne należy kierować tam, gdze sa one niezbędne
PiSowski lud
PiSowski lud 07.08.2019, 19:08
Czy studia powinny być bezpłatne dla wszystkich?
J.P.
J.P. 06.08.2019, 18:07
Racjonalne byłoby zastosowanie podobnych kryteriów jak przy 500+ dla niepełnosprawnych

Pozostałe