Ścieżka do Grot Nagórzyckich zostanie przebudowana. Przetarg rozstrzygnięty!

  • 07.08.2019, 20:29
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Ścieżka do Grot Nagórzyckich zostanie przebudowana. Przetarg rozstrzygnięty!
Firma z Tomaszowa Mazowieckiego, Binstal s.c., wykona przebudowę ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Jana Pawła II. Rozstrzygnięto przetarg, na który wpłynęły cztery oferty. Firma wykona prace za 474 800,00 złotych. Niebawem podpisana zostanie umowa i rozpoczną się prace.

Zgodnie z obietnicą przebudowana zostanie ścieżka rowerowa prowadzona do Grot Nagórzyckich. W ubiegłym roku zainstalowano nowe oświetlenie na tym odcinku. Prace powinny rozpocząć się już na początku października. Przebudowa ścieżki rowerowej będzie obejmowała m.in. roboty ziemne związane z naprawą ubytków na nawierzchni ścieżki rowerowej, ustawieniu stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek parkowych oraz nowych balustrad bezpieczeństwa.

Inwestycja powinna  zakończyć się  do końca listopada 2019 roku. Termin gwarancji na roboty budowlane wyniesie 4 lata.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SZARY CZLOWIEK
SZARY CZLOWIEK 12.08.2019, 10:50
LUDZIE ZA TYLE KASY LIFTING PRAWIE NOWEJ SCIESZKI ZCIEMA KILKORO TOMASZOWSKICH CWANIAKOW ZROBI KASE
M
M 11.08.2019, 07:33
Dopuki będą decydować ludzie z łapanki, lub co gorzej z nadania partyjnego tak będzie. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DECYZJE!!!
Idiota
Idiota 10.08.2019, 02:02
Panie Mariuszu: czy naprawdę nie powinniśmy iść spać ?!
Idiota
Idiota 10.08.2019, 01:57
Do "maksa":
dobrze, że wyciągnąłeś fragment specyfikacji przetargowej z tymi kabaretowym, "ślepym" kosztorysem inwestorskim.
Nich jak najwięcej ludzi wie, jak są tworzone te "ślepe" inwestorskie kosztorysy do specyfikacji przetargowych. Z reguły jest tak, że całą specyfikację przetargową razem z tymi idiotycznymi ''ślepymi" kosztorysami inwestor, czyli samorząd powiatowy zleca firmie z zewnątrz.
I ten inwestor powinien bezwzględnie, najpierw sprawdzić to co zmajstrował wykonawca tej specyfikacji przetargowej i oczywiście nie powinien dopuścić do puszczenia w obieg takiego gniota, który Ty przedstawiłeś.
Tak by się działo, gdyby inwestorem była firma prywatna, bo jej właściciel wiedziałby, jak liczyć kasę - SWOJĄ KASĘ ! Natomiast urzędnicy samorządowi mają w d.u.p.i.e kasę, bo to przecież nie ich kasiorka.

Wszystkiego najlepszego życzę Staroście Tomaszowskiemu i firmie, która dzielnie wygrała przetarg na porządki itp., itd.
m&m
m&m 09.08.2019, 18:30
Naprawdę to nie jest jakiś żart z tą ścieżką? Zróbcie np ścieżkę do Smardzewic z Niebieskich Źródeł a nie pakować setki tysięcy złotych w coś, co już jest i świetnie funkcjonuje nie strasząc swoim stanem czy nie powodując niebezpieczeństwa dla użytkowników. Po co komu tam ławki. To nie park tylko miejsce do wylewania siodmych potów . Po co dodatkowe śmietniki??? Czy to jakieś wnioski użytkowników? Wątpię. Po tym jak zrobiono oświetlenie, to starczy już kasy na ten fragment. Lepiej pójść na ilość( dlugosc) A nie podnosić standard i robić z tego alejke parkową. Mamy już parki i bulwary w tm a komuś się pomieszaly, że to jest to samo. Dużo rzeczy robi się w mieście,które mi się podobają, ale to jest czysta głupota.
maks
maks 09.08.2019, 14:27
Bizancjum,
opis przedmiotu zamówienia

1) roboty ziemne, ("zapewne zrobienie porządków po bałaganie co zostawił wykonawca oświetlenia a plac budowy inwestor przyją z powrotem bez zająknięcia :D")
2) naprawa ubytków w nawierzchni ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej,
(nie widzę potrzeby jeszcze tego wykonywania - gdzie Warunki Techniczne itp. jak to się do tego ma do stanu ścieżki ?)
3) remont ścieku korytkowego (jw),
4) ustawienie nowych balustrad bezpieczeństwa, remont istniejących balustrad (nie ma czegoś takiego jak balustrada bezpieczeństwa albo jest barierka albo urządzenie BRD np. bariera),
5) ustawienie stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek parkowych (żeby złomiarze mieli co wózkami wywozić gdyż nie ma tam instalacji CCTV),
6) regeneracja zieleńców (tam nie ma zieleńców jest rów przydrożny z jednej strony z drugiej las, co to za pojęcie regeneracja skąd wziąć definicję ?),
7) wykonanie oznakowania poziomego (po co ? chyba że te 2 przejadzy przez drogi poprzeczne).
Misiek
Misiek 08.08.2019, 22:38
Mam wrazenie ze TM ma za duzo pieniedzy i dochod jak Kleszczów jak takie coś czytam.
gorszysort
gorszysort 08.08.2019, 17:58
A po co tam stojak na rowery,aby złomiarze mieli materiał na sprzedaż ? Trochę to nie zrozumiałe.A z koszy na śmieci postawionych teraz,już się wysypuje,nie ma komu sprzątnąć.Nie widać nawet tych koszy,bo są zarośnięte krzakami.A co ze światłem które świeci na cztery strony świata,tylko nie na ścieźkę.....fuszera.Ale najważniejsze że nam miłościwie panujący zamontował sobie pod domem na dziurawej drodze próg zwalniający z którego się śmieje cała Polska.
Oby nie trzeba bylo filtrow emerytom wciskac
Oby nie trzeba bylo filtrow emerytom wciskac 08.08.2019, 19:56
Agnieszka, z kogo juz twoim zdaniem nie smaiala sie cala Polska?

Efekt jest taki, ze sama po 2-3 latach zamiatasz wszystko co napisalas, w obawie by nie przeszkodzilo Ci w kolejnej probie dostania sie do stabilnej pseudoroboty. W Łodzi "kolezanek" 100 razy lepiej od Ciebie i wyksztalconych i elokwentniejszych czeka masa.
Dziewczyny w ciagu studiow (zgodnych z obszarem, nie kak Twoje), zloczyly z trzy stypendia na zachodzie, biegle mowia z 2 jezykami, ty nie masz nic z tego.

Dbaj o pielegnowanie litosci u Zdanowskiej bo moze zabraknac kilku latek do emerytury. A jak wszyscy wiemy poza zlorzeczeniem nie potrafisz nic.
Muniek
Muniek 08.08.2019, 22:40
Ok ale kobieta A.Ł. ma jednak racje 😉
@Maniek
@Maniek 09.08.2019, 01:42
Kiedy to dla Ciebie nie miała? Tak naprawdę. Po cichu z nią się zawsze zgadzałeś, bo dałeś sobie wmówić, że to są jacyś mądrzejsi ludzie.
Tyle lat pismaczenia tutaj, trudno by się nie orientować. Ale to wszystko.

Jak toksyczny ojciec, albo jakiś inny dziad, utyskujący na rzeczywistość, pogłębiając tylko rozpacz. Po co mi kotś taki powiedz? W rodzinie musiaem znosić, ale w życiu publicznym, pfff. Won!

Pielęgnowanie wydumanych aspiracji części mieszkańców 60-tysięcznego miasteczka budowanych na powierzchownych, gdyby to wszystko każdorazowo sprawdzać, to w gruncie rzeczy prostackich przykładach z internetu. Kilka razy to robiłem. I to z aglomeracji z 1000 razy większymi budżetami... Często nawet teraz z państw o kolonialnej przeszłości :))

Zresztą nie ma co specjalnie analizować natury tego. Z tą panią nie było nigdy żadnej konstruktywnej dyskusji, przyłapana na błędach logicznych zawsze reagowała agresją.

Własne propozycje już kilka razy przed wyborami miała okazje formułować, no i jak na tyle wcześniejszej krytyki wobec innych, no to wyszło słabiutko. Zero konkretów, oglnikowe slogany. Gdyby przeszła, nic by nie robiła.

A biorąc pod uwagę, że jest dużo mniej znana od Biedronia, to Tomaszów nie mógłby nawet liczyć na grosz darowizny jaką Słupsk dostał od Kopaczowej.

Witko - wszystkie punkty z kampanii - zrealizowane. I to konkretne. W międzyczasie dostał propozyje Areny, i to też po latach bedzie mu podliczane po stronie korzyści dla miasta.

Co ma racje?
Kosz obrósł krzakiem?
Stojak na rowery ukradnie złomiarz? Oj Boże :(
To są argumenty na poziomie kogoś kto ma budować jakąś politykę równościową w trzecim największym polskim mieście? Dziamdzia i to też coraz rzadziej. Gdy odjedzie będzie narzekać na mały budżet swojego biura.

Mi na tej ścieżce brakuje jedynie ławki przy przystanku za grotami, właściwie już za ścieżką. Na samej ścieżce jest też trochę mało ławek, ale wszystkiego mogę nie rozumieć.
Może nie chcą więcej stawiać, skoro zaraz będą budować nową ścieżkę?

Najważniejsze fakty widoczne są jak na dłoni. Był ciemno, jest jasno. Są dziury, wyboje, nie będzie dziur będzie gładko.

Na nic, dosłownie - na nic - ani na oświetlenie, ani na nową ścieżkę nie mogłibyśmy liczyć gdyby ona o tym decydowała. Za pusty łeb, choć ego owszem wielkie. Ludzie już się na tym poznają co widać po odbiorze tej idiotki Scheuring-Wielgus. Zajrzyj w jakieś jej bio, zobacz co ona ma tam na koncie - szkoły, co robiłą przed polityką. No jak na taką oświeceniową krzykaczkę to mizernie. Przez pewien czas knajpiane pomiotło na zachodzie.

To są takie nadąsane na cały świat bibliotekarki z jedynej na wsi książnicy. Lektury + czytadła romansowe. We własnym mniemaniu elita wioskowa. Gdy komputery zaczęli instalować, to spowalnaiły jak mogły.

A jaki był kwik gdy ogrodzenie przy św.Anoniego stawiali nowe łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Póki co niewspółmiernie wiecej ludzi korzysta z tego kościoła niż przychodziło na te jej eventy na placu Kościuszki.

Także, rzeczywiście ma racje, kady kto krytykuje ma racie.
Nie biegający.
Nie biegający. 08.08.2019, 15:31
Ha,ha,stary mit że kolana się niszczą od biegania.Człowiek się psuje z powodu braku aktywności jakiej kolwiek.Proszę ten mit powiedzieć dziadkom którzy mają po 70 lat i biegają też po górach....Zdrówka życzę !
m&m
m&m 08.08.2019, 17:16
Sam biegam, ale unikam asfaltu, bo nie powiesz mi, że regularne klepanie po tak twardej ( kostka jeszcze gorsza) nawierzchni jest prozdrowotne. A nie... Ty to właśnie napisałeś...
Biegacz do 30stki. Biegalem zanim jeszcze stalo sie to modne. Mam swiadkow.…
Biegacz do 30stki. Biegalem zanim jeszcze stalo sie to modne. Mam swiadkow. 08.08.2019, 16:59
Zaden mit. Kazdy amortyzator pada po 40 letnim regularnym tluczeniu w twardą powierzchnie. A w kolanie masz jedynie kilkumilimetrową chrząstkę.

Chcesz sie czyms wyroznc? Dowartosciowac? Biegaj i 50 km po górkach jak niedawno Durczok, ale fakt jest faktem, ze po 60tce bedziesz mial problemy ze zwyklymi zyciowymi czynnosciami.

Kazdy zyje jak chce, jeden pali, inny ekstremalnie biega, ale lansowanie tego jako sposobu na zdrowie do setki jest oszustwem marek obuwniczych. No ale nic dziwnego kiedys oryginalny but Adidasa wytrzmywal 10 lat kopania w piłę, dzis rozpada sie w 25tym miesiacu noszenia.

PS "Maniek" nie kupuj zadnej motoltni! Chcemy miec portal jeszcze 40 lat!
Nie skazuj nas nas na zadne formaty, niemrawych płaskocycnych mątw.
m&m
m&m 08.08.2019, 15:09
Ścieżka może nie jest jak nowa, ale spełnia doskonale swoją funkcję i po co ładować tyle kasy, to nie rozumiem zupełnie. Na co komu tam jakieś stojaki na rowery czy ławki? Takie akcesoria, to można tam dostawić za 1500zł...MAX... Rozumiem, że by chcieli tam ulożyć jakąś inną nowatorską czy swiecącą nawierzchnię, żeby Ci wszyscy biegacze przestali niszczyć sobie kolana, ale wywalić tyle kasy żeby było to samo... Zamiast tego możnaby zrobić jakiś inny odcinek. Lokalizacji nie brakuje, gdzie rowerzyści i kierowcy na pewno się nie czuja komfortowo razem na jednym pasie. Dla mnie to przykład szastania nie swoim groszem w sposób głupi. Jak już tak miasto kocha rowerzystów, o może to robić w bardziej przemyślany i planowy sposób. Stworzyć jakieś trasy, które byłyby ze soba połączone, jakaś mapka pokazująca, że można przez miasto bezpiecznie przejechać połączonymi ze sobą odcinkami. Albo np można jechać nad Zalew i wrócic przez Wiaderno jakas pętlą. A zamiast tego naprawa WYSTARCZAJĄCO DOBREGO asfaltu, bo k.. mamy wszędzie taki standard, że kawałek korzenia przeszkadza i trzeba robić od nowa. Już widzę oczami wyobraźni tego pękającego z dumy urzędnika, który to wymyślił.
WSZUSTKO ZLE?
WSZUSTKO ZLE? 09.08.2019, 18:38
Wszystko ma byc stare i popękane?
Bo udzie nie maja sie prawa pocieszuc kawalkiem swojego miasta :(
Masz 6-70-80 lat nigdzie nie jezdziles, a w internecie ci odmawoaja do paska pieszo-rowerowego do lokalnej atrakcji turystycznej.
m&m
m&m 11.08.2019, 16:28
Nie czytasz że zrozumieniem, więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć. Jeszcze raz: Tam standard jest wystarczająco dobry i zamiast pakowac pieniadze bez logicznego uzasadnienia, to można by dac sie rzeczywiscie pocieszyc ludziom np. kilkoma następnymi kilometrami sciezki A nie robić jakieś perełki na POKAZ.
małpa w czerwonym.
małpa w czerwonym. 08.08.2019, 14:50
To przebudowa czy naprawa ubytków ? Jak to rozumieć ? Czy nie warto w to wnikać ? Jakich my mamy urzędników ? Czy kompetencje urzędników odzwierciedlają stan intelektualny nas mieszkańców ? Jesteśmy tacy sami ? nic nie rozumiejący,co się w koło nas dzieje.....Zróbcie do cholery porządny remont za normalne pieniądze,a nie tak dziadujecie.
Przecietny dorosly dzik 120 kg. Biega 40 km / h. Mysliwi zastraszeni antyPiSowcami,…
Przecietny dorosly dzik 120 kg. Biega 40 km / h. Mysliwi zastraszeni antyPiSowcami, teraz bedzie strach przejsc lesna dróżką :( 08.08.2019, 17:23
Cala nowa.

I nie narzekac. Oswoetlilo w pol roku najnowpcxesnoejsza technologią. Dziki nie lubia tegp swiatla, dlatego tutaj nie podchodzą (jak pod Spałą)
Truchtacz
Truchtacz 08.08.2019, 17:30
Dziki wchodzą centralnie w światło lampy i nikogo i niczego się nie boją....najbardziej śmieszne jest to ryją od latarni di latarni.
?
? 08.08.2019, 17:40
Nie spotkalem ani razu jezdzac co drugi dzien miedzy 4-5. Moze Ciebie tak lubią?
Julek
Julek 08.08.2019, 14:31
Ktoś pomylił pojęcie remont z przebudową. Za ustawą PB:
przebudowa – należy przez to rozumieć wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów...

Ponadto cena rynkowa "pod klucz" nowej ścieżki w technologii z podbudową i z kostki betonowej to ~140 zł/m^2 co daje dla całej ścieżki koszt około 600 000 zł.

Czy ktoś panuje nad tym co się wyprawia w tej gminie ???
Anna
Anna 08.08.2019, 13:29
Za ponad 1 000 000 zł pokosili parę lat temu trawę w parku Rodego, ustawili huśtawki i pomalowali armatkę i Kościuszkę :D
sprawa śmierdzi na kilometr :)
Sasiad Parku Rodego. Codzienny bywalec.
Sasiad Parku Rodego. Codzienny bywalec. 08.08.2019, 17:37
Prezydenta Witko juz probowano zdyskredytowac ponoc trujacymi krokusami tam zasadzonymi. Bardzo to slabe.

A park Rodego jeszcze chyba nigdy nie wygladal tak ladnie i czysto.
Plac zabaw jest porzadny i wypasiony, codziennie oblegany (trudno sie dziwic skoro od Legionow po sw Antoniego polski kapitalizm zaanektowal podworka pod dzikie parkingi. Czegos takiego jak przy Bohaterow Getta nie ma na najwoekszych robotniczo-patologicznych warszawskich blokowoskach :O Parkingo-wysypisko, szrot poniemieckich gratow)

Zapomnialas tez o toalecie w Parku Rodego, ktorej nie bylo nigdy, a tu nie ma galerii jak przy Bulwarach.
Figo-fago
Figo-fago 08.08.2019, 12:48
Cytat z powyższego materiału:
"Przebudowa ścieżki rowerowej będzie obejmowała m.in. roboty ziemne związane z naprawą ubytków na nawierzchni ścieżki rowerowej, ustawieniu stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek parkowych oraz nowych Przebudowa ścieżki rowerowej będzie obejmowała m.in. roboty ziemne związane z naprawą ubytków na nawierzchni ścieżki rowerowej, ustawieniu stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek parkowych oraz nowych balustrad bezpieczeństwa.".

Komentarz do tego cytatu: ten zakres robót za niemal pół bańki ?!?!?! Ta firma, która to wygrała, to jakiś światowy, bardzo drogi wykonawca.

To może ja też trochę poustawiam: stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek parkowych oraz nowych balustrad bezpieczeństwa. Za jedyne prawie pół bańki.

Startujący w przetargu wykonawcy, wiedzieli że organizatorem przetargu jest samorząd, który jak zwykle i jak w całym kraju, zupełnie nie liczy się z kosztami, bo to przecież nie są prywatne pieniądze tych samorządowców-nygusów, ale (niestety) nasze - podatki zwykłych ludzi.
I dlatego, ci startujący w przetargu - polecieli po bandzie. Ale jedna pani z TM dobrze wiedziała "cóś" więcej od tych innych i - REWELACJA- wygrała ten przetarg na przestawianie i ustawianie tych ***reli przy tej ścieżce.l

PS. Kabaret "Moralnego Niepokoju" - to pikuś przy tym numerze.

zdradziecka morda
zdradziecka morda 08.08.2019, 11:50
Pytanie,kto kłamie lub kłamał mówiąc w lokalnych mediach iż remont tejże ścieżki odbędzie się na wiosnę tego roku....chyba naprawdę mają nas za gorszy sort.....na jesieni się okaże że firmy nie mają ludzi do pracy i nie ma komu znowu połatać dziur.Ciemny lud wszystko kupi.
Szok!
Szok! 08.08.2019, 20:16
No rzeczywiscie, bol ogromny ze troche przesuneli termin. Ludem to wstrzasnie.
Zibi
Zibi 08.08.2019, 10:17
Niech poprawią oświetlenie, które świeci w poprzek ścieżki, w wielu miejscach oślepiając kierowców. Duże brawa dla wykonawcy i inspektora , który to odebrał.
varan
varan 08.08.2019, 09:27
Powinna być położona nowa równa nawierzchnia asfaltowa na całej długości. To co zrobiono pewnie z 20 lat temu od pierwszego dnia nie nadawało się do jazdy. Naprawa ubytków to nic innego jak próba reanimacji kilkudniowego trupa.
Czy naprawdę położenie 2.5-3 km asfaltu szerokości 3 metrów przerasta możliwości finansowe miasta i powiatu ? Jakoś na inwestycje od tyłka strony na fragmencie ul Legionów nie żałowano pieniędzy - najpierw nakładka asfaltowa, w następnym roku jej pocięcie w celu budowy kanalizacji deszczowej, a bodaj ostatnio podjęcie decyzji o naprawie całej nawierzchni :o
Wlaczyc wiekszosciowe kategorie myslenia
Wlaczyc wiekszosciowe kategorie myslenia 08.08.2019, 20:20
Bzdury opowiadasz. Masa ludzi korzysta czasem nawet spotyka sie pana na wozku (nie elektrycznym!), co i na Bulwary czesto przyjezdza.

Jesli ktos ma pieniadze i 20-40 lat nie zrozumie tego co to znaczy moc chociaz 1 wyjsc z domu.
Sobota87
Sobota87 08.08.2019, 07:42
Hmmmm z tego co kiedyś pisali miała być nowa nawierzchnia... No cóż... A nie dało by rady wybudować ścieżki od strony białej góry i zrobić taki projekt aby te ścieżki się łączyły???myślę że wielu było by zadowolonych... No ale...
Marecki
Marecki 08.08.2019, 07:51
Trzeba dopytać ale chyba i powiat i miasto i gmina razem maja budować taka ścieżkę.
Koko
Koko 08.08.2019, 07:00
Jeżeli dobrze zrozumiałem to będzie naprawa ubytków nie nowa ścieżka?? Więc zamiast tego lepiej za takie pieniądze zbudować wreszcie ścieżkę rowerową nad zalew albo chociaż przez ten las za Nagórzycami.
Marecki
Marecki 08.08.2019, 07:50
Nowa ścieżka. Tak wynika z dokumentów przetargowych
Agata