Wakacje z Fundacją Małgorzaty Glinki

  • 09.08.2019, 13:01 (aktualizacja 11.08.2019, 14:30)
  • UKS 13Joker
Wakacje z Fundacją Małgorzaty Glinki
Na przełomie lipca i sierpnia grupa 40 dzieci z Tomaszowa trenowała i wypoczywała na obozie siatkarskim  w Wałczu.

Od kilku lat odbywa się tam Festiwal Minisiatkówki  dla dzieci i młodzieży z terenu całego kraju. W tym roku są to trzy turnusy w których weźmie udział ponad 800 dzieci. Festiwal jest dotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem wyjazdu był Uczniowski Klub Sportowy „13Joker”.

Oprócz codziennych treningów najmłodsi adepci siatkówki mieli możliwość rozgrywania ligi siatkarskiej i meczów towarzyskich z innymi uczestnikami festiwalu. W przypadku tomaszowian bardzo pożyteczne okazały się mecze kontrolne z młodziczkami  Victorii Lubowidz.

Dzieci oprócz treningów  uczestniczyły również w rozmaitych imprezach, nie tylko sportowo-rekreacyjnych, lecz także kulturalnych przygotowanych przez organizatora  festiwalu. Największą atrakcją kulturalną w Wałczu, był występ ukraińskiego zespołu „Soneczko”, która wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach festiwalu, prezentując  bogaty repertuar tańców ludowych i wspólczesnych.  

Do  atrakcji, które cieszyły się największą popularnością należał spływ kajakowy rzeką Piławą,  pobyt w parku linowym w Rudnicy oraz pikniki sportowo-rekreacyjne w klubie garnizonowym w Wałczu. Dobrze skonstruowany plan dnia pozwalał również korzystać z codziennych atrakcji podczas pobytu w Wałczu takich jak plażowanie, kąpiele w  jeziorze, przejażdżki rowerem wodnym czy sprawiający największą frajdę rejs bananem za motorówką.

Dzieci wróciły do Tomaszowa wypoczęte z bogatym bagażem umiejętności i doświadczeń sportowych oraz zawartych przyjaźni.

Zdjęcia z festiwalu dostępne są na fb Liga Najmłodszych oraz fb UKS 13Joker.

 

 

 

UKS 13Joker

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe