O Niepodległości na Nadrzecznej

  • 10.11.2017, 18:26
O Niepodległości na Nadrzecznej
W piątek 10 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 odbył się uroczysty Apel z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918r.

Tradycyjnie już w związku z obchodami Święta Niepodległości  11 Listopada społeczność szkolna zaangażowała się w przedsięwzięcia mające na celu podkreślić wartość i znaczenie tej rocznicy dla Polaków. Ich podsumowanie nastąpiło w szkole przy Nadrzecznej podczas uroczystego Apelu, który wspólnie poprowadzili uczniowie: Aleksandra Wojtaszek  i Bartosz Łyś.

 

Zgromadzeni wysłuchali rysu historycznego opisującego z walkę Polaków o wolną Ojczyznę w latach 1914-1918, który podsumował  w swym wystąpieniu Dyrektor Szkoły p. Tomasz Migała: „11 listopada to dzień symboliczny: symbol miłości do ojczyzny, symbol walki o wolność, symbol zwycięstwa. Zanim  ten dzień nadszedł, zaborcy próbowali wykorzenić u Polaków kulturę, język, religię. Dzięki patriotycznej postawie naszych rodaków najcenniejsze wartości zostały ocalone”. Jednocześnie wskazał wartości którymi powinni się kierować młodzi Polacy „(…) miejcie odwagę, miejcie honor i krzewcie kulturę-bądźcie porządnymi ludźmi.”

 

Dodatkową atrakcją było wykonanie pieśni „Niepodległa Niepokorna” przez Elżbietę Rudzką. Na koniec podsumowano cykliczny szkolny konkurs Wiedzy o Niepodległości i konkurs Fotograficzno-Plastyczny ”Moja Polska niepodległa” i Szkolny Konkurs Ortograficzny.

 

Laureaci konkursu Wiedzy o Niepodległości: I miejsce Mateusz Chmal (IIA), II miejsce Kamila Jeżak (IIA) i III miejsce Oliwia Pońska (I B).

 

Laureaci konkursu Fotograficzno-Plastycznego:

- w kategorii grafika komputerowa: I miejsce Sebastian Kierebiński (IIA), II miejsce Dominik Rytych (IIITB).

- w kategorii fotografia: I miejsce Małgorzata Gruszecka (ITA), II miejsce Aleksandra Wielgosińska (IIIB).

- wyróżnienia: Mateusz Zbiciak (IIB) i Agnieszka Kaczmarek (IIIB).

- w kategorii praca plastyczna: I miejsce Bartosz Łyś (IITA), II miejsce Dominika Słowicka (IIB).

 

Organizatorzy: p.Grażyna Góralczyk, p.Monika Morga i p.Piotr Dębicki.

 

Rozstrzygnięto również Szkolny Konkurs Ortograficzny: I miejsce Monika Kmita (IA), II miejsce Eleni Justyna Kratounii Vasileiadou (IA), III miejsce Wiktoria Misztela (IA).

Wyróżnienia: Natalia Plucińska (ITA), Wiktor Jóźwik i Aniela Bezat (IA).

Organizatorzy: p.Aneta Kowalska i p.Beata Węglińska.

Apel został przygotowany pod kierunkiem: p.Grażyny Góralczyk, p.Moniki Morgii  i p.Joanny Kosior.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w jutrzejszych uroczystościach rocznicowych na terenie miasta i powiatu tomaszowskiego.

 

 

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe