Bieg Malinowskiego. Uczcimy pamięć żołnierzy września 1939 roku

  • 10.08.2019, 10:12
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Bieg Malinowskiego. Uczcimy pamięć żołnierzy września 1939 roku
W tym roku Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego odbędzie się 1 września. Organizatorzy przygotowali specjalny bieg pamięci żołnierzy września 1939 roku oraz tradycyjny bieg na 10 km.

Celem Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego jest uczczenie pamięci wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). W tym roku odbędzie się już 38. edycja tego wydarzenia.

Start i meta zostaną wyznaczone w centrum Tomaszowa Mazowieckiego, na pl. Tadeusza Kościuszki.  W biegu pamięci żołnierzy września 1939 mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli bez ograniczeń wiekowych. Zapisy będą prowadzone w dniu zawodów w godz. 8.00 – 9.20. Wpisowe wynosi 5 zł. W biegu na 1939 m nie będzie prowadzona klasyfikacja. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, a podczas biegu głównego będzie mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Trwają już zapisy na bieg na 10 km. Zgłoszenie można wysłać przez Internet na stronie online.datasport.pl (http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4935). Do 30 sierpnia wpisowe wynosi 50 zł. W razie wolnych miejsc zgłoszenia będzie można również dokonać w dniu imprezy, w sekretariacie zawodów na pl. Tadeusza Kościuszki, jednak wpisowe wyniesie wtedy 70 zł.

W biegu na 10 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych: kobiety i mężczyźni 16-19 lat, kobiety i mężczyźni 20-29 lat, kobiety i mężczyźni 30-39 lat, kobiety i mężczyźni 40-49 lat, kobiety i mężczyźni 50-59 lat, kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.

Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają pakiet startowy. Zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają bony upominkowe (w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce, w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce, w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce, w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce). Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych i najlepsi mieszkańcy Tomaszowa otrzymają puchary i dyplomy.  Organizatorzy nagrodzą również najstarszego uczestnika i najstarszą uczestniczkę. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale.

Bieg główny na dystansie 10 km ujęty jest w cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego "Biegnij w Łódzkie". Trasa została wyznaczona ulicami Tomaszowa Mazowieckiego i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, a współorganizatorami: Województwo Łódzkie - Promuje Łódzkie, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Związek Strzelecki Organizacja Społeczno – Wychowawcza „Strzelec 1002” i Ochotnicza Straż Pożarna w Białobrzegach.

A tak było w ubiegłym roku:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe