203. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • 11.08.2019, 11:33
  • Joanna Sztymelska
203. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
W sobotę, 10 sierpnia 2010 roku, o godzinie 7.00 rano z Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wyruszyła 203 pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę.

Przed wyjściem, o godzinie 6.00 rano w Sanktuarium ś. Antoniego odprawiona została msza święta w intencji wszystkich pątników, biorących udział  pielgrzymce pieszej. Wśród pielgrzymów są osoby w różnym wieku, od dzieci i młodzieży po seniorów. Cztery dni pątnicy będą maszerować do Częstochowy. Dojście do celu przewidziane jest na środę, 14 sierpnia 2019 roku o godzinie 12.10. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Galeria: 

https://www.facebook.com/pg/nasztomaszow/photos/?tab=album&album_id=2416665378392152

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgred
zgred 14.08.2019, 19:08
Do "Owieczka": oczywiście, dyskutujemy o debilnych tematach, ale tylko wspomnę, że zapomniałeś o zwykłych pepegach lub trampkach. No i zapomniałeś też o dobrych skarpetkach (wełna, bawełna), a nie badziewie typu sztuczne włókno.

Te białe skarpeteczki w odkrytych sandałkach - to typowa: wieś tańczy - wieś śpiewa.
Owieczka
Owieczka 14.08.2019, 17:47
Do "dziw" i "zgred" Idą w skarpetach i sandałach, ponieważ w sandałach idzie się najwygodniej, a skarpety po to, żeby nie obetrzeć sobie nóg:) spróbuj iść 30 km dziennie przez 5 dni bez skarpet to wtedy pogadamy o modzie:)
Uprzedzam argument o innych butach -->owszem, można iść w adidasach, ale z doświadczenia wiem, że są mniej wygodne i stopa nie "oddycha" tak jak w sandałach a to jednak cały dzień na nogach od 6 do późnych godzin wieczornych. Chodzi o wygodę, a na pielgrzymce nikt nie patrzy na modę, tylko na wygodę:) Pozdrawiam:)
zgred
zgred 13.08.2019, 17:24
Do "dziw": dlaczego się dziwisz. Przecież te różne koczkodany zielonego pojęcia nie mają o tym, że to jest obciach.

Poza tym, popieram takie pielgrzymki, bo to jest nasza, polska tradycja, a ponadto jest to przeciwwaga dla tego tęczowego dziadostwa
dziw
dziw 13.08.2019, 08:24
Dlaczego niektórzy mają sandały i skarpety ;-) przecież to wygląda obrzydliwie!
Piotr K
Piotr K 16.08.2019, 12:53
Ponieważ muszą przejść ponad 30 kilometrów dziennie i chronią stopy przed urazami.
Moda nie ma tu znaczenia.
Halina
Halina 12.08.2019, 17:01
Zółte kamizelki nie tylko w Paryżu ale i u nas. A czy to nie aby nasz były vice pryncypał, w stosownym żółtym wdzianku?
Konrad
Konrad 14.08.2019, 20:21
Lepiej mieć na ulicach naszego miasta Pielgrzymkę katolików aniżeli paradę gejów i lesbijek.
wyborca
wyborca 16.08.2019, 16:48
To jest miasto pisowskie i nie będzie żadnych parad tęczowych.
dobrze
dobrze 12.08.2019, 20:54
I bardzo dobrze. Widze tez coraz więcej ludzi w kaskach na rowerach. Bardzo dobrze.

PS wybierajcie kamizelki które maja rowniez odbalskoer pasy na ramionach. Po prostu z gory na dol nie tylko w poprzek. Po zalozeniu plecaka tych w poprek czesto nie widac.

Są już w Tomaszowie za 10 zł. Nie będę pisał gdzie by nie reklamowac, ale są.
Drobne ważne szczególy
Drobne ważne szczególy 12.08.2019, 21:04
Do uzywania kamizelki zniechęca slaby rzep, który po 2-3 tygodniach uzywania „zarasta” paprochami.

Warto zachować sobie jakiś klips z plecaka, jakiejś saszetki, ze starych ubran i przyszyć sobie zamiast tego rzepa. Tak jak maja w Policjanci.

Wtedy starczy na dłużej. Chociaż moja, ani razu nie prana, już się żużyła.


lesser
lesser 11.08.2019, 21:37
A dziwolągi LGBT+coś tam coś tam spod tęczowej flagi nie były zainteresowane pielgrzymką na Jasną Górę? Przecież tak ochotnie paradują gdzie tylko możöna z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą...
AntyPISowiec
AntyPISowiec 12.08.2019, 22:21
Dziwolag to Ty jesteś . Do rydzyka wy naiwniacy a idą idą nieroby .pielgrzymka a w nocy picie pueprzenie .katole
X
X 16.08.2019, 14:57
Ty chyba jesteś nienormalny ,jakie picie debilu.
lesser
lesser 12.08.2019, 22:54
Miej pretensje do twojej matki, że zostałeś spłodzony w takich okolicznościach.
ajj
ajj 12.08.2019, 23:32
ajjj za mocno, po co?
Jak to leci? Bóg kocha Cię takiego jakim jesteś? :))
Jak to leci? Bóg kocha Cię takiego jakim jesteś? :)) 12.08.2019, 23:29
:))

byłem dwa razy na pielgrzymce. Bardziej z nudów i innych perspektyw na wakacje, niż z potrzeby duchowej, prawdą jest, że popiliśmy w samej Częstochowie, ale podczas trasy chyba ani razu. Nie dostałem, żadnych znaków znieba bym źle robił, a spaliśmy nawet z dziewczynami w konfesjonale. Kościół jest naszym domem, a do domu zaprasza się przyjąciół i również ucztuje. Nie zerzygałem się tam, nie słaniałem na nogach, po prostu bylismy po paru piwkach. Z tego co pamiętam, to chyba to na kolanach wokół obrazu też udało się zrobić. Potem w konfesjonale zrobiło nam się za duszno, to poszliśmy na ławki pod mury. A tam z kolei nad ranem było bardzo zimno.

To było dzień przed wejściem oficjalnym pielgrzymki z TM. Mieszkaliśmy w garażu
w Wyczerpach pod Częstochową, ale my pojechaliśmy na JG jeszze tego samego dnia.

Przeżycie wspólnotowe ***, nawet jeśli ktoś nie wierzy. Idziesz śpiewasz, wspólnie jesz, jeśli zxa mocno nie prowokujesz to właśnie możesz się tez zabawiać. Katolicyzm w przeciwieńśtwie do portestantów i Żydów, nie zakazuje zabawy. Trzebaby to to tochę nakowo podbić - teologicznie ktos musiałby nas poduczyć, ale dobrze by właśnie zacząć pokazywać ZALETY naszej religii. By to było cool. Dla mnie byłby to oczywiście projekt polityczny, bo tak postrzegam rolę Kościoła, ale koto inny pomagajac, mógłby w ten sposób ewangelizować.

Na pewno by się dało, bo praktyka katolicka jest różna, bardzo plastyczna.
Mam gejow z Zamoscia za sasiadow na Bròdnie. Wiem, bo zapraszaja mne nieraz…
Mam gejow z Zamoscia za sasiadow na Bròdnie. Wiem, bo zapraszaja mne nieraz na wòdke i papierosy. Zwykli, troche nudni ludzie 11.08.2019, 22:26
Manieq, czy to ty trollujesz probujac prowokowac, wrzucajac od wczoraj cos na temat gejow co chwila?

Mysle, ze za reke podczas spiewow moze nie, ale spac w namiocie z chlopakiem nikt nokomu noe przeszkadza. Sam spalem.
Baby zazwyczaj spia same ze soba.

Sakramentow jeszcze dlugo nie bedzie, ale praktyka zycia nie jest az tak bardzo represyjna jak to lewica w Polsce przedstawia. Generalnie mozna sobie mieszkac, pracowac bedac gejem czy lesbijka.

Kaczynski nie moze zalegalozowac malzenstw, bo narazilby sie na konflikt z Kosciolem, ale tez pietnowac nie powinien

Byc moze jest w tym zamysl PRowy, ale moim zdaniem zle, ze PiS wzial LGBTQ na tapete, bo to jest walka ze zwyklymi ludzmi. Kojoec koncow lidzie neda odbierac to jako znecanie sie nad slabszym. I slusznie.

!alzenstw nie ma ale tez lidzie hwtero coraz czesciej zyja bez malzenstw, wiwc bez podjudzania i dla LGBTQ, zycie w Polsce moze byc calkoiem znosne.
Mam gejow z Zamościa za sasiadow na Bròdnie. Wiem, bo zapraszaja mnie…
Mam gejow z Zamościa za sasiadow na Bròdnie. Wiem, bo zapraszaja mnie nieraz na wòdke i papierosy. Zwykli, trochę nudni ludzie 11.08.2019, 22:37
Co do dekorowania tęczą symboli katolickich to są prowokacje często brzydkich dziewczyn hetero. Wśród feministek jest podobnie. No tyle, że feminizm jest światopoglądem, a homoseksualność cechą z którą część ludzi się rodzi. Zwróćcie uwagę, że zwykle te ładniejsze lesbijki nie robią takiego szumu wokół siebie, tylko albo idą w naukę, albo próbują zgłebiać temat w publcystyce, ale nie tak bardzo jadowitej.
Natomiast heteropaszczury, drą mordę w zasadzie w nieswojej sprawie byle tylko zaistnieć.
Propozycja
Propozycja 11.08.2019, 22:41
Może nowa sonda? Już dawno nie było zmiany.
Ludzie nie chcą nowych marketów - już od dawna się nie zmienia nic w słupkah.

Teraz może: czy jesteś za legalizacją małżeństw homoseksualnych?
Tak.
Nie.
Nie mam zdania.

Hm?
Mam gejow z Zamoscia za sasiadow na Bròdnie.
Mam gejow z Zamoscia za sasiadow na Bròdnie. 11.08.2019, 22:53
W tym tygodniu dowiemy sie, ze pani Agnieszka pseudonim Kill'em all, chce nas reprezentowac w Sejmie :(

Mimo, ze w Lodzi jest nadal slabo znana to jednak znajome heteropaszczury z Kongresu Kobiet, na pewno załatwily jedynke z SLDRazemWiosna.

Z czego logo Razem, mnie na przyklad boli najbardziej, bo mimo zdydowskoego przywodztwa, jest to partia jakos mi tam bliska.
Dziękuję
Dziękuję 11.08.2019, 18:55
Piękne zadjęcia, miło popatrzeć.

Pozostałe