Zaproszenie na Rajd z Olimpijczykami

  • 12.08.2019, 15:47
  • Antoni Smolarek
Zaproszenie na Rajd  z Olimpijczykami
Ludowy Klub Kolarski START wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Firmą Bikemia, Centralnym Ośrodkiem Sportu OPO Spała i KS Amber zapraszają do udziału w XVI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym z Olimpijczykami (ok.25 km). Od kilku lat patronat nad rajdem obejmuje starosta tomaszowski.

Ze względu na 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego tematyka olimpijska  będzie  ważnym elementem imprezy. Właśnie dlatego w niedzielę 8 września  2019 roku uczestnicy pojadą do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Tam będzie okazja do spotkania z olimpijczykami, wspólnych zdjęć i uzyskania autografów. Zgodnie  ze stałym hasłem „Poznajemy Powiat Tomaszowski” będzie też możliwość zwiedzenia Ośrodka, w tym Parku Pokoleń Mistrzów Sportu z tablicami nawiązującymi do olimpijskich sukcesów reprezentantów Polski.

W tym roku zaplanowano udział 170 osób, a więc o wpisaniu na listę decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia i wpłaty wpisowego przyjmowane będą do 6 września w sklepie rowerowym Bikemii  (ul. Warszawska 2/4, poniżej Mac Donalds). Wpisowe jak z ubiegłym roku  dzieci    i młodzież szkolna 8 zł, a dorośli 10 zł. Wysokość wpisowego po terminie wzrasta o połowę. 

W rajdzie mogą uczestniczyć zespoły rodzinne (min 2 osoby) i indywidualne osoby. Spokojne tempo jazdy dostosowane do najmłodszych i najstarszych uczestników, ale mimo to wskazana jest jazda w kasku. Pamiętajmy, aby  przed rajdem chociaż trochę pojeździć na  rowerze.  

Firma Bikemia  również  w tym roku  zaprasza  na bezpłatne przeglądy rowerów w ciągu 3 dni przed  imprezą. Zbiórka uczestników przed rozpoczęciem rajdu do godz. 9.15 przy sklepie Bikemii, a zakończenie około godz. 14-tej w Ośrodku Wypoczynkowym Przystań nad Pilicą (ul. PCK 2/4). Tradycyjnie wśród zespołów rodzinnych rozlosowanych będzie wiele nagród, w tym główna  - rower od  Firmy Bikemia. Będą również nagrody specjalne. 

Niezawodnymi partnerami w związku  z rajdem są też Urząd Miasta, jubiler Barbara Buda, Klub Kwadransowych Grubasów, Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, Rada Wojewódzka  Zrzeszenia LZS  w Łodzi. Natomiast nad bezpieczeństwem uczestników podczas jazdy czuwać będą funkcjonariusze policji wraz z grupą zabezpieczenia. Z okazji jubileuszu PKOl organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na hasła o tematyce olimpijskiej. Propozycje przyjmowane będą przy zgłoszeniach i przed rozpoczęciem rajdu, a podsumowanie konkursu nastąpi w czasie pobytu  w OPO w Spale. 
 

Antoni Smolarek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe