Grozi nam głód

  • 13.08.2019, 11:19 (aktualizacja 19.08.2019, 22:45)
  • Anita Sowińska
Grozi nam głód
Właśnie ukazał się nowy raport IPCC, w którym naukowcy zwracają uwagę, że hodowla zwierząt i dalsze wycinanie lasów na pastwiska nasilają trwający obecnie kryzys klimatyczny. 

Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za emisje ok. 18% gazów cieplarnianych, przy czym główną przyczyną jest wycinanie lasów i przeznaczanie ich na pastwiska. Obecnie tereny przeznaczone na hodowlę zwierząt zajmują już jedną trzecią powierzchni lądu!

Trzeba zauważyć, że tereny rolnicze są bardziej narażone na suszę, co powoduje dalszą degradację gleby. Naukowcy alarmują, że może nam grozić nawet głód, jeśli nie zaczniemy lepiej gospodarować zasobami Ziemi. 

Jakie jest rozwiązanie?

- Jeść mniej mięsa

- Zwiększyć areał lasów, które zatrzymują wodę w glebie i zmniejszają ilość CO2!

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Anita Sowińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ll
ll 23.08.2019, 08:07
Go Vege!
Asto
Asto 15.08.2019, 19:57
Jest już sensowna alternatywa, mianowicie preparaty zmieniające florę bakteryjną przewodu pokarmowego przeżuwaczy, co obniża emisję gazów cieplarnianych w czasie hodowli. Tanie i dobre.
antyekolog
antyekolog 14.08.2019, 18:58
Wynurzenia tej Pani, to takie ostatnio modne bajania tzw. misjonarzy-ekologów.
Na tym portalu, już do niedawna, jedna taka była i jakoś nagle "znikła". Nie miała -biedna- zbyt wielu wyznawców.
Myślę, że i dla tej gwiazdy, też szału nie będzie.
ComTM
ComTM 14.08.2019, 10:20
Kryzys klimatyczny, plastik, smog, degradacja zasobów - najczęściej pokazuje się skutki, a nie skupia się na przyczynach tych negatywnych zjawisk w środowisku naturalnym. Zaostrzamy prawo dot. odpadów, plastików, opału, norm spalin w pojazdach, ale już mniej ochoczo pokazujemy, że najważniejszą przyczyną zanieczyszczeń jest rosnący konsumpcjonizm. Naszym dziadkom czy rodzicom wystarczały w sklepie np. 2 rodzaje mleka, 3 rodzaje dżemu, pasty do zębów, proszków do prania itd. Teraz jest tego dziesiątki, może setki. Każde w opakowaniu, które chce się wybić na półce, kolorowe, plastikowe, jednorazowe. Każdego chcemy spróbować, jak w reklamie -"jesteśmy tego warci". To nic, że nie zużyjemy do końca, że wg dostępnych statystyk w Polsce zmarnujemy ponad 240 kg żywności/osobę/rok. Może w tym zakresie przydałby się program edukacji nas wszystkich?
@
@ 13.08.2019, 13:10
Ktoś pracuje na tym portalu, żeby tą ekologię pokazywać

Pozostałe