Święto Wojska Polskiego

  • 13.08.2019, 16:42 (aktualizacja 15.08.2019, 17:56)
  • Mariusz Strzepek
Święto Wojska Polskiego
Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się  w Tomaszowie Mazowieckim 14-go sierpnia uroczystą zbiórką na Placu Apelowym.

15  sierpnia żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej będą uczestniczyć w uroczystościach w Łasku, Ozorkowie, Białej, Łodzi, Łęczycy, Opocznie i oczywiście w defiladzie „Wierni Polsce” w Katowicach.

W Tomaszowie Mazowieckim obchody święta rozpoczną się mszą świętą o godzinie 9:30 w Kościele przy ulicy Słowackiego. Jak co roku w nabożeństwie będzie uczestniczyła kompania honorowa. Po mszy Dowódca 25BKPow złoży kwiaty przy grobie nieznanego żołnierza.  Wiązanki zostaną złożone również na grobach: generała Tadusza Buka, kpt. Antoniego Badowskiego żołnierza I Dywizji Pancernej im. gen. Maczka, żołnierzy 25 BKPow. poległych na misjach.

Od godziny 15:00 zapraszamy do Opoczna na piknik militarny. Żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, policjanci, strażacy będą opowiadać o specyfice swojej służby. Jak zawsze będzie można zobaczyć: sprzęt na którym ćwiczą mundurowi, dynamiczny pokaz przygotowany przez żołnierzy, pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu ułanów z kawalerii
ochotniczej.

Dla uczestników pikniku zagra zespół reprezentacyjny Wojska Polskiego. Oprócz atrakcji przygotowanych przez mundurowych o liczne niespodzianki zadbali gospodarze. Dla najmłodszych będą m.in. dmuchańce gry i zabawy. Przed oficjalnym rozpoczęciem pikniku odbędzie się turniej piłki siatkowej o puchar dowódcy 25 BKPow. gen. bryg. Adama Marczaka. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe