Powstaną nowe strefy aktywności dla mieszkańców

  • 13.08.2019, 19:27 (aktualizacja 18.08.2019, 23:12)
  • Mariusz Strzepek
Powstaną nowe strefy aktywności dla mieszkańców
W Parku „Michałówek”, przy Miejskim Centrum Kultury filia O.K. „Tkacz” na Niebrowie oraz na skwerze przy ul. Granicznej powstaną tzw. Otwarte Strefy Aktywności. W każdej znajdzie się siłownia zewnętrzna, ale nie tylko. Miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rozstrzygnięto już przetargi, niebawem rozpoczną się prace. Co wchodzi w ich zakres?

Wartość wszystkich prac to ponad 237 tys. zł. Miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania. W Ramach prac na terenie Parku „Michałówek” zostaną zainstalowane urządzenia siłowni zewnętrznej:

- poręcze na pylonie do ćwiczeń,

- masażer na pylonie,

- wahadło na pylonie,

- prasa nożna na pylonie,

- drabinka na pylonie,

 - wyciąg górny na pylonie.

Dostawione zostaną również nowe ławki, kwietniki, kosze i stojaki rowerowe, a także betonowy stół do gry w szachy,  w piłkarzyki oraz stół do gry w tenisa stołowego.

Prace w tej Strefie Aktywności wykona  firma NOBA-EXIM. Czas na realizacje zadania ma do 11.10.2019 r.

Przy Miejskim Centrum Kultury filia O.K. "Tkacz " również postawione zostaną elementy siłowni zewnętrznej:

 - narty,

 - jeździec,

 - krzesło do wyciskania (podwójne),

- orbitrek,

 - krzesło na dolne partie mięśni (podwójne),

- biegacz.

- sześciobok sprawnościowy

Postawione zostaną również ławki, krzesła wolnostojące, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, stół do gry w szachu i tenisa stołowego, pojawi się także zestaw zabawowy – poręcze z pomostem i słupkami oraz karuzela.

Prace na Niebrowie prowadzić będzie firma ZKiUZ Zysiak Sp. z o.o.   Termin na wykonanie prac  upływa 11.10.2019 r.

 Skwer przy ulicy Granicznej 65 również zmieni swoje oblicze. Pojawią się na nim elementy siłowni zewnętrznej:

- rower na pylonie,

- jeździec na pylonie,

- wyciąg na górnym pylonie,

- wyciskanie na pylonie,

- orbitrek na pylonie,

- narciarz na pylonie,

- stepper na pylonie,

-Twister na pylonie.

Dostawione zostaną stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci, stół do gry w szachy i chińczyka. Powierzchnia zostanie utwardzona, zagospodarowany zostanie również teren zielony.

 

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma  ZKiUZ Zysiak Sp. z o.o. Termin na wykonanie prac również mija  11.10.2019 r.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PiS  Wyborca  PiS
PiS Wyborca PiS 30.08.2019, 09:16
Martyna WOJCIECHOWSKA (poz.13), Kandydatka z partii PIS, powiat tomaszowski, (m.Tomaszów Maz.) Głosuj na nią.
Pawełek
Pawełek 25.08.2019, 21:33
B.dobra inwestycja. Jak im się chce i robią coś dla ludzi, to zaraz nerwy sięgają zenitu. Przecież wszystkiego nie zrobią na raz. Kasa na drzewach też nie rośnie. Trzeba im swoje inicjatywy zgłaszać m.in. placów zabaw dla dzieci. Choć w Przodowniku pewnie spółdzielnia o to zadbała. Dobry pomysł, aby wciągnąć w to kapitał zagraniczny mający u nas swoje firmy. Nie wiadomo tylko co na to obwarowania prawne.
Stary wilanowiec
Stary wilanowiec 17.08.2019, 09:21
Jak widzę w całym mieście powstają strefy aktywności. Wspaniale , tylko dlaczego szerokim łukiem omijane jest stare wistomowskie odiedle przy Strzeleckiej. Tam się nic nie dzieje. Pod tym względem martwa cisza. O przrpraszam ktoś powie. Budują parking na dawnym placu zabaw a raczej robudowują. Kiedyś była estrada , boiska sportowe, odgrodzony i nie tylko piękny plac zabaw dla dzieci. Teraz wielki parking , a dzieci kącikiem w smrodzie oparów samochodowych i niech się cieszą z tego że chociaż tyle im zostawili !
Inne osiedla - Przodownik potrafiły rozwiązać problem parkingów. Powstają pod blokami kosztem nawet trawników ( co też nie jest dobre) , ale place zabaw są zadbane i doposażone na każym , nawet najmniejszym osiedlu nawet tym najmniejszym (przy Horzej 3 bloki) .Na Strzeleckiej na której (kiedyś) plac zabaw był wizytówką osiedla zrobiono parking i nic się nie dzieje , a przydała by się też ludziom starszym , ale i młodym taka strefa aktywności. Niestety to jest taka strefa zapomniana przez Boga i ludzi. NIESTETY !
Może zajmiecie się tym tematem , może i dla nas wistomowskich starców , ale i dzieci, młodzieży z osiedla też da się coś zrobić , a nie tylko zasmrodzony parking !
Małpa w czerwonym.
Małpa w czerwonym. 14.08.2019, 15:34
Przeznaczyła bym te pieniążki na rozbudowę ścieżek rowerowych,modernizacje istniejącej (nie łatanie dziur) tylko gruntowną naprawę od podstaw.,praktycznie kto będzie korzystał z tych stref w porach od jesieni,zimy,wczesnej wiosny,przecież jest mokro i zimno na dworze.A na ścieżkę na spacer się wyjdzie.....
kamilson
kamilson 14.08.2019, 08:33
W parku na Michałówku od dawna brakuje placu zabaw dla dzieci i to powinno być priorytetem. Niestety w okolicy nigdzie nie ma. Miejsca jest bardzo dużo, więc to bardzo dziwne, że do tej pory nikt z miasta nie wpadł na pomysł by sprawić rodzicom i ich pociechom trochę radości. Siłownia jakaś tam już jest i jest uczęszczana bardzo rzadko. Jedyny plus to stół do pingla i szachy.
gorszysort
gorszysort 14.08.2019, 08:01
Chyba trochę tego za duźo.....z obecnych stref mało kto korzysta.Czy tych środków nie moźna przeznaczyć na inne potrzeby społeczne ? Typu doświetlenie przejść dla pieszych,remontów chodników ? remontów dróg,etc,etc...
Po co?
Po co? 13.08.2019, 19:51
Dziwi mnie ta powszechna akceptacja wydawania naszych pieniędzy na marne. Czy ktoś się zastanowił czy tego typu strefy w tych lokalizacjach będą wykorzystywane? Zapewniam. Nie! Wystarczy zobaczyć, że obecnie te miejsca w Tomaszowie są zupełnie nieprzydatne. Na skwerze na michałówku nie widziałem zainteresowania. Na Granicznej zarósł trawą i mieszkańcy bloków uważają, iż inwestycja nietrafiona. Czy w tym mieście pojawia się realne działania poza jakimś ustawianiem doniczek i tworzeniem wszystkiego na pokaz?
Kiedy Quarzwerke Biała Góra zacznie dorzucać się do kosztów odpiaszczania…
Kiedy Quarzwerke Biała Góra zacznie dorzucać się do kosztów odpiaszczania miasta? #WstaćWreszcieZkolan 13.08.2019, 21:02
Mam kompletnie inne doświadczenia. Na każdej tych siłowni widzę albo starsze panie, albo dzieciarnia - nie przez cały dzień oczyiście, ale na pewno CODZIENNIE.

Ale faktem jest, że na na Michałówku plac zabaw powinna udostępniac ta protetancka szkoła. Prywatne to znaczy, że ma być pozamykane na 4 spusty?

Rozumiem, że wg Ciebie nase pieniądze wydawane powinny być jedynie na dróżk (z których korzysta mniejszeość, bo kierowcy jeszcze długo nie będą większością). Dróżki z które nieszcyz najbardziej niemiecki biznes (Quarzwerke Gruoppe Biała Góra, dostawcy portugalskiej Biedronki, dostawcy niemieckiego Lidla i Kaufladnu ), tak? Dróżki? Dla prywatnego nie polskiego bieznesu.

Niszczą wielotonowymi tirami, zasyfają miasto piachem (co tydzień kosz piachu z jednego rogu tomaszowskich ulic)

Chociaż pytanie powinno pójść na Białą Górę czy by nie dorzucili 10-20 tysięcy miesięcznie na pracę śmieciarki, która by ten syf po nich sprzątała?

Co? Wstydzimy się? Ich rodzime samorządy wysyłają coś takiego z automatu,
Kiedy Quarzwerke Biała Góra zacznie dorzucać się do kosztów odpiaszczania…
Kiedy Quarzwerke Biała Góra zacznie dorzucać się do kosztów odpiaszczania miasta? 13.08.2019, 21:14
Zamiatarkachociaż jeżdżąca trasą po której najczęściej jeżdżą tiry z piachem Quarzwerke Biała Góra. Zawsze się im usypuje. Na środku ruchliwych tomaszowskich skrzyżowań po środku kupki piachu jak na rozstaju wiejskich dróg.

Raz w tygodniu zamiatarka od nich powinna jeździć. Jeśli nie chcą się dorzucać, niech puszczają swoją (z robolem na etacie! Bo to będzie pewnie Polak albo Ukrainiec)

Co to za zwyczaje? Jak oni na taktują?


Pozostałe