Tapas Music Festival w Tomaszowie

  • 13.08.2019, 19:34 (aktualizacja 18.08.2019, 23:15)
  • Mariusz Strzepek
Tapas Music Festival w Tomaszowie
W Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się kolejny koncert z cyklu Tapas Music Festival 
 Na początku sierpnia w ramach Tapas Music Festival wystąpił Limboski, zapełniając salę 'Barlickiego 30', a już 28 sierpnia w tym samym miejscu wystąpi tegoroczny laureat Fryderyka, Robert Cichy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 
Tapas Music Festival to pierwsze, ogólnopolskie, całoroczne wydarzenie kulinarno-muzyczne. Skąd to połączenie? To przecież uczta muzyczna jak i kulinarna pobudza nasze zmysły najmocniej.  To wieczór podczas którego, zapewniając niezapomniane doznania kulinarne, restauratorzy serwują swoją autorską wersję Tapas. 
 
Festiwal stawia w równym stopniu, na dobrą muzykę, jedzenie i alkohol.
 
Tapas tłumaczy się jako wieczka, przykrywki, ponieważ pierwotnie słowem tym określano kawałek suchej kiełbasy, którym nakrywano wino z obawy przed owadami. Obecnie jest to rodzaj zwykle małego dania typu slow food, przygotowywanego ze świeżych produktów. Jest idealne na towarzyskie spotkania, sjesty czy też wydarzenia kulturalne. Tapas to nieodłączny
element południowego stylu życia, który staje się coraz popularniejszy także w Polsce.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Kolejne spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się na "Barlickiego 30", a o oprawę muzyczną zadba Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie. W 2018 r. wydał swoją pierwszą autorską płytę "SMACK", która została w 2019 r. nagrodzona najważniejszą polską nagrodą fonograficzną - Fryderykiem - w kategorii "najlepszy album roku country/blues", co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. 
"Old times girl" z gościnnym udziałem Ani Dąbrowskiej:
 
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 
Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Euskadi
Euskadi 13.08.2019, 22:43
Ze wszystkich tapas najlepsze są baskijskie pintxos. Tylko kto był w stolicy europejskiej gastronomii San Sebastian czy innym Bilbao? Na pewno nie te cienkie Bolki, dla których Hiszpania zaczyna się i kończy na plażach w okolicach Barcelony. A im tapas niepotrzebne
. Ich świat to buła z kotletem z psa, czyli sieciowy hambux.

Pozostałe