X sesja Rady Powiatu

  • 15.08.2019, 07:59
  • Joanna Sztymelska
X sesja Rady Powiatu
W środę, 14 sierpnia 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się X nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Program nie był zbyt obsszerny i obejmował przede wszystkim zmia ny w budżecie. Radni musieli dołożyć pieniędzy do remontu łazienek i instalacji kanalizacyjno wodociągowej w II Liceum im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Ogłaszane kilkakrotnie przetargi nie wyłoniły wykonawcy. Na ostatni zlożyła ofertę jedna firma. Koszt niestety będzie wyższy o prawie 120 tys. złotych. Złą wiadomością jest również fakt, że remont potrwa aż do końca grudnia, co mocno utrudni funkcjonowanie szkoły, do kórej we wrześniu trafi sporo więcej uczniów, niż uczęszczało do niej dotychczas.

Pełen porządek obrad:
1.    Otwarcie VIII sesji Rady Powiatu;

2.    Stwierdzenie prawomocności obrad sesji;

3.    Przyjęcie porządku obrad;

4.    Rozpatrzenie projektu  i podjęcie  Uchwały Rady Powiatu  w Tomaszowie Mazowieckim  w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tomaszowskiego na rok 2019;

5.    Rozpatrzenie projektu  i podjęcie  Uchwały Rady Powiatu  w Tomaszowie Mazowieckim w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tomaszowskiego na lata 2019-2038;

6.    Rozpatrzenie projektu i podjęcie Uchwały Rady Powiatu w Tomaszowie  Mazowieckim  w sprawie zmiany uchwały nr 8/76/2019 z 25 czerwca 2019, w sprawie wyłączenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 29 oraz jej likwidacji;

7.    Zamknięcie obrad  VIII sesji.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 26.08.2019, 20:38
Zgoda bduje, niezgoda rujnuje.
MSC
MSC 15.08.2019, 16:44
Wyrażam troskę i zaniepokojenie przedłużającym się urlopem .
.
. 26.08.2019, 20:39
Podjudzanko?
heh
heh 15.08.2019, 14:59
To w końcu jak to jest? Wszędzie trąbią że Szkolnictwo zawodowe musi powrócić do łask a tu proszę...Likwidujemy.
Wyrazy wsparcia dla nowego Dyrektora! Cala naprzod panie Broniarek!
Wyrazy wsparcia dla nowego Dyrektora! Cala naprzod panie Broniarek! 15.08.2019, 10:32
II LO po 20 letnich rzadach Wegrzynowskiego sypie sie cale. Kible to najbardziej palaca potrzeba.Co do cholery z sala gimnastyczna? Czy 120-tysiecznego powiatu naprawde nie stac na porzadny remont i wybudowanie szkole normalnej hali sportowej?

Przed nowym dyrektorem ogrom pracy, choc oczywiscie zaczac powinien o kadrowych, wymiesc postkomunistyczne samasiajstwo, jesli nie bedzie sie chcialo podporzadkowac bo kazdego roku szkoda. Nawet jesli PiS wygra wybory pazdziernikowe (chociaz nie podniecalbym sie jeszcze), to nie bedzie rzadzic wiecznie, a ogolnopolskie trendy zwykle zwiastowane sa w samorzadach, wiec jesli Broniarek przetrwa 4 lata to bedzie bardzo duzo.

Dzialac energicznie, i jesli trzeba to czyscic do kosci. Bo czasu mamy bardzo malo.
Zygm
Zygm 15.08.2019, 16:35
Zmiany kadrowe ponoć już są. Co to znaczy mają się podporządkować ? Komu , czemu ? To nie jest służba mundurowa lub " mundurowa ". Jeśli ktos nie rozumie , że nauczyciel to osoba pracująca w zespole, ale jednoczesnie czesto o bardzo indywidualnym spojrzeniu i dzialaniu , to może tylko ponieśc porażkę. Jeśli nowy dyrektor zapozna radę , spoleczność szkolną ze swoją koncepcją , która będzie miała jasne i dobrze określone cele , to logiczne jest , że sprzymierzeńców może być wielu. cyt" jeśli przetrwa 4 lata to będzie bardzo dużo " - miara skutecznego działania mierzona jest wg ciebie w latach czy w działaniach i efektach pracy ?
Jeszcze pytanie , co trzeba czyścić i na co " macie " bardzo mało ? A my , to znaczy nie Wy, to kim jesteśmy dla Was ? Stawianie z góry murów i podziałów niczemu nie służy , ale może źle zrozumialem treść .

Pozostałe