Derby rocznika 2011

  • 15.08.2019, 16:07 (aktualizacja 21.08.2019, 07:11)
  • Bartłomiej Grzywacz
Derby rocznika 2011
W dniu wczorajszym o godzinie 16.30 piłkarze Lechii i tomaszowskiej Mazovii rozegrali mecz towarzyski, który trwał 60 minut.

Okres wakacyjny spowodował, iż obie drużyny nie zagrały w najsilniejszym składzie. W drużynie Mazovii zabrakło Deredasa i Kacprzaka. Wciąż po poważnej kontuzji do zdrowia dochodzi  Antek Chojecki, który wczoraj  pojawił się jednak kilka minut na murawie w roli defensora. W Lechii także zabrakło kilku graczy. 

 

Sparing ten był też okazją dla trenerów do sprawdzenia nowych twarzy. Oba kluby w przerwie letniej wzmocnili gracze Kawalerii (ur. 2011). Zespoły są utalentowane, więc mogliśmy spodziewać się dobrego, wyrównanego spotkania i takie ono było. 

 

Choć przez dłuższy czas okazji z obu stron nie brakowało, to bramek nie oglądaliśmy.  Przyszedł w końcu czas, iż worek z golami się rozwiązał i rozpoczęło się ostre strzelanie. Pierwsze prowadzenie w meczu objęła Mazovia, a szczęśliwym strzelcem gola został debiutujący w barwach czerwono - niebieskich Nikodem Ćwikła.

 

Po chwili zawodnicy Mazovii mogli cieszyć się z drugiego gola, kiedy to wynik podwyższył Nataniel Grzywacz.

 

Mazovia miała swoje kolejne okazje, ale gola nie zdołała strzelić. Swoją skuteczność za to odzyskała Lechia,  która zdołała doprowadzić do wyrównania, a na koniec przechylić szalę na swoją korzyść. Ostatecznie mecz kończy się wygraną podopiecznych Pawła Idzikowskiego 3:2. Gole dla RKS strzelali: Kacper Prasek (2) oraz Alan Magiera (1). 

 

Dwa inne style, dwa inne zespoły, ale niezwykle ciekawe widowisko nastawione na dziecięcy ofensywny futbol. Tak w sumie można podsumować tomaszowskie derby.

Bartłomiej Grzywacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 16.08.2019, 15:45
Brawo Mazovia!

Pozostałe