Przysięga wojskowa kadetów „Mechanika”.

  • 18.08.2019, 07:16 (aktualizacja 18.08.2019, 22:12)
  • SM
Przysięga wojskowa kadetów „Mechanika”.
17 sierpnia br. absolwenci klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych  Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, złożyli przysięgę wojskową.

Złożona dzisiaj przysięga jest dowodem tego, że mamy już przed sobą żołnierzy Wojska Polskiego. Rozmawiałem z Waszymi dowódcami i wiem, że jesteście przygotowani do tego, aby stać na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystej przysięgi elewów służby przygotowawczej - absolwentów klas mundurowych.

Uroczysta przysięga 150 elewów służby przygotowawczej - absolwentów szkół ponadpodstawowych, wśród których było 15 kadetów  tomaszowskiego „Mechanika”, odbyła się w Raszynie z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczaka. Przysięga stanowi zwieńczenie kilkutygodniowego szkolenia podstawowego najmłodszych żołnierzy, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji koordynowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe"

Podczas uroczystego apelu minister obrony narodowej wręczył wyróżniającym się w służbie elewom, wśród których był absolwent naszej szkoły Kacper Sikora, pamiątkowe ryngrafy.

 
Szkolenie absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych potrwa do 28 sierpnia i zakończone zostanie egzaminem sprawdzającym. Po pomyślnym zakończeniu służby przygotowawczej absolwenci klas wojskowych staną się żołnierzami rezerwy i już we wrześniu będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Zdjęcia: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa; 25 bkpow.

SM

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co
Co 19.08.2019, 20:02
z resztą, bo 15 osób na całą klasę to chyba troszkę mało.
oc
oc 21.08.2019, 15:59
Lepiej 15 zaangażowanych, niż 30 na ilość
SA.
SA. 21.08.2019, 23:55
Jak z każdej klasy tego typu pójdzie 15-tu sprytnych to i tak moim zdaniem rewelacja. Trzeba mieć do tego smykałkę i trochę serca. Przymus raczej jest fatalnym doradcą. Armia będzie miała z nich pożytek. Tak trzymać :-)

Pozostałe