“Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

  • 20.08.2019, 19:03
  • Joanna Sztymelska
“Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
W poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie".

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta  Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Powitała organizatorów, policjantów z tomaszowskiej Komendy i uczestników spotkania, członków tomaszowskich organizacji seniorskich. Akcja zorganizowana została przez Ministerstwo  Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa dla Ruchu Drogowego przy współpracy z Policją. 

- Akcja organizowana jest w 94 miastach w całej Polsce, dzisiaj jesteśmy w Tomaszowie Mazowieckim. Dlaczego tutaj? W ubiegłym roku, w 2018 roku w Tomaszowie Mazowieckim spora grupa seniorów była uczestnikami wypadków drogowych. I stąd te działania dzisiaj dla Państwa w powiecie tomaszowskim. Będziemy rozmawiali na tematy bezpieczeństwa, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będę miał dla Państwa przygotowane specjalne filmy, na których będziemy pokazywać sytuację, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem seniorów. Te zdarzenia będziemy starali się omówić i uwrażliwić Państwa na elementy na drodze, które generują największą liczb ę zdarzeń drogowych - powiedział Krzysztof Wójcik - realizator akcji edukacyjnej "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie". 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W spotkaniu udział wzięli także policjanci z tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji, eksperci ruchu drogowego: sierż. sztab. Patryk Ceglarek z Wydziału Ruchu Drogowego i młodszy aspirant Grzegorz Kołodziejski. 

Omówili  tematy bezpieczeństwa na drogach Tomaszowa Mazowieckiego i zagrożeń tam występujących. Omówili udział seniorów w ruchu drogowym jako osoby poruszające się pieszo, na rowerach i w samochodach. Powiedzieli o najczęstszych błędach, jakie seniorzy popełniają, ale nie tylko seniorzy, a wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

Miejmy nadzieję, że obecni na spotkaniu zawsze będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego poruszając się pieszo, rowerem czy samochodem i nie będą nigdy sprawcami wypadków, nie będą także poszkodowanymi  zdarzeniach drogowych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników refleksomierz, czyli symulator refleksu dla kierowców i każdy chętny miał możliwość sprawdzić swój refleks.

Kto na spotkanie przyjechał rowerem mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu i doposażenia roweru w światła i odblaski.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 22.08.2019, 11:24
Bardzo fajna akcja, tylko szkoda, że nie została zorganizowana np. na Pl. Kościuszki. A tak to trochę marnotrawstwo pieniędzy dla grupki seniorów.

Pozostałe