Anita Sowińska - jedynka w okręgu piotrkowskim na liście do Sejmu RP

  • 21.08.2019, 09:46
  • Joanna Sztymelska
Anita Sowińska - jedynka w okręgu piotrkowskim na liście do Sejmu RP
We wtorek, 20 sierpnia 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy.

Udział w konferencji wzięła Anita Sowińska - numer 1 na liście do Sejmu RP z okręgu piotrkowskiego. Na tej liście znajdują się także: Artur Ostrowski z Piotrkowa Trybunalskiego - numer 2 i Marta Panak z Lipiec Reymontowskich - numer 3. Są plany, aby trafiła na nią jeszcze jedna osoba z naszego miasta. Wszystkie nazwiska znane będą najpóźniej na początku września. 

- Jestem rodowitą tomaszowianką. Urodziłam się tutaj. Wychowałam się na Nowym Porcie. Tutaj chodziłam do przedszkola, do szkoły podstawowej i do II Liceum Ogólnokształcącego. Po maturze wyjechałam do Łodzi. Tam studiowałam na Politechnice Łódzkiej. Studiowałam także w Niemczech. Potem znalazłam bardzo dobrze płatną pracę, założyłam rodzinę. Obecnie jestem mężatką i mamy dwoje dzieci już dorosłych. Jestem kobietą spełnioną zawodowo i rodzinnie. Tego, czego mi brakuje, to spełnienia mojego marzenia, a tym marzeniem jest zielona Polska. Chciałabym pozostawić ziemię, chciałabym pozostawić miasta w dobrym stanie dla naszych dzieci i dla naszych wnuków i tego mi brakuje. To właśnie zmotywowało mnie do tego, że idę do polityki. Jestem społeczniczką, ale w polityce jestem od niedawna. Startowałam do Parlamentu Europejskiego. Zdobyłam bardzo dużo głosów, 26 i pół tysiąca. To dla mnie ogromny sukces, ale też ogromne zobowiązanie. Obiecałam wyborcom, że nie zawiodę ich i że będę zmieniać Polskę  - powiedziała Anita Sowińska o sobie i swoich planach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Lewica się zjednoczyła. Tworzą ją trzy duże ugrupowania, tj. "Wiosna" Roberta Biedronia, z której ja wywodzę się również. To jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także partia Lewica Razem. Bardzo się cieszę, że takie połączenie nastąpiło. Dlaczego? Dlatego, że uważam, że pomimo różnic, bo różnice są, ale połączył nas przede wszystkim program, połączyły nas wartości, ale też dopełniamy się wzajemnie. Mamy troszeczkę inne elektoraty i dzięki temu ta synergia, ta synergia działa. Widzę bardzo duże poparcie wyborców i z tego się bardzo cieszę. - dodaje Sowińska o nowej Zjednoczonej Lewicy. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 02.09.2019, 10:11
Bardzo dobra kandydatka na numer 1 w moim okręgu!
GRZESIEK
GRZESIEK 31.08.2019, 21:36
PRZEKONAŁA MNIE PANI
PÓJDE NA WYBORY
Angelika
Angelika 31.08.2019, 21:32
Ciesze się, że mądra kobieta, ekolożka - startuje z 1 w moim mieście
RENATA Z ZARZĘCINA
RENATA Z ZARZĘCINA 31.08.2019, 21:25
NADCIĄGA ŚWIEŻOŚĆ W POLITYCE!!!!!!
Roma
Roma 31.08.2019, 21:17
Spotkałam Panią dzisiaj w Wolborzu! Po krótkiej rozmowie wiem, że to właśnie na Panią zagłosuję!
Andrzej
Andrzej 31.08.2019, 21:13
Szanowsna Pani czytam komentarze i nie dowierzam! Jest Pani świeżością w polityce, beż żadnych afer, z pomysłem na Polskę i Tomaszów a komentarze są paskudne! Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści, przyglądam się z zaciekawieniem i czekam na więcej artykułów. Pozdrawiam Andrzej z Tomaszowa
Kasia
Kasia 31.08.2019, 21:00
Bardzo porządna Pani! Trzymam za nią kciuki. Nareszcie ktoś zainteresowany Tomaszowem, będę głosować!
Ajdejano
Ajdejano 31.08.2019, 17:47
Do "Vlad_Palovnick".
Odpowiem krótko: w.a.l się. Na więcej nie zasługujesz.
PIS  Wyborca  PIS
PIS Wyborca PIS 30.08.2019, 08:42
Martyna WOJCIECHOWSKA (poza.13), Kandydatka z partii PIS, powiat tomaszowski, (m.Tomaszów Maz.) Głosuj na nią.
Krzysztof
Krzysztof 31.08.2019, 21:08
Ile Panu płacą za polecanie osób w komentarzach i oczernianie ludzi?
PiS Wyborca PiS
PiS Wyborca PiS 31.08.2019, 22:10
Z palca wyssałeś to oczernianie ludzi, czy miałeś nocne widzenie na ten temat. Przedstawiłem swoją kandydatkę do Sejmu, nie podoba cię się ona, głosuj na jakiegoś chłopca. Proste, zrozumiałeś?
Jako uczeń roznoszący ulotki w podstawówce........
Jako uczeń roznoszący ulotki w podstawówce........ 23.08.2019, 18:34
Już tak bardzo nie chwalcie poprzedniej epoki,,bo chwalą ci którym UB i SB,min na ulicy Podwale 31/34 Wrocław, nie zakatowało lub tylko sponiewierało najbliższych.Z czasami prozaicznych powodów.......Także nie mędrkujcie,nawet pewnie nie dostaliście w pierdziel,jak z matulą staliście całą noc w kiosku ruchu za kostką mydła.Matula bo dziecko ciąga po nocy,a młody za to że się nie uczy i do szkoły pójdzie nie wyspany......To już tylko historia,ale godna refleksji.
Władysław Reymont „Chłopi”
Władysław Reymont „Chłopi” 24.08.2019, 11:28
Godna, godna.

1% prześladowanych, (czasem owszem i mordowanych), i 95% z wiejskich lepianek (albo i bez domu w ogóle bo była masa ludzi którzy wędrowali od wsi do wsi pracując za miskę i mieszkajac w oborze, rodząc i porzucając na polu), 95% do ogrzewanych mieszkań,z sanitariatem na wyłączność, z pracą pozwalającą to utrzymać i szkołą dla dzieckaów z porządnym obiadem za symboliczne złotówkę. Każdy kto nie chlał na to miał. A i w klasie, w pierwszych latach miałem dzieci lumpów w klasie. W uchodzącą za elitarną podstawówce (ale była rejonizacja, i jeśli lump mieszkał w pobliżu to dzieciak miał prawo do szkoły. Państwo KAŻDEMU podawało rękę)

Nie przekona to kogoś kto za standard któ©y powinien dziś mieć uznaje pędzenie motorówką w środku nocy z kelnerką z tańc budy. Ale i przed wojną garstka taż żyła.

Także nie chcę Cię urazić, ale to kombatanctwo - słabo to trochę brzmi. Katów osądzić (nawet pośmiernie), rodziny polustrować - bo to nie jest tak, że żyje się w izolacji. No ale to wszystko. Same założenia systemu były w interesie większości. Większość tego czasem nie rozumie, bo jest odurzana popkulturą. Gadżetami, celebrycką kulturą itd.
Dziś pokazali logo
Dziś pokazali logo 23.08.2019, 11:02
Wszyscy już pokazali listy, a te pajace, które same nazywają się lewicą, w programie majac 10% socjalnych postulatów, robią konferencje by ...pokazać logo.

To jest właśnie tymanienie ludzi. Postpolityka. Zabawa, eventy, blichtr.
Dawid
Dawid 31.08.2019, 21:19
Drogi "Dziś pokazali logo" - nie minął jeszcze termin ukazania wszystkich kandydatów na listach, poparcie jest ponad 13 %, a logo było znane już 3 tygodnie temu - wszystko wyczytałem szybko w internecie.
Jeżeli chce się Pan wypowiadać, proszę się douczyć.
Wulgaryzmy - "pajace" tylko wzmagają mowę nienawiści.
Szanujmy się.
Pozdrawiam, Dawid
Ajdejano
Ajdejano 22.08.2019, 22:06
Ludziska: dlaczego Wy wszyscy tak podniecacie się tą lewicą. Zjednoczyła się ? I dobrze im tak. Że "neobolszewia" w akcji ? I dobrze im tak. Czy oni Wam przeszkadzają ? Mnie nie przeszkadzają. I dobrze im tak.
Jeżeli oni przekroczą chociażby te 5%, to będą sikać w majtki - Z RADOŚCI. A ja będę nieprzyjemnie zdziwiony - ZE ZŁOŚCI, że naród jeszcze taki głupi.

PS. Wypisujecie te długie epistoły, których nikt nie czyta i w ten sposób udajecie tych antykomunistów. Ale jestem święcie przekonany, że wielu z Was jednak w tych szufladach (na spodzie) te legitymacje pzpr trzymacie. Tak na wsiakij słuczaj.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 24.08.2019, 15:05
Do dziś byłem przekonany że Ajdejano taką legitymację na wszelki wypadek trzyma jeszcze w pawlaczu. Teraz wydaje mi się że schował głębiej.
.
. 23.08.2019, 11:25
„święcie przekonany, że wielu z Was jednak w tych szufladach (na spodzie) te legitymacje pzpr trzymacie”


No ja bym chciał mieć, ale za późno się urodziłem :(

Z jednej strony to jest dobrze - bo Rodzice wychowywali się w najlepszym dla WIĘKSZOSCI społeczeństwa okresie, bez traumy wyniesionej z czassu okupacji, bo ich wtedy jeszcze nie bylo. Urodzili sie na zgliszczach, no ale powolutku sie kraj odbudowywal i wszystko roslo. A to w kazdym wymiarze pobudza. Psychicznie przede wszystkim.

Nie było drogi. Jest droga.
Nie było szkoły. Jest szkoła (z bezpłatnym wyżywieniem!)
Nie było komunikacji miejskiej za submoliczną cenę biletu? Jest. Idziesz na przystanek, wsiadasz, otwierasz gazetę i jedziesz do pracy.

Tak było, tak mieli!
Dziś nieosiągalne marzenia.

Spłodzili mnie zgodnie już z innym modelem życia niż ich rodzice. Moja Babcia na wsi urodziła pierwsze dziecko w wieku 19 lat, moja Mama w wieku 29. O to chodzi. Po planowywanym wykształceniu, po 10 letnim stażu w pracy.

Taki był PRL.

Były lepsze osłony socjalne. Gdy poprosiłą szefa w biurze o inny zakres obowiazków ze wzgledu na dziecko (co było możliwe i praktykowane), a jej odmówił, to poszła sobie na macierzyński - zadaje sie, ze ponad roczny i miala na szefa wyje.bane

Jak to dzisiaj wyglada - gdy taki Ajdejano jest „dyrektorem” w swojej 3-5 osobowej kanciapie? Wszyscy wiemy. Albo wyjedziesz urodzić w Wielkiej Brytanii lub Niemczech, albo nie ułożysz sobie życia.
Ajdejana to nie interesuje, bo unn liczy ile bojlerow zainstalowali jego robole i to wszystko. Ale pytanie czy my mamy przyjmowac jego perspektywe? Czy to jest jakis obowiazek?

Kazdy z nas moze glosowac. Pamietajmy o tym.

Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 11:35
Ze swojej szkolnej stołówki w PRL pamiętam taką ... nie wiem jak to nazwać, bo pełniło to rolę surówki, ale to było ciepłe... marchewka pokrojona w kostkę, groszek, i ciepła maź.

Do teog były ziemniaki i mega kotlet schabowy. Na tyle dużu, że czasem dziecko miało problem z przeobieniem go przez długą przerwę.

Dzisiaj jeśli jakaś podstawówka mozę się pochwalić własną stołówką, to takiego kotleta firma kategingowa Ajdejano Super Hiper Service Gastro (zazwyczaj jakis stary poniemiecki dostawczach i wiadra w steropianie przyjeżdząją godzinę wcześniej), taka firma oblicza kotleta który w PRLu mieliśmy na 1 osobę, teraz 10 osób.

SP13
SP13 23.08.2019, 11:44
Jakoś nie mogę przypomnieć sobie tych ogromnych schabowych z czasów komuny w szkolnych stołówkach, a do podstawówki chodziłem w latach 1975 - 83. Co innego śledź z cebulką pływający w czymś, co miało być śmietaną + ziemniaki. Ewentualnie makaron z twarogiem. Takie to były wtedy schabowe...
Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 12:49
kłamiesz
SP13
SP13 23.08.2019, 13:25
Spójrz w lustro, baśniopisarzu. Schabowego to mogłeś wtedy zjeść w którejś z tomaszowskich restauracji, a nie w szkolnej stołówce. Nawet w barach (na Niskiej czy Strzeleckiej róg Wiejskiej) takiego rarytasu nie było. Mogłeś za to zjeść gulasz, mielonego, wątróbkę czy cynadry. I kompot, bo przecież nie coca colę czy fantę, baśniopisarzu.
Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 14:34
byly schabowe w mojej podstawowce. Kompot do dziś wolę od fanty. Chociaż colę lubię.
Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 11:42
Ważna informacja: giga kotlet, ziemniaki + ciepła sałatka z merchewki i groszku czasem trudno było zjeść przez 20 minut, bo wcześiej była ZUPA! Codziennie inna.

Moje ulubione to: pomidorowa, pieczarkowa i ogórkowa. Pomidorowa miała dwa warianty o które pytała gigantyczna pani kucharka, gdy pochodziło się z talarzem do okienka:

- z makaronem (chyba większość z nas brała)
- ryżem

Dzisiaj Snickers z automatu.
SP13
SP13 23.08.2019, 13:37
I jeszcze jedna rzecz, szczekający zwierzaku Ludwika Dorna - kto by te kilkaset kotletów rozbił i usmażył, aby naraz podać je w takiej ilości. I żeby wszystkie byly ciepłe. Ech, komuszku...
Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 14:38
baby w kuchni to robiły. Mięso było żukiem z taką zieloną kabiną przewożone rano, gdy wchodziło się do szkoły nosili to.
Baby to tłukły w kuchni, po 3 godzinach było podawane. Nie to co ten syf w Kwadransach czy innych pseudo biznesikach, że potem całe popołudnie do kibla z biegunką latasz, bo nasmażyli za dużo i leży kilka dni, albo na oleju pół roku używanego
pochwala bab kuchennych
pochwala bab kuchennych 23.08.2019, 14:43
w mojej klatce mieszka baba która w przedszkolu w PRLu była kucharką. 7 dych ma, wyglada z twarzy na 5.

JEst troche przykosci - bo taki ma styl życia, ale niewykluczone, żę bedzie żyłą dłużej niż dzisiejsze fitnessy.

Pracę miała w życiu jedną, niestresującą, choc oczywiście fizycznie może ciężką.
Ale w kuchni to dla kobiety jest dobra robota. 2 dzieci odchowała, oboje na panstwowym, Dziś sobie na rowerze jezdzi na luzie a to narynek, a to do kosciola. Widoczek jak reklamy PKO, a to rzeczywistosc.

I to jest udane życie.

Ty chcesz za.pi.er.d.a.lac po nocach? Mulittasking? Czy na tirze na drugi koniec Europy? To sobie tak żyj. Ludzie chcą spokojnej.
SP13
SP13 23.08.2019, 12:06
Sęk w tym, że twoje dzieci/wnuki mając dziś do wyboru normalny posiłek albo snikersa, wybiorą to drugie. Tak jak nie pójdziesz z nimi do knajpy na normalny obiad, lecz do McD na sieciowego hambuksa. Najpierw sam daj pozytywny przykład szczylom, a póżniej krytykuj obecne czasy.
Jest co porównywać
Jest co porównywać 23.08.2019, 12:49
chyba twoje
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 22.08.2019, 12:17
Neobolszewia w akcji
Nikt komu w sercu leży dobro Polski, nie będzie głosował na organizację która od 101 lat niszczy naród, tradycje, wartości.
Ci którzy oddają swój głos to zdrajcy, i w tych kategoriach należy ich odbierać
Taka z niej lewica :(
Taka z niej lewica :( 22.08.2019, 13:03
Gdyby nie PPS do dziś większość dzieci w takim Tomaszowie pracowałoby zaraz potem gdy zaczynaja chodzić. I umierała przed 30tką.

Wprawdzie mycie samochodu na skrzyzowaniu przez 10-latka i dziś niektórych nie przeraża, ale większości na szczęście jednak coś przynajmniej zgrzyta.

Od nas nie ma, bo bo mało kto tu pisał, ale poczytaj trochę przedwojenną publicystykę o 11-12 letnich prostytutkach wałęsających się po Powiślu, ociekającym wtedy jeszcze rynsztokiem, bo nie było tam jeszcze kanalizacji (Starynkiewicz zkanalizował Warszawę za Skarpą, tu na dole ludzie mieli świnie przy chałupach piaskrzy, jeszcze w II RP)

Twardy libealizm, który take miasteczka jak nasze spychał na godnosciowe granicę- by zarobić na podstawowe życiowe potrzeby- mam nadzieje - już długo tu nie wróci.
Większość, jeśli świadoma z czym się wiąże, go nieche.
To jest ból, to jest -ból, to jest wszechobecne upokorzenie, to jest na koniec wóda (dziś częściej maruhuana i mocniejsze)

Także same jej afiliacje nie są najgorsze. Tylko, że w przypadku takich pań to jest bardziej gęganie o jakichś wydumanych projektach klimatycznych, z których samemu się nie wszystko rozumie, które najprawdopodobniej mają zerowe przełożenie na rzeczywistość, niż postulaty socjalne, które dają szanse każdemu.

Wychowała się na Nowym Porcie? No tam przecież są przede wszystkim wypsione już za domy jednorodzinne z lat 70tych. Kto wtedy mógł sobie pozwolić na piętrowy dom wolnostjący.
Mieszkaniec Nowego Portu
Mieszkaniec Nowego Portu 22.08.2019, 14:50
I tu jesteś w dużym błędzie - w latach 70. na Nowym Porcie nie budowano wypasionych domów. Były to z reguły prosto urządzone "piętrówki", bez żadnych luksusów. Jedym podłączonym medium była woda. O ściekach czy gazie można było pomarzyć. I takie oto nieco prymitywne domy można było wybudować za stosunkowo nieduże pieniądze w porównaniu z tym, jak się buduje dziś na Wąwale, Dąbrowie czy w Spale. Małżeństwo pracujące wtedy w Wistomie mogło taką chałupinę (z reguły "parterówkę) wybudować. Wiem, bo tu mieszkam od lat 70. A rodzice Anity byli porządnymi ludźmi - matka pielęgniarka z przychodni i ojciec mechanik z Vitromy na Brzustówce. Znałem ich dobrze i trochę dziwię się, że najmłodsza córka okryła się tęczą i zadała z seksualnymi cudakami.
Taka z niej lewica :(
Taka z niej lewica :( 22.08.2019, 15:45
prosto urządzone "piętrówki"

Właśnie o tym piszę. Co to za gadanie, prosto urządzone piętrówki. 300 m2 beronów, dwie kondygnacje, a najczęsciej z porządnym podpiwniczeniem. TEJ PANI RODZINE TEGO NIE ZARZUCAM BY BYŁO JASNE, ale masa tych domów w PRLu była budowana z kradzionych materiałów. Poedczas budowy Gierków to masa takich w Tomaszowie powstało. „Wicie rozumicie” zamiast na drogę, to pod chałupę mi tam podwozicie.

Ale wracajac do konrketnie na Nowy Port, co to jest prosto urządzone pietrówki?

Większość, 99 % ludzi którzy tutaj mieszkało przed wojną, to w latach 70 nadal mieszkało w chatkach parterowych. Kurza stopka tak na to mówimy w mojej rodzinie. Było kilku mężczyzn w rodzinie, to założyli na dacho duży zbiornik by woda była do kibla czy tam do mycia się. Ale na tej ulicy to był wyczyn.

Prosto urządzone piętrówki... ja pier.... jak ja nie lubie takiego prostackiego tumanienia. Ludzi masz za debili?

Tak jak z tym ***, „żałożyłem firmę po 2 latach kupiłem mieszkanie"
Taka z niej lewica :(
Taka z niej lewica :( 22.08.2019, 15:47
w większości te domy stoją do dziś, tam się nie zmieniło za dużo. Oprócz roślin, to wszystko to samo. Można iść poogladać.
Taka z niej lewica :(
Taka z niej lewica :( 22.08.2019, 15:55
O pielęgniarce i mechaniku nie wiedziałem - bo nie padło w autoprezentacj kandydatki. A to bardzo dużo zmienia. Przynajmniej dla mnie.

Padło natomiast, że dostała bardzo dobrze płatną pracę i że „studiowałam również w Niemczech” nie precyzuując więcej, bo wiadomo, że dla „ciemnoty na prowincji” to wszystko jedno. Jeśli zagranico to już na pewno wow!

Ja jej nie odmawiam kompetencji w tym czym tam się zawodowo zajmowała. Ale zaprezentować się nie potrafi.

Cieszta się, że do was przyjechałem, a wcześnej pobredziłam coś o zmianach klimatycznych (wątpię by ktos doczytał te teksty do końca. Choć jeden) No ale w sumie dobrze, bo życzę niepowodzenia w wyborach.

To nie jest lewica!
To są obszary, którymi powinna zajmować się lewica a nie bzdury!
To są obszary, którymi powinna zajmować się lewica a nie bzdury! 22.08.2019, 13:09
Post jest porwawny bo zatelefonował pan który chce kupić starą maszynę do lodów. Po głosie - minuimum 70 lat. Mieszka 300 km od nas :(

Gdyby nazywał się Herr Muller i palił polskie wioski jako nastolatek, dziś siedziałby na emeryturze, która wystarcałaby mu na wszystko + zagraniczne wakacje raz do roku.

W Polsce musi być 70-letnim przedsiębiorcą.
Pomagamy Agnieszce Ł. w pisaniu programu wyborczego, bo pewnie mocno pracuje…
Pomagamy Agnieszce Ł. w pisaniu programu wyborczego, bo pewnie mocno pracuje nad nim teraz 22.08.2019, 14:42
Za parę dni pani Agnieszka odpali blogana nowo deklarując podobne frazesy o oceipleniu klimatu, trochę pewnie mocniej, że w łódzkiem nie będzie za 5 lat wody (bo właściwie dlaczego nie? Co jej zrobimy? Ktoś ją kiedykolwiek rozliczał za gadaninę?), będzie zdjęcie w najlepszych ciuchach z bazaru, włosy zaraz po fryzjerze, może w łapie jakiś gadżet, którym chce pokazać, że doskonale się orientuje.

A z programu: dyskusje, konusultacje, rady, drony do łapania kto pali węglem.

Bogatsze będą posty

- o niepełnosprawnych z Majowej, że nikt dotychczas się nimi nie zajmował ( w domyśle, że ona będzie);

- o tym jak jej kler nie lubi bo pokazywała jak żrą i pukajac baby na boku, otumaniajac ciemnotę, że to dla jej zbawienia (no na przykład ja nie widzę 1 powodu dla którego ducjowość miałbym oddawać pani Agnieszce, zamiast „bawić” się w parafialny rytuał, który przynosi mi - i patrząc o frekwencji na pielgrzymkach, nie tylko mnie - ulgę. Jaka jest alternatywa? Kultura rysunku manga / anime? Czy co? Walka o dobrostan psów i kotów? Trzeba być mocno zlasowanym, by zamienić jedno na drugie. Dla mnie dramata jak te podstarzałe ekolożki obserwuje. Nawet te z większych miast.

co tam jeszcze się pojawi? Z tego co tam naogladałem się jako jeden z nielicznych tych nagrań na YT (20-30 wyświetleń)

- ulżyć przedsiebiorcom. Tomaszów ma potencjał Doliny Krzemowej, wystarczy odpowiednie zarządzanie i dzieciaki z domów robotniczych (jak ja), zamiast rozbijać się nocami starymi niemieckimi gratami z piwskiem biedronkowego bełta w łapie (jak nie ja), będą stawiać w pustych TTBSowskich lokalach startupy, które mało, że będą służyć całemu światu to zatrudnią wszystkich nieco mniej lotnych kolegów z zawodówek i połączenie kolejowe czy to Polonusa do Wawy już kompletnie nie będzie potrzebne. Pozwlniać z podatków, sprowadzic rejestracje firmy do wysłania SMSa a będzie raj.

- zlikwidować Arenę Lodową. Wiadomo, że to bez sensu, ale skoro już zadaszyli lodowe jajo,
no to teraz będzie z tego znowu parking za 6,6 zł za godzinę (wiadomo, by byle kto nie stawiał).
Jakaś tam ślizgawka na 3 miesiące zimy i styka. A nie pięć baniek rocznie w lód. Po co to *** komu?

- Odebrać klwerowi łódzkiemu bidul z Głowackiego! Szkoła ma być świecka! Religijna może być jedynie jeśli sprzyja odradzaniu życia żydowskiego w Polsce. To jest misja. A nie jakieś katolickie kołtuństwo! Odebrać i przywrócić stary bidul. Wprawdzie bachory bez opieki tam, znane były przez dwadzieścia lat z kradzieży, prostszych włamań do aut, ale przynajmniej nie było to katolickie! Tabletki jeszcze nie każdy kocmołuch z plebsu łyka, więc niepotrzebne bachory, będą miały gdzie lądować. Mieszkań w nowym liberalnym świecie, już dostawać nie będą, więc większość i tak przed 30stką umrze po kilku dotychczasowych odsiadkach, albo w wyniku coraz skuteczniejszych egzekucji komroniczych.
Kto to w ogóle jest? Albo rodzisz się w odpowiedniej rodzinie, albo zdychaj.

- pozrywać wszystkie krzyże ze szkoł, a i te w prywatnych lokalch też monitorować i gnieść właścicieli w kierunku oczyszczenia z zabobonnego badziewia.

- 500 + leci z automatu zaraz po zaprzysięrzeniu, to w ogóle nie ma sensu zapowaidać.

- w pi.zdu z jakimiś połączeniami autobusowymi do większych miast. Nie masz auta? To znaczy, że jesteś za głupi by na niego zarobić, więc żryj brukiew na miejscu.

- MZK po mieście? Na Plac Kościuszki, i na Wysoką do drobiarskich jak było w czasach mojej (przyp. AŁ) młodości, i styka. Co to *** w ogóle jest!? By motłoch jeździł sobie nie płacąc grosza (wiadomo, że podatków to nie płaci, bo fajki nawet jara bez akcyzy)

- Park Bulwary. To jest wręcz symbol rozdawnictwa dla motłochu! WSTYD! By w „zaszczurzonym mieście” (cytat z zakrytego teraz bloga), dawać rozrywkę a nie odszczurzać! Motłoch za dużo widocznie ma pieniądzy bo szczury przecież żrą coś, a to jest zazwyczaj wyrzucane jedzenie z Biedronki, które motłoch nie szanuje.

Skoro już pobudowali ten nieszcęsny park nad Wolbórką to przynajmniej ogrodzić. Z czasem wproiwdzi się opłątę 5 zeta za godzinę, co by nieesteteycznie baby ktore zamiast chodzić na fitness, klęczą przed proboszczem, nie pojawiały sie za często.

Poza tym 5 zeta będzie można zarobić z platikowych butelek, których odzysk będzie niedługo uruchomiony, więc to nie jest tak, że jak ktoś chce to nie może wejsc do parku. Zbierać po prostu butelki.

- prawa kobiet. Parytet płaci, ale poszerzony o wymóg pochodzenia z rodziny inteligenckiej (tutaj mrugnięcie okiem - takiej PRLowskiej inteligencji). Żadnych grubych bab na stanowiskach! Takiej tłustej to spomiędzy cyców czasem krzyżyk może wyskoczyć! Nie raz już to widziałam.

No dobra i na tym na razie koniec.
Mam tylko 8 klas podstawówki.
Mam tylko 8 klas podstawówki. 22.08.2019, 15:46
Jak ktoś zna historię Polski i oprócz tego czyta,to wie że przed kościołem katolickim i klerem w Polsce ostrzegał już Tadeusz Kościuszko,pisząc miedzy innymi list do Adama Czartoryskiego w 1814 r.....Słowa te są na czasie.
Pomagamy Agnieszce Ł. w pisaniu programu wyborczego, bo pewnie mocno pracuje…
Pomagamy Agnieszce Ł. w pisaniu programu wyborczego, bo pewnie mocno pracuje nad nim tera 22.08.2019, 15:07
- „leżaki na placu” czyli zwane przez lud pisowski „Kino letnie” - znika. Zbędę wydawanie grosza, mimo, że prowadzi to prywatna firma, to przez ten wieczór osłabia kapitał placu. Zywkłe szołmeństwo dla plebsu.

Ale nie tylko odbieram!
Co miesiąc, będzie w Tomaszowie jakiś ogólnopolski celebryta.

W pierwszych miesiącach będzie to:
- w listopadzie Michał Piróg
- w grudniu Magda Gessler która pokaże nam jak ze stylem gotować
- w styczniu 2020 - Jacyków, który pokaże nam jak się ubierać
- w lutym 2020 - Tomasz Raczek, który powie co oglądać
- marzec 2020 - ta rysowniczka co nie skończyła szkoły z Częstochowy? Jak ona tam ma? Na razie zapomnałem. Ta co rysowała dla Krytyki Politycznej (która wg KRSu przytula co roku 4 miliony złotych, a nie przeszkadza jej to beczeć, że Gliński odebrał jej dotacje)
aaaa mam MArta Frej pokaże jak rysować.
- kwiecień 2020 idąc kluczem nieskończonych studiów i gigantycznych pretensji do świata ta żona nakomana Piątka - Hanna Gill-Piatek (tylko o czym ona będzie gadać? Zobaczy się jeszcze. Zawsze można coś pojęczeć o patriarchacie i ponarzekać na Kościoł)

To plan do wiosny 2020. Chcieliście konkrety? Proszę bardzo!

Tylko tak - i przy tym nie ma żadnej dyskusji, tak ma być! Taki gadacz rozważa przyjazd do „miasteczka powiatowego” od 20 tysięcy. Od, bo wiadomo, że zawsze dochodzą jakieś koszy, może nie zakwaterowania bo wiadomo że w miasteczku powiatowym nie ma gdzie, ale jakieś ciuchy na taki wyjazd musi sobie kupić, umyć się (co jest cżęsto wyzwaniem), także bardziej 30 niż 20.

Ale wiadomo, że to jest misja. Nie sprowadzam wam byle kogo, nie puszczam filmów, nie rozkładam leżaków na placu, tylko to jest obcowanie z czymś z zupełnie innej ligi. Można wręcz powiedzieć, że to są dzisiejsi skamndryci. Bohema zdystanwosowana od ludu i o lata świetlne patrząca dalej niż ciemny lud.

Także to w obszarze kultury w miasteczku.
Dramatycznie w najzamożniejszym polskim mieście :(
Dramatycznie w najzamożniejszym polskim mieście :( 22.08.2019, 11:27
Aż połowa warszawskich dzielnic nie ma ortopedy w miejskich przychodniach.
Gdzie idą pieniądze którym zarządza Trzaskowski?

Spuchło kolano albo noga w kostce? Zniszczony staw biodrowy wymaga rehabilitacji, a ból doskwiera coraz bardziej?

Zapomnij o szybkiej wizycie u ortopedy w przychodni, która ma umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i podlega warszawskiemu ratuszowi.

Warsawiacy opowiadają, że po skierowanie albo receptę dostali się do tego specjalisty albo po znajomości, albo prywatnie za odpowiednią opłatą.

Mieszkanka Wawra, którą boli noga, cieszy się, że ortopeda przyjmie ją "już za dwa tygodnie", choć musi do niego jechać daleko na ...Saską Kępę (ok 20 km, przy słabym skomunikowaniu Wawra).

Ale gorzej ma mieszkanka Pragi, której w czerwcu wyznaczono termin wizyty w przychodni przy ul. Dąbrowszczaków dopiero na ...grudzień.

JAJA? Niestety nie, to stołaczna rzeczywistość.

Martyna Śmigiel - dziannikarka Gazety Wyborczej - sprawdziła, że ORTOPEDÓW BRAKUJE W WIĘCEJ NIŻ POŁOWA Z 18 DZIELNIC.

W tym na Mokotowie, gdzie jest najwięcej - 217 tys. - mieszkańców.

Co na to Trzaskowski, który na palety na asfalcie na pl.Bankowym imitujące plażę wydał milion złotych?
W ratuszu bagatelizują, że mieszkańcami tej dzielnicy powinni się zajmować ortopedzi w szpitalach. Jednak na izbach przyjęć pomagają tylko w pilnych przypadkach jak np. złamania i inne urazy. Reszta warszawiaków z bolącymi albo spuchniętymi nogami, rękami czy kręgosłupami musi sobie radzić sama.

Google:
Aż połowa warszawskich dzielnic nie ma ortopedy w miejskich przychodniach
 Tomieszkaniec
Tomieszkaniec 24.08.2019, 14:47
Do "dramatycznie w naj....." - zajmujesz się Warszawą - zajmij się raczej ortopedią w Tomaszowie. Tutaj na wizytę do ortopedy czeka się 5 -6 miesięcy. Co cię obchodzi Trzaskowski i jego rządy. Zajmij się rządami miasta i powiatu , ale naszego , jeśli piszesz na tomaszowskiej stronie. Tomaszowian nie interesuje warszawska służba zdrowia tylko ta nasza tomaszowska bo tu się leczą. Wiesz cwaniaczku że na wizytę do kardiologa w Tomaszowie czeka się 1 rok i 4 miesiące. W Warszawie , Łodzi 4-5 miesiecy. I co na to powiesz ?
@Tomieszaniec
@Tomieszaniec 24.08.2019, 19:18
Nie zgadzam sie z Toba, pozowol ze rozpisze w punktach dlaczego.

1. PO rzadzi tam kilkanascie lat. U nas od przelomu minelo zaledwie kilka lat.

2. Co tu poruwnywac miasto z Akademia Medyczna na miejscu i Tomaszow jedynie z filia UL, ktorej zreszta postkominosci byli przeciwni a zalatwil Ajdejano, znany z prawicowych pogladow.

3. A i tak jest lepiej w Tomszowie z ortopedia - tak wielu na wozkach elktrycznych nie widzialem ani w Lodzi ani Wrszawie. Zdrowia z mlodosci nie przywrocsz, ale przynajmniej do parku moze sobie podjechac.
Tomieskaniec
Tomieskaniec 25.08.2019, 11:25
Komentarz bez sensu , bo chodziło mi o to że " dramatycznie..." pisze o Warszawie , a nie widzi błędów i zaniedbań na swoim tomaszowskim podwórku. Ludzi z Tomaszowa nie intetesuje służba zdrowia w Warszawie bo tam się nie leczą. Interesuje ich dostępność do specjalisty w naszym mieście , a tu jest gorzej niż tam !
Przepraszam
Przepraszam 24.08.2019, 19:20
Porównywac
Maniek
Maniek 22.08.2019, 16:24
Podziwiam Cię Grazynski, że masz czas żeby nasmarowac 5 stron maszynopisu których i tak nikt nie czyta
NIBY „HEJTOWANIE” SĄDZIÓW - JAK INTERPRETOWAĆ
NIBY „HEJTOWANIE” SĄDZIÓW - JAK INTERPRETOWAĆ 22.08.2019, 07:17
Krótko: czy zarzuty wobec tych szymowin w togach nie są prawdziwe?


Czy koleś, który zmusza do aborcji kochankę pukając ją wcześniej przez kilka lat, jednocześnie na zewnątrz udając przykładne małżeństwo, czy ktoś taki ma prawo decydować w poważnych sprawach ludzi którzy do sądu trafili?

Czasem Ci podsądni są bardziej czyści od tych którzy ich sądzą.

Ziobro posunął podwładnego, ale moim zdaniem to nie było konieczne. Co to? Ujawnianie - powtarzam - prawdy przez urzędnika państwowego, ktory zrządzeniem losu przyszedł jako nowy, ma być czymś złym?
Dlaczego?

Patrzcie też na tych na temat których niusy wyciagano. Kto to jest? Z jakiej racji mają mieć takie uposażenia a potem emerytury?
Klaudia Jachira - czy naprawdę jest seksowana choć tyle co na YouTube?
Klaudia Jachira - czy naprawdę jest seksowana choć tyle co na YouTube? 21.08.2019, 17:05
Nie wyskakuje to od razu, a pewnie niedługo w ogóle zniknie ta galeria. Albo może i nie - w zależności od tego co ona będzie akcentować w kampanii.

W każdym razie zerknijcie na galerię tzw agencji aktorskiej (tzw bo to jest zazwyczaj pan z aparatem i starą nokią), no ale jest coś takiego.

Kilka, ale szcególnie zdjęcie 10 z 23
po wpisaniu w Google:

Jachira Klaudia Edwin Agencja Aktoska.


Przy 168 kg wpisała wagę 63 kg. Spójrzcie na zdjecia i chłopski rozum! 80 kg ważny jak nic. Przysadzista 30stka.
Jaka różnica między nią a frusratem z PiSu? Żadna.
Jaka różnica między nią a frusratem z PiSu? Żadna. 21.08.2019, 17:07
Zdjęcie 10 z 23.

Wszystkie są na jednej - dwóch sesjach zrobione w jednym roku.
KASIA
KASIA 21.08.2019, 14:24
Trzeba zapomnieć o starej Lewicy i dać szanse młodemu pokoleniu! Powodzenia Pani Anito!
Liberalne przekoania sprowadzają się do sloganu: Styl trzeba mieć, a z…
Liberalne przekoania sprowadzają się do sloganu: Styl trzeba mieć, a z ludzi korzystać 21.08.2019, 16:21
Młode pokolenie nowoczesnych Polek, gardzących katolickim ciemnogrodem to takie coś teraz robi

Google:
30-letnia Polka poszukiwana ENA. Ma przewodzić międzynarodowej grupie przestępczej


To są ludzie wychowani w poczuciu Możesz wszystko. Niezależnie od pochodzenia Twoich rodziców, a najczęściej (bo przecież 90 % z nas pochodzi z chłopstwa), wbrew temu pochodzeniu. W jednym pokoleniu odmieniasz wszystko.
No i mamy.

Ona jest lewica? Wypisując jakieś androdny o spełnieniu? O bardzo dobrze płatnej pracy? O czym ona ma pojęcie co jest teraz istotne dla ludzi w Polsce?

Dęta beza. Kolejna Kwaśniewska. Ta ostatnia jak córkę wychowała, no to obserwujemy teraz. Dla mnie to jest obrzydliwe.
<
< 21.08.2019, 15:21
Pani Anita rzeczywiście jest tym młodym pokoleniem. Jest spełniona zaowodow i życiowo, dlatego decyduje się na spanko na niemalże pryczy w hotelu sejmowym i 90% roku poza domem. Pure real. Ale to typowe dla takich pań, czekamy jeszcze na Agę dyszącą.
Grzegorz
Grzegorz 21.08.2019, 14:24
WOW! Nareszcie ktoś kto nie jest spaczony polityką!
f
f 21.08.2019, 15:31
noo, przy okazji kompletny no name, laubnauer 2
Le(nin)wica na śmietnik historii!
Le(nin)wica na śmietnik historii! 21.08.2019, 11:34
Już kiedyś mieliśmy jednego czerwonegp lewicowca w Senacie. Niech ktoś wymieni jedną pożyteczną rzecz, jaką zrobił dla Tomaszowa niejaki senator Jerzy Adamski. Ostrzegam, że to karkołomne zadanie.
VladPalovnick
VladPalovnick 21.08.2019, 14:09
Jeśli wymienisz pół rzeczy dobrej dla Tomaszowa, którą choćby spróbował zrobić wybraniec tej ziemi Macierewicz, to obiecuję że wygooglam coś dobrego co zrobił Adamski
Le(nin)wica na śmietnik historii!
Le(nin)wica na śmietnik historii! 21.08.2019, 18:13
Rozpatrujemy tu zaletę Anity jako działaczki (KOD-erastki) pochodzącej z Tomaszowa i zasługi innego tomaszowianina J. Adamskiego, a nie przykłady spadochroniarzy pokroju Antoniego M. Już bardziej zasadne byłoby pytanie o zasługi dla Tomaszowa autorstwa E.Radziszewskiej. Mieszkanka tego regionu, wiele lat w parlamencie w opcji rządzącej i co? To samo co Adamski, czyli nic.
MS
MS 21.08.2019, 16:42
Nie przepadam za panem Jerzym, ale pragnę przypomnieć, że dzięki jego staraniom mamy nową komendę policji i siedzibę straży pożarnej.
z czerwonych tylko Liverpool
z czerwonych tylko Liverpool 21.08.2019, 18:01
Zawdzięczamy to senatorowi Jerzemu Adamskiemu czy prezydentowi miasta Jerzemu Adamskiemu, bo to czyni ogromną różnicę? Z tego co pamiętam, to za jego prezydentury zainstalowano idiotyczną sygnalizację świetlną "koło Tośka", którą później zlikwidowano. Ale pieniądze wyrzucono w błoto. Było tak czy nie?
?
? 21.08.2019, 18:40
a po likwidacji jest syf i smiertelene potracenia.
Za swiatala winisz prezydena miasta? Debilu?
z czerwonych tylko Liverpool
z czerwonych tylko Liverpool 21.08.2019, 18:55
Ile tych potrąceń jest? Jedno na kilka lat? Pr,ypomnij sobie korki, jakie już wtedy powstawały. Dziś przy tej sygnalizacjii byłyby od Brzustówki do Domu Towarowego i od Lechii do Komendy Policji, przykładzie niedanej aborcji.
?
? 22.08.2019, 07:05
Nie przekonam Cię. Samochód jest dla Ciebie totemem. Życiowym celem i życia symbolem. Liverpool znasz z popkultury, Stronicowego prostego tekstu gazetowego po angielsku nie jesteś w stanie zrozumieć. Ale jest to spójne kultura footbolowa jest dla takich jak Ty,
z czerwonych tylko Liverpool
z czerwonych tylko Liverpool 22.08.2019, 08:37
Sądzisz wszystkich wg siebie? To duży błąd. A na wróżkę/wróża się nie nadajesz.
?
? 22.08.2019, 07:09
Korki? Teraz babę potrącił i to policjant radiowozem, na następnym przejściu. Czego wymagać od was - zwykłych burkaów? Gdyby jechał wolniej puknąłby ją jedynie, żyła by jeszcze z dwadzieścia lat. Światła tam wcześniej nie były niczym złym. Ulica bardzo ruchliwa, wyszstkie wschodnie przedmieścia tu jeżdżą.
z czerwonych tylko Liverpool
z czerwonych tylko Liverpool 22.08.2019, 08:42
Człowiek, który w swym życiu dorobił się jedynie biletu na autobus MZK, zawsze będzie w aucie osobowym widział wroga. Gołodupce tak mają. A auto może służyć też do pracy zarobkowej, ale to przekracza twoje możliwości intelektualne.
as
as 23.08.2019, 09:50
w Tomaszowie nie trzeba już kasować.
abp Jędraszewski ma rację!
abp Jędraszewski ma rację! 21.08.2019, 10:29
Jeżeli Anita Sowińska jako posłanka Lewicy jedyną rzeczą, jaką zrobi dla Tomaszowa, będą tęczowe spędy seksualnych dziwolągów odzianych w stringi i durszlak na głowie, to ja tej pani dziękuję. Wolę pisowską "nienormalność".
plebs
plebs 22.08.2019, 14:50
Mało kto będzie zdziwiony jeszcze,jak na czele tego spędu będzie szedł pan Jędraszewski z panem Peatzem....a za nimi ich ulubieni klerycy.....także proponuję więcej obiektywizmu.
Plebs małomiasteczkowy
Plebs małomiasteczkowy 22.08.2019, 14:33
, 14:01
Tak,jak by na te gejowskie spędy mogły chodzić seminaria duchowne i klasztory sióstr zakonnych to by szły z przodu pochodu.......Gorzej jak byś zobaczył na takim spędzie swoje dziecko lub wnuczka,albo człowieka którego darzysz zaufaniem i pewnego rodzaju estymą,np.lekarza,nauczyciela......Po co ta hipokryzja ?
@plebs małomaiasteczkowy
@plebs małomaiasteczkowy 23.08.2019, 10:09
nie jestem gejem, ale byłem wielokrotnie długotrwale dyskryminowany ze względu na pochodzenie chłopskie. A to dużo łatwiej zatuszować. W sumie to sprowadzało się to zwykle do pieniędzy, bo inteligencji w Polsce jest stosunkowo mało, ona zwykle nie upokarza, a resztę czaruje się właśnie powierchownością

Dlaczego o tym wspominam? Bo choć na pewno nie przełoże 1 do 1 perspektywy jak to jest gdy jesteś na poziomie seksualności inny/a, ale potrafię sobie wyborazić co to znaczy strach i poniżenie.

Co ty będziesz komuś wmuszał by miał babę? Pewnie taką jak ty - kołtuna z nalanym ryjem. Co mordę pruje przez okno wołajac bachora na obiad. Często to są baby które mają studia ukończone. No tak teraz jest.

Także chcesz czy nie chcesz, równouprawnienie przejdzie, nawet jeśli będzie wprowadzane siłą.
Tzn siłą w tym sensie, że z miesiąca na miesiac coraz rzadziej na Twojej prostej mordzie będzie pojawiał się szyderczy uśmieszek, a nawet będziesz sam coraz częściej paplał w deseń, którym dziś pogaradzasz.

Zresztyą w Tomaszowie chyba wszystkie pozytywne zmiany cywilizacyjne prychodziły z góry spoza miasta. Nie ma inteligencji, mało kto czyta lokalne niusy mimo większej dostępności.
Że nie mogła się utrzymać tu druga papierowa gazeta? No o czymś to świadczy, jeśli wydawca nie moze sprzeać  5 tysięcy egzemplarzy w 60-tysięcznym mieście.

Także pohukuj sobie teraz ile chcesz, to bez znaczenia. Za 10 lat gdybyś dotego dotarł, to pewnie byś sie wyparł, że to Twoje, a jeśli byłbyś uczciwy to bardzo byś się zdziwił, że to napisałeś.

Nie chcę narzekać, bo to jest też tak, że jesteście nieuformowaną masą, z której można zrobić cokolwiek. Liczy się tylko bodźce socjalne.

A boisz się o bachora? Może przydałoby się właśnie by pointeresował się tymi środowiskami LGBTQ, bo oni też tam promują trochę prawa kobiet, jest gadka o przemocy w domu (seksualnej, psychiznej, ekonomicznej i zwykłego napi,er.dalania), która w Twoim domu na pewno jest do dziś.
Plebs.
Plebs. 24.08.2019, 10:35
Po co te inwektywy typu:prosta morda?...chyba jednak nie bez podsrawnie byłeś dyskryminowany,skoro masz tak ubogi język....w ogóle jaki jest główny wątek tej wypowiedzi,bo bije z niej jakiś intelektualny haos.
.
. 24.08.2019, 19:26
Chaos tomaszowski plebsie
plebs
plebs 24.08.2019, 20:27
Pisze haos,bo nie mam szkoły,jestem prawdziwym plebsem......miłego wieczoru.
Terenia
Terenia 21.08.2019, 11:13
Racja! nie życzę sobie parady gejów w Alei Św. Antoniego. Niech nasz zacny Święty obroni Tomaszów przed tą zarazą!
HI5
HI5 23.08.2019, 18:40
W Tomaszowie nie ma takich alei
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 21.08.2019, 19:46
Klasyka gatunku :)
wyborca
wyborca 21.08.2019, 14:34
Przecież Parady Gejów są teraz za PIS-u, proszę się nie lękać. Druga sprawa na takich paradach można poznać upodobania sąsiadów czy znajomych które były dotychczas starannie kamuflowane...
Aga
Aga 23.08.2019, 11:24
Wyborco! a skąd niby, mieliby się wziąć geje na taką paradę, nie znam facetów z taką skłonnością w Tomaszowie.
Bzyku bzyk
Bzyku bzyk 23.08.2019, 18:42
Tozsamoscią

Pozostałe