"Wspomnienia z wakacji, czyli raz jeszcze o bezpieczeństwie” w bibliotece

  • 21.08.2019, 18:38
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
"Wspomnienia z wakacji, czyli raz jeszcze o bezpieczeństwie” w bibliotece
"Wspomnienia z wakacji, czyli raz jeszcze o bezpieczeństwie” - pod takim tytułem w środę, 21 sierpnia 2019 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla najmłodszych czytelników połączona z warsztatami plastycznymi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z  Przedszkola nr 20 oraz Katolickiego Przedszkola Antoś. Lekcja rozpoczęła się rozmową na temat biblioteki (np. czym różni się od księgarni.) Najmłodsi opowiadali o tym, gdzie spędzili wakacje. Wspólnie zastanawialiśmy się nad zasadami bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie wolnym. 


Przybyli wysłuchali opowiadania pt. „Numer alarmowy” z książki „Pierwsza pomoc-książka na wszelki wypadek” autorstwa Barbary Żołądek. Przedszkolaki zostały zapoznane z historią Brajana Chlebowskiego, niespełna siedmioletniego chłopca, który uratował życie ojcu i pozostałym mieszkańcom kamienicy w Łodzi. O bohaterskim czynie Brajana Chlebowskiego dowiedziała się cała Polska. Mały bohater został odznaczony medalem „Za Ofiarność i Odwagę” Maluchy obejrzały film animowany pt. „Bolek i Lolek na wakacjach. Morska przygoda”, po jego prezentacji odbyła się rozmowa na temat bezpieczeństwa nad wodą.

 
Tego dnia nie zabrakło również zabawy ruchowej. Prowadzący spacerującym dzieciom po sali pokazywał koła w kolorze zielonym lub czerwonym . Dzieci gdy zobaczyły kolor czerwony zatrzymywały się, gdy pojawił się kolor zielony spacerowały. Przy tej zabawie wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.   
W drugiej części spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną: Nadmorskie wspomnienia z wakacji. W ramach Ogólnopolskiej akcji społecznej „Malowane Wakacje” nasza placówka otrzymała od Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu edukacyjne kolorowanki „Bezpieczny przedszkolak”, „Inspiracje na wakacje”, które przekazaliśmy przybyłym na zajęcia przedszkolom.
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe