Ważna informacja dla osób ubiegających się o świadczenie „Dobry Start”

  • 21.08.2019, 18:46
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Ważna informacja dla osób ubiegających się o świadczenie „Dobry Start”
Od 1 sierpnia o świadczenie w ramach programu „Dobry Start” mogą się również ubiegać osoby, których dzieci będą uczyć się lub uczą się w szkołach dla dorosłych oraz w szkołach policealnych.

1 sierpnia 2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry Start” (Dz. U. z 2019 r., poz. 1343) dotyczące wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.     
Powyższa zmiana przepisów umożliwiła przyznanie świadczenia „Dobry Start”  na dzieci, które rozpoczynając rok szkolny 2019/2020 będą uczyć się lub uczą się  w szkołach dla dorosłych oraz w szkołach policealnych. Rodzice, opiekunowie tych dzieci mogą składać wnioski drogą tradycyjną tzw. papierową od 1 sierpnia 2019 r. do 30 listopada 2019 r.
W tym roku, osoby ubiegające się o świadczenie dla dzieci uczące się lub rozpoczynające naukę w szkole dla dorosłych lub szkole policealnej, nie będą mogły składać wniosków drogą elektroniczną. 
 
Druki wniosku o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start” można pobierać ze strony internetowej:
https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe