Rynek pracy w Tomaszowie Mazowieckim

  • 22.08.2019, 19:48 (aktualizacja 22.08.2019, 19:51)
  • Mariusz Strzepek
Rynek pracy w Tomaszowie Mazowieckim
Tomaszów Mazowiecki to czwarte co do wielkości miasto w województwie łódzkim.

Jest to również ośrodek, który dynamicznie się rozwija i dba o swoich mieszkańców oferując im np. darmową komunikację miejską. Jak jednak wygląda sytuacja na rynku pracy w tym mieście? Czy mieszkańcy nie mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Tomaszów Mazowiecki - miasto z silnie rozwiniętą gospodarką

Tomaszów jest miastem, które od zawsze było dynamiczne i prężnie rozwijające się. Już przed wojną działały tu liczne fabryki dywanów i wełny. Zajmowano się tu również górnictwem, istniała fabryka zapałek oraz sztucznego jedwabiu. Wszystko to sprawiało, że mieszkańcy Tomaszowa nie musieli bać się o trudności ze znalezieniem pracy.

Jak wygląda bezrobocie w Tomaszowie?

Obecnie w Tomaszowie Mazowieckim sytuacja na rynku pracy jest dobra. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że będzie nadal zmieniać się na lepsze. Obecnie możemy zaobserwować tu 6,8 procentowy poziom bezrobocia. Jest to wynik nieco gorszy od średniej krajowej, niemniej jednak z miesiąca na miesiąc sytuacja ulega poprawie.

Kto ma największe szanse na znalezienie zatrudnienia?

Każde miasto ma branże, w których brakuje rąk do pracy. Nie inaczej jest w przypadku Tomaszowa Mazowieckiego. W mieście tym wciąż brakuje budowlańców, fachowców remontowych, specjalistów z dziedziny informatyki i automatyzacji pracy oraz operatorów maszyn. Liczne zakłady produkcyjne chętnie zatrudniają pracowników fizycznych. Nie brakuje również ofert w handlu.

Skuteczne poszukiwania pracy w Tomaszowie Mazowieckim

Jeśli poszukujesz pracy w Tomaszowie Mazowieckim wykorzystaj do tego celu najbardziej skuteczne narzędzia. Obecnie znacząca większość pracodawców decyduje się na umieszczanie swoich ofert na jednym z wielu portali ogłoszeniowych. Odwiedzając stronę taką jak jobsora.pl znajdziesz je wszystkie w jednym miejscu. Możesz również wygodnie aplikować.

Podsumowując, osoby, które poszukują pracy w Tomaszowie Mazowieckim nie powinny czuć się niespokojne. Obecnie nie ma bowiem większych trudności w zdobyciu zatrudnienia, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że sytuacja nadal będzie się poprawiać.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Korzystający z kołczingu na Odlotach
Korzystający z kołczingu na Odlotach 28.08.2019, 01:06
Coś mało w Tomaszowie kołczów :)

O ile tej szarlatanerii finansowej jest sporo („przyjdź do mnie doradzę Ci gdzie wziąć kredyt”, jak bym sam se nie mógł posprawdzać ofert w bankach. Dzisiaj to nawet bez wychodzenia z domu), czy zwyczajnej chamskiej lichwy jest sporo, o tyle „przyjdź powiem Ci jak masz żyć by odnieść sukces”, coś mało :))

Jest wprawdzie kilka facebokowych myślicielek, no i tych jak kręcić pupą w ramach zumby pumby, by życie się ułożyło lepiej. Ale to bardziej trąca o sport no i o tematykę feministyczną - czyli jak najwygodniej się rozwieść by capa nie mieć w domu, przy zachowaniu wpływów na konto.

Chodzi mi o taki kołczing zawodowy - czyli poczytaj Konfucjusza, pomedytuj potem, a będziesz efektywniejszy i silniejszy przy kręceniu rogala na Wysokiej. Tego nie widzę. Ciekawe dlaczego?

Bo nie chodzi przecież o brak zaintereoswania tego typu pseudousługami, bo wiadomo, że to są bzdury, a i tak pojawiają się ludzie którzy to proponują bo zagłuszają po prostu pustkę we własnym życiu.

Ja mam taką koleżankę (tzn nie kontaktuje się z nią już od kilku lat - dlatego mogę swobodnie napisać, co o tym myślę - no ale podglądam to co tam publicznie udostępnia.

Jak na warunki z jakich oboje wyszliśmy (czyli dom robotniczo-chłopski, który PRL awansował), to miała świetną pracę w międzynarodowej firmie (nie chozi o podniecanie się logiem, ale przede wszystkim o to, że w takich pracodawca nie wydłuża przelania pensji do trzech miesięcy, czasem w ogóle rozmyślając się - a tak jest w polskich małych firmach), nawet w miarę etyczną, i coś jej strzeliło do głowy by pojechać na wolontariat do Afryki.
Na miejscu wszystko miała opłacane, wizy załatwiała też organizacja, tylko koszty przelotu finansowała sama.

Z tego co sugerowała na Instagramie to liczyła, że to będzie atutem dla dawnego pracodawcy, tym bardziej, że wśród czarnych, zajmowała się obszarem w którym pracowała w Wawie za hajs.Poraniki zawodowe to sugerują. Że to jest bardzo cool mieć coś takiego w CV. Że poradziłaś sobie wśrod dzikusów, że pracowałaś dla idei i td.

...ale pracodawca ją wpie.rdolił bo te regionalne oddziały zachodnich firm nie są od rozwoju pracowników, a do zwykłej biurowej tyrki. Klawiatura zamiast łopaty No ona komunikowała się z biurami w innych krajach - więc tu wchodził też angielski (nie deklarowany, a prawdziwy), wiec to było takiie wyrobnictwo trochę wykwalifikowane, ale wyrobnictwo) no i 3 miesięczna nieobecność w robocie to jest po prostu wypad z baru. I nie ma żadnego filozofowania.

Teraz siedzi już ponad poł roku na utrzymaniu rodziców i kołczuje na Instagramie. Wkleja zdjęcia wodospadów, stockowe sweet widoczki, najczęściej zielone, błękitne, rzadziej jakiś jakrawy kolor :P Wszystko opisując oczywiście chałupniczą filozofią.

Na końcu dodaje numer do siebie, że jak zadzwonisz to ona umówi się z Tobą - pewnie w Costa Coffee - i za 150 zł posłucha Cię, a po dziesięciu takich spotkaniach wypisze Ci Twój plan rozwoju :)))

29 lat, zero dzieci, roczne doświadczenie zawodowe w trzech czy tam czterech firmach i podejmuje się grzebania w czyimś życiu.

Jakoś tego w Tomaszowie tego nie widzę, a ludzi wywalanych z roboty przecież więcej niż tam.
Korzystający z kołczingu na Odlotach
Korzystający z kołczingu na Odlotach 28.08.2019, 01:10
wrzuciłbym parę cytatów z których miałem największą bekę, no ale wygooglowane będzie, a to nadal - przynajmniej dla mnie - ładna pupa jest, więc nie chcę definitywnie palić mostu.
Sandra
Sandra 28.08.2019, 12:51
A ja chętnie bym przejrzała te wypociny. Nakieruj jakoś.
zanik więzi i komercjalizacja wszystkiego
zanik więzi i komercjalizacja wszystkiego 28.08.2019, 01:18
Kiedyś to się nazywało picem wódki. W piątki zazwyczaj. Babki plotkowały sobie - no nie wiem przy czym tam - przy studni, w maglu(?), ale wydawałeś 50 zł, nawaliłeś się przynajmniej, wróciłeś na czworkach do domu. Była zabawa.
Teraz 150 zł (jeszcze Ci podkreśla, że na Zachodzie takiecoś kosztuje 20 razy tyle), żeby sobie podadać...
gorszy sort
gorszy sort 23.08.2019, 20:34
A może w TM jest zmowa płacowa wśród pracodawców?
.
. 24.08.2019, 17:00
Tak! Zamykają lokale też dlatego, że się umówili :) Zgłoś to gdzieś :)
S
S 23.08.2019, 18:48
Jaro nie cwaniakoj prywaciarzyku.Dobrze mowia.Ukraincy msja lepiej niz my mieszkancy.Wyzysk ja ch....jest w Tomaszowie
Jimmy
Jimmy 23.08.2019, 17:23
"Tomaszów Mazowiecki to czwarte co do wielkości miasto w województwie łódzkim" - pierwsze zdanie i już nieprawda: Tomaszów Mazowiecki jest SZÓSTYM co do wielkości miastem w województwie łódzkim (po Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Sieradzu i Zgierzu). Źródło: polska wikipedia, hasło: "Tomaszów Mazowiecki".
.
. 24.08.2019, 16:58
Czwartym co do ludności, więc napisali prawdę.
Jimmy
Jimmy 25.08.2019, 13:46
Pod względem ludności - tak, ale nie pod względem powierzchni, a piszą o wielkości, co wyraźnie sugeruje powierzchnię. Powinni więc zmienić w tekście albo liczbę, albo kryterium.
.
. 25.08.2019, 14:03
ojesu, kazdy to tak interpretuje. Jaki to ma znaczenie, ze miasto ma więcej hektarów. Ludnosc jest najwazniejsza.
Dzięki!
Dzięki! 23.08.2019, 10:20
Fajny tekst. Pozytywnie mnie pobudził rano.
Jaro
Jaro 23.08.2019, 09:42
Praca za najniższa krajowa dziękuję To pracownicy że wschodu więcej zarabiają niż my chociaż wykonują to samo a niekiedy nawet mniej
@Jaro
@Jaro 23.08.2019, 10:24
Załóż coś sam. Lokali do wynajęcia masa. Pyskowanie socjalnego bydła zwykle kończy się wtedy gdy musi wyjść z jakąś inwecją. Tylko dać.

A jeśli nie to Biedrony, Lidla, Kauflandu. Tam Ci Niemiec zorganizuje robotę tak, że nie będizesz miał już siły na pyskowanie jak u Polaka.

Co do Ukraińców, tak jest! Masz racje! Prefrują Ukraińców mimo, że mniej pracują.
@Jaro
@Jaro 23.08.2019, 10:25
10 tysi z posredniaka na byznes, to chyba jest aktualne do dziś (?) Otwierać, jeśli jesteś taki mądry.
@Jaro
@Jaro 23.08.2019, 10:30
Patrzę teraz z zaciekawieniem na Żabkę vis a cis PDTu. Tam są 3 osoby na zmianie , na 100 m2. No ale zobaczymy.

Kultowa „Ewa” jakos nie wytrzymała :(

W Żabce kolo PDTu nie ma nawet piwa. Może czekają na koncesje, ale jak ja tam filuje, to 70% klientow mężczyzn wychodzi rozczarowanych i bez innych zakupow. Troche jaja.
Marek
Marek 22.08.2019, 20:25
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak zle? Dla informatyka praca za najniższą krajową z bliżej nie określoną premia!
m&m
m&m 24.08.2019, 20:19
Może taki z Ciebie informatyk? Nie ma C,egks takiego, jak praca za minimalną na tą chwilę...
Amazon właśnie otworzył największe centrum informatyczne.
Amazon właśnie otworzył największe centrum informatyczne. 25.08.2019, 11:55
Amazon właśnie otworzył największe centrum informatyczne.

Gdzie? W Hyderabad w południowych Indiach.

To jest oczywiście złe zjawisko, bo oni tam nie mają żadnego ZUSu i do dziś system kastowy, w którym ludzie spoza najwyższych kast dożywają góra 60-tki, no ale wydarzyło się.

Miejmy nadzieje, że Trump skróci niebawem Bezosa i albo pójdzie sobie ze Stanów w ogóle (chociaż nie sądzę, bo technologie nadal wymyślane są tam a nie w Indiach), albo będzie inwestował przede wszystkim na macierzystym rynku pracy. Póki co to nie można mówić o jakimś legalnym biznesie a o postkolonialnej eksploatacji zasobów. Dzisiaj ludzkich.

Praca, która nie daje perspektyw na mieszkanie nawet w perspektywie 20-30 lat, nie jest pracą a współczesną formą niewolnictwa.

W krajach BRICSu czyli dawnego trzeciego świata są jeszcze ludzie którzy są skłonni coś takiego podejmować, ale mam nadzieje, że w takiej Polsce już nie.

Google: Amazon just opened its biggest office building — and it's not in the United States

Pozostałe