MAZOVIA czwarta w Częstochowie

  • 23.08.2019, 02:43 (aktualizacja 23.08.2019, 03:14)
  • Bartłomiej Grzywacz
MAZOVIA czwarta w Częstochowie
W czwartek (23 sierpnia 2019) drużyna Mazovii z rocznika 2011 wystąpiła w XVI edycji Memoriału Piłkarskiego Im. Ryszarda Chojnackiego. Turniej odbył się w Częstochowie.

Ryszard Chojnacki to zasłużony działacz częstochowskiego futbolu. Jako piłkarz występował między innymi w Polonii Bytom, z która zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów. Po swojej piłkarskiej przygodzie, Pan Ryszard Chojnacki kontynuował swoją przygodę ze sportem jak trener wielu lokalnych i okolicznych klubów m.in. SKRA Częstochowa, Pogoń Kamyk czy Unia Rędziny. Były piłkarz, szkoleniowiec i pedagog zmarł  4 sierpnia 2003 roku.

 

Silnie obsadzony memoriał podopieczni Marcina Suskiego rozpoczęli od pojedynku z drugą drużyną Ajax II Częstochowa.

 

Pojedynki toczono w systemie 6 zawodników w polu plus bramkarz (Orlik).  Tomaszowianie  spisali się dobrze na otwarcie i pewnie wygrali pierwszą potyczkę (5:0).

 

W drugim meczu Mazovia zmierzyła się z lokalną SKRĄ. Początkowo rywalizacja ta, toczyła się pod dyktando gospodarzy. Po roszadach w składzie, Mazovia oddaliła grę od własnego pola karnego i strzeliła gola pozwalającego objąć prowadzenie. Odpowiedzą na bramkę Mazovii był wyrównujący gol SKRY.

 

W drugiej odsłonie gospodarze byli już skuteczniejsi i mecz zakończyliśmy porażką 1:3.

 

W trzecim meczu fazy grupowej o awans do półfinału drużyna Marcina Suskiego  rywalizowała z RAP Radomsko. RAP w swoich dwóch pierwszych pojedynkach punktów nie zdobył (2:4 Skra; 3:4 Ajax II), ale wciąż miał szansę na najlepszą czwórkę.

 

Początek meczu należał do Mazovii. Po bramce Macieja Błaszczyka nasz zespół objął prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach do głosu doszedł rywal. Choć broniący tego dnia  Kuba Wołczyński między słupkami prezentował się znakomicie, nie zdołał on uchronić zespołu przed utratą dwóch goli. Warto wspomnieć, iż gra prowadzona była na „orlikowe” bramki.

 

Dwa stracone gole obudziły Mazovię, która stwarzała sobie sytuację, ale zabrakło szcześcia (m.in. uderzenie w spojenie słupka z poprzeczką Nataniela Grzywacza oraz słupek Antka Chojeckiego).

 

Ofensywa chłopców przyniosła jednak skutek i Chojecki po raz kolejny zaprezentował to z czego słynie najbardziej. Mecz kończy się remisem 2:2 i awansem drużyny do strefy medalowej.

 

Półfinał był poważnym sprawdzianem dla czerwono – niebieskich gdyż chłopcom przyszło się zmierzyć z rewelacyjnie grającym w fazie grupowej, pierwszym zespołem Ajaxu. Warto wspomnieć, iż przeciwnik pierwszą rundę zakończył z bilansem 19 goli strzelonych (bez straconego).

 

Mimo przewagi rywala w polu, Mazovia broniła się dzielnie i starała wyprowadzić kontratak. Nie udało się – rywal tego dnia była za silny.  O przebiegu gry i wyniku zadecydowała gol strzelony w około 8 minucie. W ostatniej akcji meczu rywal podwyższył wynik na 2:0 i to AJAX mógł się cieszyć ze zwycięstwa, naszych chłopcom pozostała walka o trzecie miejsce.

 

Nieco rozczarowani wynikiem z półfinału chłopcy, w meczu o trzecie miejsce nie zaprezentowali się zbyt korzystnie. Pojedynek z Pogonią Imielin Mazovia przegrywa 1:5.

 

W ścisłym finale AJAX I Cz-wa rywalizował ze SKRĄ. Półfinał z Mazovią kosztował AJAX sporo sił, co SKRA doskonale wykorzystała, bowiem wygrała aż 6:1.

 

Po spotkaniu wręczono nagrody indywidualne oraz dla najlepszego zawodnika drużyna. W naszym zespole został nim Piotr Przybylski. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju. 

Bartłomiej Grzywacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieczysław
Mieczysław 23.08.2019, 06:13
Kto tak gra, kto tak gra, jak my gramy!!
Brawo Mazovia!

Pozostałe