"PRL story" i... motory

  • 24.08.2019, 15:47
  • Joanna Sztymelska
"PRL story" w ramach "Kulturalnych  piątków"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 23 sierpnia 2019 roku, na placu Kościuszki Miejskie Centrum Kultury zorganizowała happening zatytułowany "PRL story:. Impreza została zorganizowana w ramach wakacyjnego cyklu "Kulturalne piątki".

Tym razem organizacją zajęli się pracownicy filii Tkacz, z Kamilem Wroną na czele. Dyrektor "Tlacza" był pomysłodawcą pikniku. Zaprosił do współpracy Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran", działające w naszym mieście i "Rawskie klasyki" z Rawy Mazowieckiej. Na skwerze przed MCK-iem zaparkowało ok. 20 zabytkowych motocykli i kilka samochodów, wśród których były między innymi: mały Fiat, Fiat 125p, Warszawa, Syrena, campingowe przyczepy, produkowane w Niewiadowie. Było też stoisko z innymi przedmiotami z czasów PRL-u.

Organizatorzy przeprowadzili konkurs na najstarszy pojazd, który wygrał Sławomir Zientara ze Stowarzyszenia "Weteran:, którego motocykl był z 1934 roku. Kolejny konkurs miał na celu wyłonienie pojazdu, który wyda najgłośniejszy odgłos z rury wydechowej. Kamil wrona mierzył stopień głośności decybelomierzem i laureatem tego konkursu został Jarosław Zientara, którego motocykl okazał się najgłośniejszy.

Wielu uczestników miało na sobie stroje z czasów PRL-u. Katarzyna Wojtaszczyk, prowadząca spotkanie przeprowadziła także konkurs na najlepszy stój z tego czasu. 

Świetny pomysł, wspaniała organizacja, przyciągnęły w ten piątkowy wieczór tłumy uczestników na plac Kościuszki. Wiele osób zainteresowanych motocyklami, samochodami, oglądało te zabytkowe pojazdy i rozmawiało z właścicielami. każdy miał możliwość zrobić sobie selfie przy Warszawie, maluchu, a także wewnątrz wspomnianych pojazdów. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PRL
PRL 26.08.2019, 15:14

Nie pokazali kolejek i octu na półkach. Ta młodzież wie mało o PRL...
Kraj urzadzony przez garstke i dla garstki. Wiekszosc cierpi
Kraj urzadzony przez garstke i dla garstki. Wiekszosc cierpi 27.08.2019, 14:40
Wersalka kupiona na Kołątaja jakos w polowie lat 80tych dziala do dzis. 2 pokolenia na niej spaly i 2 jeszcze beda spac. Badziwie importowane dzisiaj rozatuje sie po 2 latach.

Postales 2 doby po wersalke i wtacales do WLASNEGO mieszkania (zwykle 60m2 i wiecej), dzis wracasz do wynajmowanej od - zwykle - zlodzieja, nory za ktora placsz 70% tego co zarabiasz. W spoldzielniach z PRLu czynsz 420 zl...

Gdyby tylko ludzie mieli mozliwosc powrotu...
Zdegustowany
Zdegustowany 24.08.2019, 21:39
I tablice z tamtego czasu też pousuwali To teraz będa przypominac wspaniałe czasy PRLu ?
Przyniesiony w bańce
Przyniesiony w bańce 24.08.2019, 22:25
Armata w parku stoi.

Nie przykladajcie klisz z ogolnopolich mediow. Rafal Matyja mowi o tym na spotkaniu ws Miastka czy tam Nowego autorutzmu Macieja Gduli w Krytyce Politycznej. Jest to na You Tube. Wymienia nawet konkretnie Tomaszow.

U nas pamiec spoleczna o PRLu jest pozytywna i w nastepnym pokoleniu - znosi sie na to - ze rowniez bedzie. Nawet bedzie dochodzic do mitologizacji.

Jesli ktos mial inne doswiadczenia rodinne to niech wie, ze nie zbije na tym kapitalu i bedzie rozgoryczony ze otoczenie go nie rozumie. Bedze wyzywal od wsioków, od przyniesinych do miasta w bańce itd. Nic to nie da.

Wiekszosc z nas zyskala.
zdegustowany
zdegustowany 24.08.2019, 21:37
Prezydent z partii która tak nienawidzi PRLu... To chyba lekka obłuda
Zluzuj majty
Zluzuj majty 24.08.2019, 22:33
To jest nienawisc selektywna i taka powinna byc. Socjalnie bylo w porzo.
d
d 24.08.2019, 18:29
Świetny materiał. Nie mogłem tam być a jednak dużo zobaczyłem. Nigdzie indziej takich wideorealcji nie ma. To samo gdy jest jakiś wykład naukowy w Tomaszowie.

Pozostałe