Krytycznie na Pilicy

  • 26.08.2019, 10:59
  • Joanna Sztymelska
IV Krytyczna Masa Kajakowa na Pilicy z Klubem Sportowym "Amber"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 25 sierpnia 2019 roku, z Tomaszowa Mazowieckiego wypłynął spływ kajakowy IV Krytyczna Masa Kajakowa. Trasa prowadziła z przystani miejskiej aż do Inowłodza

W spływie udział wzięło około 300 osób. Były w różnym wieku. Od najmłodszych maluchów, którzy płynęli razem z rodzicami, po seniorów, miłośników kajakarstwa - Impreza przede wszystkim promocyjna, którą Klub Sportowy "Amber" zainicjował parę lat temu po to, żeby promować szlak kajakowy na trasie: Tomaszów - Spała - Inowłódz. Przepiękny 19 kilometrowy odcinek rzeki. Część uczestników imprezy rozpoczyna ten spływ w Tomaszowie Mazowieckim, a część wypływa ze Spały. Dopływamy razem o godzinie 14, 14.30 na zgrupowanie w Inowłodzu, by o godzinie 14.30 wpłynąć w paradzie kajakowej do Inowłodza. Później mamy jeszcze weryfikację chętnych uczestników na spływ na byle czym, a następnie odbędzie się spływ na byle czym z Inowłodza do Zakościela. To kilometr do pokonania na wszelkiego rodzaju różnych pływadłach, które zostaną stworzone przez uczestników imprezy - powiedział Andrzej Ambroziak - prezes Klubu Sportowego "Amber".

Spływ na byle czym został dodany w tym roku po raz pierwszy do imprezy IV Masa Krytyczna Kajakowa. Uczestnicy, konstruktorzy różnego rodzaju pływadeł, za pomysł i przygotowanie oryginalnej "łodzi" zostaną nagrodzeni pucharem wójta gminy Inowłódz, Bogdana Kąckiego. 

Piękna, niedzielna pogoda sprzyjała imprezie. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom: ognisko z kiełbaskami, upominki, opiekę instruktorów - ratowników, miejsce  kajaku, ubezpieczenie i transport uczestników i sprzętu. 

Andrzej Ambroziak zaprasza już na najbliższą kajakową imprezę, "Pilica zachwyca", która odbędzie się w dniach 13-15 września 2019 roku. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubie ten portal!
Lubie ten portal! 26.08.2019, 20:26
Bardzo fajny material wideo. Milo zobaczyc okolice swojego miasta fajnie, ciekawie skadrowane. Ne moglem byc uczestnkiem, a jakbym troche byl. Dziekuje!

Pozostałe