AP UKS Mazovia 2010 bezkonkurencyjna w Niewiadowie

  • 26.08.2019, 14:53 (aktualizacja 31.08.2019, 19:06)
  • SportTm
AP UKS Mazovia 2010 bezkonkurencyjna w Niewiadowie
Za nami rywalizacja w turnieju Niewiadów Cup (rocznik 2010). W niedzielę mali piłkarze z Tomaszowa Mazowieckiego na boisku trawiastym w Niewiadowie zaprezentowali szerokiej publiczności swoje umiejętności piłkarskie.

Do zmagań przystąpiły zespoły: AP UKS Mazovia, Tomaszów Mazowiecki, KS Pilica, Stal Niewiadów, TMF Tomaszów Mazowiecki, LKS Lubochnia,  Start Brzeziny oraz Widzew Łódź. Wszystkie osiem zespołów podzielono na grupy: A oraz B.

Po trzech rozegranych meczach systemem „każdy z każdym”, z grupy A awans do rozgrywek mistrzowskich tzw. Ligi Mistrzów wywalczyły zespoły Stali Niewiadów oraz AP UKS Mazovia. Oba zakończyły rundę bez porażki. Z grupy "B" do kolejnej fazy awansowały kluby: Lechii oraz Lubochni. W walce o miejsce 5-8 (Liga Europejska)  pozostały kluby TMF (Tomaszowska Manufaktura Futbolu), Widzewa Łodź, Startu Brzeziny oraz Pilicy.

O miejsca 5-8:

Rozgrywki Ligi Europy rozpoczął mecz Widzewa ze Start Brzeziny. Dwie bramki łódzkiej drużyny zagwarantowały drużynie dobry start. W derbach Pilicy z TMF, góra Tomaszowska Manufaktura Futbolu, która pokonała rywala 7:0. Pilicy nie udał się także mecz z Widzewem. Wynik 0:5 przekreślił szansę Piliczan na czołową szóstkę.

Najciekawszy mecz w tej grupie rozpoczął się o godzinie 12.45, kiedy to TMF zmierzył się ze Startem Brzeziny. O losach zwycięstwa tomaszowskiej ekipy zadecydował jeden gol (1:0).

Dwadzieścia minut później mające po dwa zwycięstwa drużyny TMF oraz Widzewa zmierzyły się w bezpośredniej rywalizacji o piąta lokatę. Mecz pewnie, bo aż 4:0 wygrała Tomaszowska Manufaktura Futbolu. TMF na piątym, Widzew na szóstym miejscu zakończył rozgrywki Niewiadów Cup

W ostatnim meczu Ligi Europy Start Brzeziny pokonał tomaszowską Pilicę 4:1 i ta ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu.

O MIEJSCA 1-4:

Walkę o końcowe zwycięstwo w turnieju rozpoczęliśmy od meczu Lechii ze Stalą Niewiadów. Górą okazali się chłopcy Daniela Lawerskiego, którzy pokonali rywala 4:1. W zespole Stali trener Lawerski korzystał nie tylko z graczy urodzonych w roczniku 2010, ale także w roczniku 2011.

Podobny manewr do trenera Niewiadowa wykonał Marcin Suski, którego podopieczni zmierzyli się z LKS Lubochnia. Po znakomitym meczu obfitującym w wiele emocji Mazovia pokonała Lubochnię 4:2 choć w pewnym momencie przegrywała 1:2.  Bohaterem spotkania został Antek Chojecki (ur. 2011) strzelec trzech goli.

Zwycięzcy dwóch pierwszych pojedynków spotkali się w trzecim meczu grupy Ligi Mistrzów. Mecz ten przebiegał jednak po dyktando jednego zespołu. Po 15 minutach rywalizacji zwycięzcą okazała się Mazovia, która wygrała z Niewiadowem aż 7:2.  

W czwartym meczu grupy mistrzowskiej Lechia pokonała Lubochnie 2:1. Po dwóch kolejkach Mazovia miała sześć punktów. Niewiadów i Lechia po trzy punkty.

W trzeciej kolejce Stal Niewiadów pokonała Lubochnię 3:1 i zrównała się punktami z Mazovia. Rozpędzony klub Marcina Suskiego był jednak nie do zatrzymania i wygrał ostatni mecz w grupie mistrzowskiej 5:0, tym samym pieczętując wygraną w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Daniel Fraj, który tego dnia stoczył nie tylko walkę z  rywalami prowadząc zespół do zwycięstwa, ale także wygrał walkę ze samym sobą  wykazując się dużą determinacją grając z lekkim urazem stopy. Kontuzji gracz nabawił się dwa dni przed turniejem. Wielkie brawa należą się także dla Franka Laskowskiego, najmłodszego w całej stawce (rocznik 2013). Trenerowi Suskiemu i chłopcom gratulujemy sukcesu.

 

Skład zwycięzców: Filip Kozar, Daniel Fraj, Igor Górski, Filip Laskowski, Franek Laskowski, Filip Deredas, Franek Grałek, Antoni Chojecki, Sebastian Drozdel, Sebastian Podlasek, Alex Nowak. 

 

Klasyfikacja (1-4):

1. AP UKS Mazovia 9 (16:4)

2. Stal Niewiadów 6 (9:9)

3. RKS Lechia  3 (3:10)

4. LKS Lubochnia 0 (3:11)

SportTm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 26.08.2019, 15:39
Gratulacje dla mlodych pilkarzy z Mazovii!
zgoda
zgoda 26.08.2019, 20:57
dokładnie!

Pozostałe