Obwodnica: wspólnie dla mieszkańców

  • 28.08.2019, 10:49 (aktualizacja 28.08.2019, 10:55)
  • red.
Obwodnica: wspólnie dla mieszkańców
Obwodnica Tomaszowa to bardzo ważna dla całego regionu inwestycja. Niestety samorządy same jej budowy nie udźwigną. Koszty przekraczają bowiem możliwości budżetowe. Razem można jednak więcej, dlatego w poniedziałek (26.08.2019) w Urzędzie Miasta przedstawiciele trzech samorządów podpisali list intencyjny, zapewniający o gotowości do wspólnych działań.

Jak czytamy w podpisanym przez prezydenta Marcina Witko, starostę Mariusza Węgrzynowskiego oraz wójta Franciszka Szmigla dokumencie, miasto Tomaszów Mazowiecki, gmina Tomaszów Mazowiecki oraz Starostwo Powiatowe podejmują działania w zakresie własnych kompetencji mające na celu wspólne zaprojektowanie drogi publicznej łączącej węzeł drogowy Tomaszów Południe z Drogą Wojewódzką Nr 713. W najbliższym czasie, w drodze wzajemnych ustaleń wypracowane zostaną odpowiednie propozycje realizacji projektu w zakresie finansowym, technicznym oraz prawnym.  Każda ze stron ma partycypować w równych częściach w kosztach opracowania projektu budowy drogi publicznej.

 - Sami obwodnicy nie wybudujemy. To są potężne koszty i nie ma co oszukiwać i mamić ludzi, że możemy podołać jako samorząd temu zadaniu samodzielne. Dlatego tak ważna jest współpraca. Chcemy do niej zaprosić również Urząd Marszałkowski. O pieniądze na budowę tej kluczowej dla naszego regionu drogi zabiegamy od początku mojej pierwszej kadencji. Odbyłem szereg spotkań i rozmów w tej sprawie w różnych instytucjach. Rząd ma już swoje zatwierdzone wiele lat temu plany i projekty, które musi dokończyć. Tego typu inwestycje są wieloletnie. Niemniej nie ustajemy w działaniach na rzecz pozyskania funduszy na ten cel. Jestem przekonany, że niezbędne środki się pojawią. Musimy być wtedy gotowi, by móc wykorzystać każdą szansę, dlatego chcemy wyprojektować obwodnicę. Od lat współpracujemy ze starostwem i gminą. Zbudowaliśmy już wspólnie wiele km dróg. Jestem przekonany, że i tym razem będzie podobnie, choć z pewnością potrzeba na to więcej czasu i nie można nikogo oszukiwać, że da się to zrobić szybciej. Mamy już propozycje przebiegu drogi, czas rozpocząć kolejny etap prac - mówi prezydent Marcin Witko

 Ruch transportowy przebiega przez drogi powiatowe. Inwestowaliśmy ogromne pieniądze w modernizacje dróg, planujemy inwestować dalej i jeszcze więcej. Musimy więc dbać, by to co zostało zrobione nie ulegało tak szybkiemu niszczeniu. Dlatego obwodnica jest tak ważna dla naszego regionu - dodaje starosta Mariusz Wegrzynowski. 

- Na terenie gminy Tomaszów zlokalizowane jest duże przedsiębiorstwo wydobywające piasek, niedaleko zlokalizowane jest kolejne. Jest to oczywiście korzystne dla naszego budżetu gminnego, ale niestety też często uciążliwe dla mieszkańców. Ta inwestycja jest więc dla nas niezwykle ważna. Musimy dbać o zrównoważony rozwój i myśleć o przyszłości - podkreśla Franciszek Szmigiel

red.

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 31.08.2019, 09:27
Nowa obwodnica uchroni zatem nasze bardzo liche postkomunistyczne jezdnie przed dalszą degradacją.
Ajdejano
Ajdejano 30.08.2019, 19:46
Do "Marek" (17:23).
Tego po Tobie (na różowo) nie biorę pod uwagę, ale dla Ciebie mam taką uwagę, że ten "hit" nigdy się nie zrealizuje, ponieważ my, czyli tomasiówek, mnie mamy żadnego przebicia w warszawce, mimo że mamy Prezia, który to przebicie w warszawce ma.

Poczekajmy - zobaczymy. Poczekajmy do 13.10.2019 roku !!! A zwłaszcza do maja 2020 roku.
m&m's
m&m's 30.08.2019, 19:56
Heh :/ i kto to mowi :( Koles ktory zmarnowal kilka lat tuz przed wejsciem do UE. Och ty nieudaczniku
Ajdejano
Ajdejano 30.08.2019, 19:29
Do gościa dzisiaj 18:58 ( na różowo).
Najpierw cytat z Twojego wpisu:
"a my juz siadamy powiekszamy i analizujemy czy masz racji, pfff."

W tym jednym, krótkim, zacytowanym zdaniu, jest kilka błędów ortograficznych. Jednak, nie wymagam od Ciebie zbyt dużo - mistrzu polskiej ortografii.

Poza tym, piszesz, że: "my już siadamy powiekszamy i analizujemy czy masz racji.. "
Więc pytam: "my..", to kto wy jesteście ?! Jakaś lokalna wyrocznia ?!?! Śmiechu warte to, co Ty bredzisz - mistrzu pingpongowej piłeczki.
m&m's
m&m's 30.08.2019, 19:42
Brak polskich znakow diakrytycznych to nie bledy ortograficzne
SA.
SA. 31.08.2019, 18:44
Błąd to błąd. Nie ma co dzielić włos na czworo. Po to są zasady pisowni, by je stosować, a nie się usprawiedliwiać.
Bo pójdziesz do sadu zamiast do sądu, z laską lub z łaską... ??? I co wtedy?
m&m's
m&m's 31.08.2019, 22:25
To se stosuj Rusinku
SA.
SA. 02.09.2019, 15:05
Czyli jednak m&m taki polski analfabeta.
m&m
m&m 02.09.2019, 20:13
Ej. Rozróżnij z łaski swojej m&m od m&m's, który z wiadomych sobie powodów( albo że zwykłej podłości) zrobił sobie ksywę podobną do mojej.
SA.
SA. 02.09.2019, 21:02
Oczywiście chodziło o fachowca od pisowni tj. m&m's. Zwracam honor. Wybacz, to nie było zamierzone z mojej strony.
Ajdejano
Ajdejano 30.08.2019, 18:41
Mój komentarz pod adresem starosty był beznadziejny i dlatego dostałem te -13 ocen.

Jednak teraz napiszę tak: popatrzcie sobie na tę mapę powyżej i uświadomcie sobie, że to jest mapa marzeń marzycieli (p. Kowalewski na czele tych marzycieli), którzy chcieliby takiego przebiegu tej obwodnicy naszego grajdołu.

Jenak, ci marzyciele (jak to właśnie - marzyciele) nie biorą pod uwagę tego, że aby tę obwodnicę wybudować - najpierw trzeba do niej dobudować odcinek spod Łodzi do Tomaszowa, a potem z Tomaszowa pod Opoczno i dalej do Kielc. Ten temat jest już dawno przegrany, bo wyrolował nas Piotrków i Łódź.
Oczywiście - za rządów PO/PSL.
weż już przestań, przynajmniej na chwile. Daj odpocząć od siebie.
weż już przestań, przynajmniej na chwile. Daj odpocząć od siebie. 30.08.2019, 18:58
Jak nie do smartfona który okazał się długopisem, to do mapy teraz bedziesz się czepiał, a my juz siadamy powiekszamy i analizujemy czy masz racji, pfff.

Znany tu juz jestes z:

1. Chamstwa

2. Ignorancji

3. Kompletnego nieliczenia się z interesem kogokolwiek poza własnym (chociaż pod tym względem to nie ty jednyny z tych tomaszowskich lyberałów)

Także daruj sobie, przynajmniej na jakiś czas sękaty dziadu, obdarowywania na tu własnymi przemyśleniami, bo jednynie co wnoszą to to, że upuścisz sobie trochę złółci, gdomadzonej przez całe życie.
Marek
Marek 30.08.2019, 17:23
Oby się udało to będzie hit inwestycji ostatnich lat.
T.J.
T.J. 30.08.2019, 14:00
Widać że arteria przebiegać będzie wzdłuż parkanu Cmentarza, czy to aby nie zakłóci spokoju złożonych ciał zmarłych. A dalej będzie mijać nasze światowej już sławy Groty Nagórzyckie czy aby nie wpłynie to na ich zniszczenie???
@T.J.
@T.J. 30.08.2019, 14:40
żadna z podanych przez ciebie informacji nie jest prawdziwa. 3 km od, to dla ciebie „wzdłuż parkanu”...

PRzy grotach i to znacznie bliżej od planowanej trasy już dziś jeżdżą auta o dowolnej masie, bo również tiry.
Planowana obwodnica ma być od grot oddalona prawie kilometr....
sympatyk pomysłu
sympatyk pomysłu 30.08.2019, 09:34
Świetny pomysł z tą południową obwodnicą. Każdy oddany odcinek oddanej drogi będzie cieszył. Dobrze że poprowadzony będzie przed tereny leśne, pomijając drogocenne tereny rolne będące w rękach spekulantów. Myślę że pierwszy odcinek od węzła w Zawadzie do Dąbrowskiej będzie już bardzo korzystny dla mieszkańców Tomaszowa, jak i kolejny do Nagórzyc i tak sukcesywnie dalej...
yy
yy 30.08.2019, 13:43
no to jest ironiczne i mógłby pan sobie darować

„drogocenne tereny rolne będące w rękach spekulantów”

Ci którzy mieszkają przy ulicach w Tomaszowie, które są preciążane przez tiry niemieckiej kopalni na Białej Górze, marzą by tę drogę jak najszybciej pobudowali. Gdziekolwiek pod Tamaszowam.

Jakieś przesłanki urzędnikó przekoanły by była to droga na południu.
Gość
Gość 29.08.2019, 21:01
Nie wydziwiajmy, to całkiem dobry przebieg obwodnicy. Pozwoli wyprowadzic tiry z miasta, a że potrzeba jeszcze przedłużenia s8 i lepszego dojazdu do Łodzi to inna sprawa i ktoś to obiecywał. Od czegoś trzeba zacząć i trzymajmy kciuki.
Ola
Ola 30.08.2019, 10:05
Obwodnica wyprowadzi Tiry z miasta jak też tysiące łódzkich samochodów zmierzających z turystami nad Zalew, miasto jeszcze bardziej opustoszeje.
d
d 30.08.2019, 13:54
jak zawsze gdy miasto ma obwodnicę.
d
d 30.08.2019, 14:42
kto chce ten wieżdzą, kto chce ten omija. Żadna z istniejących dróg przecież nie będzie zamknięta
!
! 29.08.2019, 21:12
No i wlasnie ja tez tak uwazam. Niech kazdy zajmie sie swoimi pomyslami, a nie podwaza cudzego.
Bądźcie ostrożni
Bądźcie ostrożni 29.08.2019, 15:34
m&m,
varan,
J.P

i jeszcze jeden nick to jest ta sama osoba. Wszystkie ich komentarze krytyczne. Czasem na początku podlajtowane niby, że przychylne ale... i lecą pseudoekspertyzy domorosłych geodetów, ekologów, analityków obszarów inwestycjnych :) Stylu tak latwo nie znienisz.

Po co? Budują nie ci których lubią.

Ogólnie z cztery osoby piszą w komentarzach pod tym tekstem. Bierzecie to pod uwage.
m&m
m&m 29.08.2019, 20:49
Powinieneś się leczyć z paranoi. Pisze pod swoim jednym, może nierejestrwanym, ale od paru lat jednym nickiem, więc przyjmij do wiadomości, że może więcej osób może mieć jedno zdanie na temat obwodnicy poprowadzonej tymi terenami. Tobie też proponuję spacer trasa, jak Panu prezydentowi, to może zrozumiesz. Akurat jakby do mnie mieli strzelać żebym wybrał jakaś opcję polityczną z dwóch wiadomych, to ta od tych nazwanych przez Ciebie "budujacymi ", by mi mniej przeszkadzala . Ale ja naleze do typu ludzi, ktorzy nie sa wyznawcami partyjnymi tylko w wielu sprawach mam swoje zdanie i ogólnie nie wpisuje się w 100 % w żadna opcje. I chociazby Pan Bog nudoeal tam obwodnice, to bym go popros8l o chwile refleksji. Wydaje mi się, że brakuje w Polsce takiego podejścia. I Ty jesteś tego przykładem. Bo jak ktoś coś przeciwko linii partii w 100%, to albo faszysta albo komunista zależnie od opcji. Wiec ochłon trochę i nie szukaj wszędzie spisku. W Polsce, wbrew niektórym głosom, jest demokracja.I tu się zdążyło, że kilka osób mówi jednym głosem. Nie jestem przekonany, że będę uważał Tomaszów z obwodnicą w tym miejscu za miejsce lepsze do mieszkania od tego, co jest teraz , lub przy jakiejś innej opcji tej trasy. Niech sobie jeżdżą przez Wistom. Tam i tak nie jest ładnie.
?
? 29.08.2019, 21:17
Naprawde wierzysz, ze nie widac, ze piszesz pod kilkoma nickami? Teraz grzeczniej, za chwile bedziesz rugal ale styl ten sam. i cel ten sam, by nie powiedziec w tę samą mańkę
m&m
m&m 30.08.2019, 06:26
Buhahahaha. Dobry jesteś. Nie zarejestrowałem się, bo "&" to znak, , którym nie da się tego zrobić. Jak masz wątpliwości i podejrzenia , to się zwróć do właściciela strony strony abo idź na policję. Nie wiem. Ja tam proponuję do jakiegoś specjalisty od razu. Bo z Ciebie to kiepski specjalista od wykminiania podobnych stylów wypowiedzi. Jaki mam cel ten sam? co Ci sie dni po nocach?? A gdyby p. Witko ( niech panuje jak najdluzej- serio) chciał zrobić np. sortowanie odpadów na placu ,to też byś się nie zająknął ? Mysle, ze tak...
?
? 30.08.2019, 15:40
Nie zarejestrowałem się, bo "&" to znak, , którym nie da się tego zrobić.

:)) To mnie przekonału, dalej już nie trzeba było, ale dzięki za wsyiłek :))))))

m&m
m&m 30.08.2019, 15:52
Bardzo mnie śmieszą sytuacje, w których na szczerość ktoś odpowiada swoją wyimaginowaną wersja rzeczywistości z takim przekonaniem. Tak po prostu było. Zacząłem pisać sobie pod m&m i po jakimś czasie pomyślałem o rejestracji . Z w/w powodu nie jest to po prostu możliwe, więc odpuściłem., bo do niczego mi to nie potrzebne w sumie. Tak dla inwestycji w Tomaszowie! Nie dla niszczenia ładnej okolicy, w której lubię biegać! To egoistyczne, ale tym własnością konsultacje społeczne, których tu nie było??
maniek
maniek 30.08.2019, 18:11
do m&m - to że ktoś sobie wyrysował przebieg na mapie przed wyborami to jeszcze nic nie znaczy. Pierwsza rzecz to potrzebna jest decyzja środowiskowa, żeby cokolwiek robić.
&
& 30.08.2019, 16:04
Czyli mamy uwierzyć, że ta etka jest dla Ciebie tak ważna, że nawet tracąc wiarygodność będziesz trwał przy nicku?
Nie chcę Cię denerwować ale to trochę śmieszne.
m&m
m&m 30.08.2019, 22:14
No właśnie dlatego, że zachowuje ciągłość i pisze pod jednym nickiem. Kumasz??? I np teraz ktoś sobie zaczął pisać m&m's to czuje dyskomfort ;). Raz ( przynajmniej widziałem tylko raz) ktoś się tylko podszyl podpisując m&m.
&&&&&&
&&&&&& 30.08.2019, 16:06
wchodzi tu, dlaczego miałaby nie wchodzić po zarejesrowaniu &&&&&&

Dłużej już nie chce mi się drążyć tych bzdur. Pisz se pod czym chcesz, no ale miiej poczucie, że ludzie to widzą.
MS
MS 29.08.2019, 21:23
To stały użytkownik portalu. Nie pisze pod różnymi nickami.
?
? 29.08.2019, 21:40
Dlaczego się nie zarejestrował?
?
? 29.08.2019, 21:43
Choć trzeba przyznać, na tyle stały, że sporo wie o jego działaniu od wenątrz. No ale nic, ludzie bystrzy są, może po prostu sobie dedukuje.
m&m
m&m 30.08.2019, 15:46
Weź się za robotę lepiej jakas, bo u Ciebie tą dedukcja za daleko idzie.
?
? 30.08.2019, 15:54
w sensie?
varan
varan 29.08.2019, 12:23
"Sami obwodnicy nie wybudujemy. To są potężne koszty i nie ma co oszukiwać i mamić ludzi, że możemy podołać jako samorząd temu zadaniu samodzielne."
To może należy lepiej, oszczędniej gospodarować finansami. Trzeba było zakupić o połowę tańsze autobusy na gaz CNG, droga z Łaziska do węzła centrum za bodaj ponad 20 mln którą właściwie nikt nie jeżdzi, rozumiem że miała znacznie wyższy priorytet niż obwodnica ? :o No i przymiarki za grube miliony do nikomu niepotrzebnej drogi przez były Wistom - to już chyba lepiej zająć się mostami na Spalskiej i Legionów, które mogą runąć właściwie w każdej chwili !
Tylko na tych dwóch inwestycjach można było zaoszczędzić około 40-45 mln, plus pieniądze które planuje się na drogę przez Wistom.
?
? 29.08.2019, 12:38
co do oszczędności, masz oczywiście racje. Tak, Można było w ogóle niczego nie kupować do MZK, oszcżędności byłyby jeszcze większe.

Miasto dla ludzi? Czy tylko dla Was? Bachorów zamożnych rodziców, PRLowskich notabli?

Poruszając się wysokim samochodem to ty nawet tutaj nie potrzebujesz ustwardzonych dróg. Dla „plebsu” klepisko i boso do fabryk, jak 100 lat temu.
Piotr K
Piotr K 28.08.2019, 22:42
Projekt jest wyrysowany w znaczącej większości na terenach Lasów Państwowych. Znacząca część obwodnicy to obrzeża lasu i łąki. Szkoda przyrody jednak z punktu widzenia rozwoju i ekonomii to najrozsądniejsze rozwiązanie.
Dostrzegam inny problem. Polityczny. Idą wybory i trzeba przykryć nie zrealizowane obietnice wyborcze.
Czy obwodnica powstanie mam ogromne wątpliwości. Na pewno zostanie wydane ponad milion zł na projekty, korekty, koncepcje.
Obym się mylił.
Adam N.
Adam N. 28.08.2019, 21:26
Nie wiem kto ale zapewne nie fachowiec to chce zaprojektować nie to miejsce nie tedy droga bardzo złe miejsce.
edyta
edyta 28.08.2019, 22:39
puste gadanie
Adam N.
Adam N. 28.08.2019, 22:54
Dlaczego edyto tak myślisz. Ja taka obwodnice poprowadził bym przez tereny inne mniej atrakcyjne i tańsze.
Ajdejano
Ajdejano 28.08.2019, 20:27
Zdjątko powyżej przedstawionego materiału: widać, że Wójt Szmigiel i Prezydent Witko starają się uczestniczyć w tym spotkaniu, natomiast, w tym samym czasie, ten niepoważny Starosta bawi się swoim telefonikiem-smartfonikiem.
Na tym zdjęciu dokładnie widać poziom poszczególnych ludzi.
SA.
SA. 28.08.2019, 21:23
Chyba nie przepadsz za Naszym Starostą?
.
. 28.08.2019, 20:35
Trzyma dligopis...
E
E 28.08.2019, 18:28
To może pomieszkajcie troche na Szczęśliwej
@E
@E 28.08.2019, 22:21
albo jak pokazywał NaszTomaszów, na Grota Roweckiego, gdzie opona wielkości mężczyzny średniego wzrostu z impetem wyleciała tuż pod furtkę posesji. Tiry to jest dramat.
Pamietliwy
Pamietliwy 28.08.2019, 16:05
Temat obwodnicy, nowego mostu na Pilicy albo drogi dwupasmowej do Łodzi wraca zawsze przed wyborami....
ot, „drobna” różnica
ot, „drobna” różnica 28.08.2019, 18:17
z tym, że u jednych te obietnice wyborcze po 2-3 latach zmieniają się w rzeczywistość (MZK Tomaszów Mazowiecki, Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki, Park Bulwary, Przystań nad Pilicą), u drugich od 30 lat pozostawały na papierze.

Po co nam władza która nic nie mogła?
Proste pytanie: po co ktoś taki?

30 lat marazmu, 10 lat zmarnowanych funduszy unijnych, które w nieskończoność płynąć do Polski nie będa.

Módlmy się o wygraną PiSu i ... o przynajmniej odwleczenie Brxitu.

Ciągnąć hajs do Tomaszowa i inwestować, inwestować, inwestować. Zawsze coś z tego zostanie.
Bezpartyjny niepisior
Bezpartyjny niepisior 28.08.2019, 21:28
Oj będę się modlić i to bardzo , bardzo o to aby pis przegrał i przepadł z kretesem i żeby wreszcie tych wszystkich oszustów , złodziei i zakłamanych pisowskich aferzystów spotkała zasłużona kara !
?
? 28.08.2019, 22:06
skąd w Tobie tyle nienawiści „bezpartyjni niepisorze”?
Bezpartyjny niepisior
Bezpartyjny niepisior 29.08.2019, 15:44
A skąd w tobie takie uwielbienie dla nich. Czyżby pincet + tak na ciebie działało że zaślepiło cie dokładni i nie widzisz ja niszczą i okradają Polskę i Polaków, jak napychają swoje kieszenie bo im jak to powiedziała brocha im się po prostu należy , nie widzisz afer przekrętów ? Jak zniszczyli i foprowadzili do całkowitej zapaści szkolnictwo , sądownictwo , służbę zdrowia . Z mojej strony to nie nienawiść , ale troska że doprowadzą tymi swoimi rządami do sytuacji w jakiej znajduje się Grecja , jeśli nie Wenezuela , a ty i inni będziecie zap......lac za miskę matołuszowego ryżu. Nie wspomnę o pedofilii marszałka sejmu kuchcińskim w podkarpackim burdeluz 14letnią ukrainką i niewyjaśnionej śmierci "samobójstwach" bedących za kratami 3 ważnych świadków w tej sprawie Dotarło pisiorku !
?
? 29.08.2019, 17:44
niebardzo
Bezpartyjny niepisior
Bezpartyjny niepisior 30.08.2019, 09:38
Do "?" No to rzeczywiście do ciebie "?" już nic nie dotrze. Nie ma co dyskutować do takiego zaukutego łba z wypranym przez "publiczną" niby telewizję , albo za 2 złocisze. Kto to wie ?
?
? 30.08.2019, 15:53
i znowy antypolski platformerski jad :(

Powinenem się cieszyć, bo to oznacza, że czujecie się bardzo zdesperowani, ale jako człowieka jakoś mi Cię szkoda. Zycia szybko mija, a Ty na koniec dojdziesz do wniosku, że nic poza nienawidzeniem, złorzeczeniem komuś, poza tą wypalającą zawiścią (nawet gdy ktoś buduje od zera, co przecież mógłbyś robić i Ty), nie robiłeś.

60-80 lat zmarnowane na niewnawiści do ludzi, bo zaskakują Cię zjawiska, że ktoś może przełamywać krzywdzące wiekszość reguły, które zastał.

Zastanawiasz się czasem?
Bezpartyjny niepisior
Bezpartyjny niepisior 30.08.2019, 22:50
Do "?" jak widzę to chyba jasnowidza mam przed sobą bo wydedukoeałeś ile latek mam. Ale powiem ci tak. Nie czuję do nikogo nienawiści nie ten kierunek , nie jestem pisiorem. To wasza domena lepszy sorcie , to wy podzieliliście ludzi na lepszych - WY - i tych gorszych którzy wam nie klaszczą i was nie popierają. To wy okradacie Polskę bo wam się należy. To wasze 7afery nie są wyjaśniane , a zamiatane pod dywan. To wy nienawidzicie wszystkich , któfrzy nie chcą się przyczyniać do zniszcenia kraju. To wy próbujecie wszystki opluć , zeszmacić i zaszczuć ( ostatnia afers z nagonką na sędziów nie popierających pisu) Nie che mi się jeszcze raz wymieniać afer , bo do ciebie 2złotowy trolu i tak nic nie dotrze , bo kasa ważniejsza !
varan
varan 28.08.2019, 13:33
Nie rozumiem tego uparcia się na obwodnicę południową, skoro trzy ważne drogi (S8, krajowa i wojewódzka) niemal krzyżują się na północy. Kto w pokazanym tu wariancie będzie korzystał z tej obwodnicy ? Chyba tylko ciężarówki z Białej Góry, a i w to wątpię, bo jak niby mają dojechać do Niewiadowa - będą wjeżdżać na S8 aby po 2,5 km z niej zjeżdżać na wężle centrum ?
Druga sprawa, poprowadzenie obwodnicy w tym wariancie to dewastacja najcenniejszych terenów przyrodniczych licznie odwiedzanych przez mieszkańców, lasów wokół TM, rzeczki Rajchy i licznych terenów podmokłych, doliny Pilicy, małych i Dużych Grot - wątpię aby wytrzymały takie natężenie ruchu.
Droga wojewódzka powinna być doprowadzona do węzła północ (ewentualnie budowa wiaduktu kolejowego w Starzycach), póżniej jej przebieg w jednym śladzie z drogą krajową i obwodnica omijająca także Ciebłowice Duże (tutaj straty w przyrodzie zdecydowanie mniejsze - jedynie przecięte łąki henrykowskie, dalej można przejść obrzeżami lasu) dzięki czemu piach z Grudzeń Lasu jak i Białej Góry (zostałaby zmuszona do wybudowania sobie dojazdu do drogi wojewódzkiej w okolicach Jelenia) nie wjeżdżałyby do miasta, wszystkie inne "przelotowe" ciężarówki także nie miałyby potrzeby przejazdu przez miasto.
ps. Po co udostępniono ruch ciężarówek przez Nagórzyce ? Jest zbyt dużo pieniędzy na remonty dróg ? Do tej pory była jedna zniszczona droga, przez Smardzewice, teraz będą dwie ! Zero logiki u rządzących.
Mariusz Strzępek.
Mariusz Strzępek. 28.08.2019, 17:24
Zgadzam się z tym w 100%. Ja dodałbym jeszcze od siebie, że obwodnica przetnie ostatnie tereny miejskie, atrakcyjne do osiedlania się. To duża strata dla miasta, bo po dzisiejszej informacji długo zastanawiałbym się (i osobiście bym odradzał) nad tym, czy w takich dzielnicach jak Wola Wiaderna (bardzo dużo ofert sprzdaży działek budowlanych), okolice ulicy Józefowskiej (powstaje nowe osiedle) itd kupować działki pod budowę domów. Ludziom uciekającym od TIR-ów wprowadzimy Tiry pod domy. Miasto straci na podatkach. Zyska oczywiście gmina. Trochę to nieprzemyślane.

Warto zwrócić uwagę, że ciężarówki jeżdżą z białej Góry ale nie docierają do Niewiadowa, bo ta kopalnia nie zaopatruje tej Huty Szkła
m&m
m&m 29.08.2019, 15:27
Popieram wątpliwości. Tereny pomiędzy Tomaszowem a zalewem są naprawdę unikalne, bo to naturalny park kilkanaście minut od placu Kościuszki piechotą. W miejscu, gdzie wyrysowano trasę można posłuchać ryczenia jeleni. Ścieżka, w którą teraz się ładuje parę stów też chyba straci na popularności. Tomaszów jest piękny ze względu na otaczające go tereny i warto planować oczywiście potrzebny rozwój ale z poszanowaniem tych atutów. Miasto rozrasta się (Wiaderno itd) właśnie z tego powodu w tamtym kierunku. Nie jestem nawiedzonym ekologiem, ale uważam, że można to było inaczej zaplanować. Panie prezydencie polecam jogging od areny przez zaporę do lodowca. Naprawdę nie szkoda tego zniszczyć? Druga strona miasta jest o wiele bardziej zurbanizowana i tam już bym pchał takie plany. A tak, to szkoda gadać...
AS
AS 29.08.2019, 20:54
W 100% się zgadzam. Szkoda tych terenów.
sisi
sisi 28.08.2019, 18:23
Zamówienia huty w Ujeździe nie są wieczne. Podpisywane są na kilka lat do przodu, ale nie nie na 50 a góra 5.
J.P.
J.P. 28.08.2019, 15:37
Popieram ... 100% racji
Bardzo się cieszę
Bardzo się cieszę 28.08.2019, 11:27
To byłby cywilizacyjny skok.

A przy obwodnicy (z licznymi zjazdami), kolejne atrakcyjne inwestycyjnie działki. Drogi w Tomaszowie mniej niszczone przez tiry, zamiast 10, przetrwałby z 50 lat.

Także na pewno bardo cenna inwestycja, przede wszystkim dlatego, że wpływa na rozwój Tomaszowa, a nie promuje podejmowanie roboty w Łodzi, z codziennym dojazdem. A do tego sprowadza się proponowane przez lokalną PO wyprostowanie S8, by skrócić dojazd do Łodzi.
Czyli co? Że Łódź nie potrafi obecnym mieszkańcom zaproponować warunków które skłoniłyby do pozostania (najszybciej wyludniające się duże polskie miasto), to my mamy tam u nich tyrać, a firmy w których pracujemy odprowadzać tam podatki? A tu tylko wracać i eksploatować służbę zdrowia, szkoły, lokalną sferę publiczną? Inwestować trzeba na miejscu, a nie - jak proponuje tomaszowska Platforma Obywatelska - ułatwiać ludziom codzienne wyjazdy.

Ponadto tomaszowska obwodnica jest tańsza w budowie a przy wsparciu władzy wojewódzkiej, są większą na nią szanse, niż wybudowanie - praktycznie od nowa - 50 kilometrowej drogi ekspresowej, bo nie ma się pomysłu - jak w przypadku tomaszowskiej PO - na rozwój własnego miasta.
J.P.
J.P. 28.08.2019, 12:38
To jest już następna koncepcja obwodnicy Tomaszowa w krótkim okresie czasu, poprzednia była obwodnicą północną... natomiast super jest że teraz popierają ją wszystkie samorządy. Może wreszcie coś się ruszy. "Wyprostowanie S8" także ma duże zalety dla mieszkańców miasta, dlatego nie ma powodów do przeciwstawiania sobie tych projektów, nie ma co uzależniać ich od polityki bo prowadzi to tylko do zastoju rozwoju miasta ... trzeba robić wszystko co się da, by te projekty zrealizować.
Bardzo się cieszę. ale i trwożę
Bardzo się cieszę. ale i trwożę 28.08.2019, 12:12
Jeśli ministerstwo w Warszawie byłoby „pisowskie” mielibyśmy tę obwodnice za 2-3 lata. Bo dali na Arenę, to daliby na bardziej potrzebna w codziennym życiu drogę. Papiery do tego czasu mieć już - jak widać - uporządkowane.

Jeśli ministerstwo w Warszawie byłoby „pisowskie” ...

Co? Partyjaniactwo? A co? Lepiej tumanić ludzi jakims pseudoobiektywizmem a potem przez 30 lat kosić tylko kasę z diet, z pensji w radach nadzorczych i nic nie robić? Tak było.

Pozostałe