Trwają prace budowlane na miejskiej przystani

  • 28.08.2019, 11:18
  • Joanna Sztymelska
Trwają prace budowlane na miejskiej przystani
Coraz piękniejszy staje się Tomaszów Mazowiecki. Niedawno oddany do użytku został park Bulwary, gdzie wolny czas mogą spędzać osoby dorosłe i dzieci. Odbywały się tam już imprezy miejskie np. Dzień Dziecka. Teraz trwają prace budowlane na miejskiej przystani. 

Prace rozpoczęły się w 2018 roku. Wykonuje je Firma "Zysiak", która zajmowała się też przebudową parku na Bulwarach. We wtorek, 27 sierpnia 2019 roku, na plac budowy na miejskiej przystani zaproszeni zostali dziennikarze, dzięki temu możemy przekazać mieszkańcom, na jakim etapie znajdują się aktualnie roboty budowlane.

- Jestem przekonany, że będziemy mogli wspólnie z Państwem, od kwietnia czy od maja, wspólnie tutaj przyjść i spędzać czas aktywnie, bowiem nie tylko będziemy mogli zasiąść na ławeczkach czy podczas koncertu, na znajdującej się tutaj takiej mini muszli koncertowej, swoistego amfiteatru. Ale będziemy mogli cieszyć się tym miejscem pełną parą. - powiedział Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Miejska przystań zostanie udostępniona wszystkim organizacjom pozarządowym. Członkowie organizacji będą mieli możliwość organizowania tam swoich imprez i spotkań.

- Myślę, że z tym miejscem już dzisiaj utożsamiają się organizacje pozarządowe. Wszyscy tęsknimy za tym specyficznym klimatem pikniku, który odbywał się od samego początku właśnie na tomaszowskiej przystani. I chcę, aby to właśnie organizacje pozarządowe wzięły w swoje ręce, troskliwe ręce tomaszowską przystań i równorzędnie mogły z tego miejsca korzystać - obiecał Marcin Witko organizacjom pozarządowym to miejsce.

Urząd Miasta już myśli o kolejnej inwestycji, o terenie nad Pilicą w stronę mostu na Brzustówce. W planach jest wybudowanie kładki, którą będzie można przejść z tej strony Pilicy do Skansenu Rzeki Pilicy, filii Miejskiego Centrum Kultury.

Aktualne prace na  przystani trwają. Wykonana została już większość prac podziemnych Wkopana jest kanalizacja, przewody elektryczne, położona kostka. Powstały już boiska, tylna ścianka amfiteatru. Teraz rozpoczną się prace związane z nabrzeżem Pilicy. Wykonywać t obędzie znana w Polsce Firma "Skanska", która ma duże doświadczenie w pracach związanych z nabrzeżami. 

Jeszcze wiele pracy pozostało do wykonania. Ostatnim etapem będzie sadzenie drzew, krzewów i trawy. 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 29.08.2019, 11:59
Mam nadzieje ze drążki przy wodzie tez zostana rewitalizowane
Jimmy
Jimmy 29.08.2019, 07:18
Budowy, remonty, innowacje, usprawnienia, a tymczasem plan miasta wystawiony tuż obok urzędu miasta jest od co najmniej 7 lat nieaktualny (spróbujcie znaleźć na nim ul. Kawki i kilka innych ulic, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat). Co ciekawe, aktualna wersja planu istnieje (jest wywieszona np. w budynku recepcji Grot Nagórzyckich), tylko nikomu nie chce się jej umieścić w gablocie przy urzędzie miasta, bo po co? Ciekawi mnie który urzędas - pierdzistołek jest za to odpowiedzialny i jaką pensyjkę pobiera co miesiąc za swoją pseudopracę. Raz napisałem maila do urzędu w tej sprawie - oczywiście zlali mnie totalnie, nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.
Obiektywna
Obiektywna 30.08.2019, 10:57
Ludzie, skąd tyle jadu? "Urzędas, pierdzistołek" obrzydliwe i podłe. Nie można normalnie? zwłaszcza, że te pensyjki są marne. Oczywiście to nikogo nie zwalnia z rzetelnego wykonywania obowiązków.
Jimmy
Jimmy 30.08.2019, 17:50
Ile by nie brał, bierze za dużo, skoro przez 7 LAT nie zrobił czegoś, co należało do jego obowiązków.
wa
wa 30.08.2019, 13:36
no to jest właśnie jezyk lyberałów. Podatków nie płaci, albo 10% tego co powinien, a przyczepi się do każdej pożółkłej ulotki.
A
A 29.08.2019, 16:13
no rzeczywoscie bo to jest najpilniejsze
Jimmy
Jimmy 29.08.2019, 18:14
Jeśli to do mnie: TAK - uważam, że ktoś mógłby, a wręcz powinien ruszyć swoje dupsko przyspawane do wygodnego fotelika i zadbać o to, żeby oficjalny plan miasta był aktualny. Nieaktualny plan miasta w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miasta to przykład totalnego olewactwa, niechlujstwa i tumiwisizmu.
.
. 29.08.2019, 18:47
Polacam Google Maps. Jesli jeszcze nie korzystales zajdz pod kosciol w okolicy mszy, jakis "moher" cie podszkoli. To zyczliwi ludzie.
Jimmy
Jimmy 30.08.2019, 17:54
Ale mnie nikt nie musi szkolić, bo miasto znam dobrze. Pytanie tylko po co przed urzędem miasta jest wywieszone coś, co od lat nie odpowiada stanowi faktycznemu. Równie dobrze mogą do tej gablotki włożyć plan miasta z PRLowskimi nazwami ulic.
PILNE / W sprawie rzek
PILNE / W sprawie rzek 28.08.2019, 15:48
Google: Awaria oczyszczalni Czajka w Warszawie! Ścieki płyną do Wisły. Za dwa dni będą w Płocku!

Interpretacja:
Człowiek się cieszy, że żyje bardziej na południe od tej zgnilizny i to nie płynie do nas.

Tak się kończą liberalne rządy. Oczyszczalnia nie generuje zysku? No to nie modernizujemy, wpływowi bogacze i tak mają swoje małe oczyszczalnie, a reszta niech się truje.

My tu gadu gadu o pożarach w Amazonii, a jutro do czajnika na herbatę popłynie kupa. Tak może być jeśli coś podobnego wydarzy się w mieście przy Pilicy którym zarządza PO.

Mieszkaniec z miasta nad Pilicą
Mieszkaniec z miasta nad Pilicą 28.08.2019, 21:12
Do "pilne..." coś ci się pokićkało z tym rządem i zarządem w mieście przy Pilicy. Bo w mieście przy Pilicy ciemniaku jak byś nie wiedział to ci podpowiem rządzi już drugą kadencję pis , a nie PO.
Mój Kraj rośnie, dlaczego mam płakać?
Mój Kraj rośnie, dlaczego mam płakać? 28.08.2019, 12:07
Boiska, ten plac zabaw... szczególnie z lotu ptaka, zapiera dech w piersiach :O

Nie zawsze użycie drona do zdjęć jest uzasadnione, ale tutaj jak najbardziej. Super!

Pozostałe