Zmiana na fotelu wicemarszałka. Grzegorz Wojciechowski rezygnuje

  • 28.08.2019, 21:21 (aktualizacja 28.08.2019, 21:31)
  • Mariusz Strzepek
Zmiana na fotelu wicemarszałka. Grzegorz Wojciechowski rezygnuje
Wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski (PiS) złożył rezygnację ze stanowiska. Jak mówił we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami o jego decyzji zadecydowały względy prywatne.  Decyzja zaskoczyła wszystkich samorządowców wojeówdzkich, którzy wczoraj zatwierdzili jego decyzję.

Przyczyny decyzji samorządowca nie są znane - Całą sprawę traktuję w sposób osobisty i wyłącznie te względy decydowały o złożeniu wniosku. Proszę o uszanowanie sfery prywatności - mówił w czasie konferencji prasowej.

Sejmik ma teraz miesiąc na powołanie nowego wicemarszałka. Nie wiadomo, kto nim zostanie. Do czasu wyboru dotychczasowe obowiązki Grzegorza Wojciechowskiego przejmie marszałek i pozostali członkowie zarządu województwa.

Przypomnijmy. Grzegorz Wojciechowski jest bratem byłego prezesa NIK, europarlamentarzysty, a obecnie audytora w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Pełnił funkcję wicemarszałka od listopada ub. roku, po wygranych przez PiS wyborach samorządowych. O samodzielnych rządach partii Jarosława Kaczyńskiego w łodzkiem zadecydował jeden głos. 

Po rezygnacji z funkcji wicemarszałka Wojciechowski nadal pozostanie radnym sejmiku województwa łódzkiego. Kandyduje w jesiennych wyborach parlamentarnych. PiS oddał mu drugie miejsce w okręgu piotrkowskim (nr 10), w skład którego wchodzi także Tomaszów. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obiektywna
Obiektywna 30.08.2019, 09:24
To się nazywa mieć standardy. Szacunek, Panie Wojciechowski.
PiS  Wyborca PiS
PiS Wyborca PiS 30.08.2019, 09:17
Martyna WOJCIECHOWSKA (poz.13), Kandydatka z partii PIS, powiat tomaszowski, (m.Tomaszów Maz.) Głosuj na nią.
Kocham PiS
Kocham PiS 31.08.2019, 09:22
Z szacunku do posłów PiS nie zagłosuję na nią.
Szacunek
Szacunek 28.08.2019, 22:03
Odpowiedzialny człowiek.

Pozostałe