4 miliony 379 tysięcy na nowy żłobek

  • 30.08.2019, 12:14
  • Joanna Sztymelska
4 miliony 379 tysięcy na nowy żłobek
Podczas czwartkowej, 29 sierpnia 2019 roku, konferencji prasowej z udziałem Marcina Witko - Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, ministra Inwestycji i Rozwoju, senatora Rafała Ambrozika i Grzegorza Wojciechowskiego - Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego, przekazana została informacja o budowie nowego żłobka w naszym mieście.

 Niebawem ruszą przetargi na budowę nowego żłobka w Tomaszowie Mazowieckim. Obiekt będzie gotowy w 2020 roku. Miasto otrzymało pomoc z rządowej rezerwy celowej. W jej ramach otrzymamy 50% wartości inwestycji, czyli ponad 4 mln zł.

- Bardzo dobra informacja dla naszego miasta. W tym roku planowaliśmy rozpocząć budowę żłobka, tak bardzo potrzebnego miejsca dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że mamy zagwarantowane finansowanie na ten obiekt. Robimy wszystko, tak jak robiliśmy do tej pory, żeby jak najwięcej środków zewnętrznych wykorzystywać do inwestycji miejskich, czyli trzymamy się zasady, że każdą złotówkę, zanim wydamy, oglądamy kilkakrotnie, tak, żeby pozyskać co najmniej drugą z zewnątrz i to się udaje. Na tym nie poprzestajemy, szukamy kolejnych środków na nowe inwestycje w rozwój naszego miasta - powiedział Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

Odpowiednie zmiany w budżecie zostały dokonane na sesji Rady Miejskiej 29.08.2019r. Urząd posiada już wszystkie zgody i pozwolenia. Podpisane zostało również porozumienie ze spółdzielnią Przodownik w sprawie przejęcia dodatkowego terenu pod budowę.

Żłobek powstanie przy ul. Strzeleckiej. Przewiduje 140 miejsc dla najmłodszych. Budynek będzie w części dwukondygnacyjny. Na parterze będą się mieściły pomieszczenia dla dzieci, natomiast na piętrze przewidziana jest część administracyjna, pralnie, miejsca, w których przygotowywane będą posiłki, gabinety dla specjalistów: logopedów i pediatrów. Będzie to obiekt nowoczesny, w pełni wyposażony.

- W wyniku wielu spotkań, wielu rozmów, zdiagnozowaliśmy dużą potrzebę, która wiąże się z Tomaszowem i małymi dziećmi. Szukaliśmy finansowania na nowe miejsca w żłobku, bo wiemy, że żłobki, to jest element miastotwórczy. Tam, gdzie są żłobki, gdzie są przedszkola, tam lokują swoje miejsca życiowe młode rodziny. Chcieliśmy pomóc, jako Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzisiaj jest ten moment, kiedy chciałbym ogłosić, że mamy decyzję i mamy informację o przekazaniu kwoty 4 miliony 379 tysięcy złotych, właśnie na budowę żłobka - powiedział Waldemar Buda.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- W niedługim czasie rozpoczniemy prace nad przygotowaniem kolejnego obiektu, jeżeli tylko zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie tak duże, jak w tej chwili, to będziemy planować budowę kolejnego żłobka, na osiedlu Niebrów, na działkach również należących do miasta, przy Przedszkolu nr 11 - powiedział o planowanej kolejnej inwestycji Adam Koziełek - dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. 

Warti przypomnieć, że pierwotnie obiekt miał zostać zraelizowany w ramach rządowego programu "Maluch Plus" Miasto jednak nie doczekało się się podpisania umowy na dotację obiecaną osobiście przez minister Rafalską  (pisaliśmy o tym w artykule Minister Elżbieta Rafalska w Tomaszowie Mazowieckim). Program od samego początku był dosyć absurdalnie skonstruowany, ponieważ samorządy inwestycje miały zrealizować w cyklu jednorocznym, co jest właściwie nie realne do osiągnięcia. Skończyło się dobrze, bo Tomaszów ostatecznie otrzyma na ten cel o milion złotych więcej.  

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 31.08.2019, 18:23
Do "IO": jeżeli poniżej (Izabela) urzędnik miejski wyjaśnia, że papiery na to przedszkole są gotowe, to dlaczego pisowski prezydent miasta nie może się pochwalić planami budowy przedszkola?! A właśnie - ZWŁASZCZA PRZED WYBORAMI ?!?! Co w tym złego ?! Mistrzu: każda sroczka swój ogonek chwali. I to jest normalne.

PS. Na darmowy przelot balonem - już Ciebie zapraszam. Tylko włóż sobie w spodnie (z tyłu) dużą poduszkę na d.u.p.ę. Lądowanie może być różne......
Ol
Ol 31.08.2019, 08:42
Wszystko za nasze pieniądze z podatków, itp. Budowa teraz tak ogłoszona przed wyborami. Wszystko takie fałszywe. Czekam na,, darmowe,, loty balonem.
bdk
bdk 01.09.2019, 08:03
Oczywiście że za nasze pieniądze. A tych naszych pieniędzy coraz mniej. Juz teraz do obecnego żłobka rodzice muszą przynosić pieluchy, husteczki, ręczniki papierowe itp. Czyżby cięcie kosztów ?! Jeszcze chwilę i do szpitala będzie trzeba ze swoimi opatrunkami przychodzić.
@Ol
@Ol 31.08.2019, 12:08
no rzeczywiście to jest argument preciwko budowie żłobka. Nowe autobusy i darmowe prejazdz MZK Witko też obiecywał przed kampania.
Izabela
Izabela 31.08.2019, 00:14
Gmina - Miasto Tomaszów Mazowiecki posiada wszelkie pozwolenia, zgody na budowę żłobka przy ul. Strzeleckiej. Po wyborze Wykonawcy w tym roku, wybudowanie przedszkola w 2020 r. jest jak najbardziej realne.
^_^
^_^ 31.08.2019, 00:59
Czas zapłodnić jakąś laskę.
Ajdejano
Ajdejano 30.08.2019, 19:55
Do wpisu na różowo poniżej: dziecko drogie- oczywiście, że jest to możliwe. Taki obiekt, dla dobrze zorganizowanej firmy budowlanej, to nie jest problem.

Oczywiście, przed wejściem na budowę, taka firma musi mieć dopięte wszystkie dokumentacje i pozwolenie na budowę. I tu jest rola Inwestora, czyli Miasta Tomaszowa Maz.
Dziecko
Dziecko 30.08.2019, 21:58
Dzięki Wujku.

A Ty Wujku jak oceniasz rynek tomaszowskich murarzy? Tylko szczerze.

Dzięks.
Ajdejano
Ajdejano 30.08.2019, 19:13
Tej wpisowiczce z godziny18:47 (poniżej) się nie dziwię, bo nie musi być budowlańcem.

Z drugiej strony, Tobie -"Murarzu" ( na różowo), powinienem się dziwić, ale chyba to moje zdziwienie odpuszczę sobie. Dlaczego ?
A no dlatego, że Ty jesteś właśnie typowym polskim "murarzem", czyli typowym nygusem na budowie.
I takiemu obibokowi rzeczywiście może nie mieścić się w głowie takie szybkie zakończenie jakiegoś obiektu.
Dziękuję
Dziękuję 30.08.2019, 19:19
no ale odpowie mi pan na pytanie czy ukończenie takiego obiektu jest możliwe w rok? Serio nie wiem.
Jestem w szoku! Ale czy to prawda?
Jestem w szoku! Ale czy to prawda? 30.08.2019, 18:47
W rok pobudują nowy żłobek????????????????????
Poprzednikom nie udało się to przez 30 lat.

Na pewno?
Czy mnie oczy mylą?

„Obiekt będzie gotowy w 2020 roku”
Murarz
Murarz 30.08.2019, 18:59
Tak, dzięki temu ściany nie zdążą doschnąć i za dwa laata będzie wychodzić wilgoć a następnie grzyb
df
df 30.08.2019, 19:10
och co za bzdura
Czym jest BRU a czym było RAA
Czym jest BRU a czym było RAA 30.08.2019, 19:15
Z takim imptem to będzie szło, jeszcze kilka inwestycji i o PiSie w Tomaszowie ludzie będę mówć B R U.

Dlaczego?

Budujesz Remontujesz Urządzasz.

w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej, które 30 lat rządów w Tomaszowie kwitują jaklo:

RAA

(tylko) Remontujesz Administrujesz Administujesz

Wrony nawet co chwile za oknem mordy drą RAA RAA RAAAAAAA RAAAAAAA

Czasem myślę, że to Gajewski z Klatką, chcą popsuć mi odpoczynek po tym upale za dnia. Serio.

Pozostałe