Lewica ogłosiła listy

  • 02.09.2019, 22:26 (aktualizacja 06.09.2019, 17:15)
  • Mariusz Strzepek
Lewica ogłosiła listy
PEłna lista kandydatów zjednoczonej lewicy

1. Anita Sowińska

Ekonomistka, menedżerka, ekspertka w zakresie zarządzania zmianami oraz tworzenia i usprawniania procesów. Członkini Zarządu w partii Wiosna. Koordynatorka Wiosny w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe Excecutive MBA na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Działaczka społeczna w obszarach ekologii, zrównoważonego rozwoju i demokratycznego państwa prawa.

2. Artur Ostrowski

Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ,Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi. Nauczyciel ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego III i IV kadencji, wicewojewoda łódzki w latach 2003-2005. Członek Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SLD,,członek ZNP. Żonaty, żona Renata, córka Marta i syn Piotr.

3. Marta Panak

Wieloletnia pracowniczka samorządu gminnego, specjalistka ds. zamówień publicznych i nauczycielka. Członkini Lewicy Razem. Zaangażowana w walkę o prawa kobiet, środowisko i wolne sądy. Organizatorka demonstracji w ramach Czarnego Protestu w Skierniewicach. Mieszka w Lipcach Reymontowskich. Mama trójki chłopców. Czynna motocyklistka, instruktorka siłowni i trenerka personalna.

4. Tadeusz Rozpara

Polski prawnik i samorządowiec. W latach 1994-2002 był Prezydentem miasta Bełchatów z ramienia koalicji SLD-Bełchatowska Inicjatywa Samorządowa. Były radny sejmiku łódzkiego, oraz radny powiatu bełchatowskiego.

5. Małgorzata Ptak

Radomszczanka, społeczniczka, przedsiębiorczyni, instruktorka teatralna, animatorka kultury, pełnomocniczka d.s Kobiet w Wiośnie Kobiet, Obrończyni praw zwierząt, zaangażowana w walkę ze smogiem. Organizatorka wiecu poparcia dla nauczycieli. Prywatnie: mama, partnerka, wieloletnia hodowczyni koni, miłośniczka literatury i filmu.

6. Małgorzata Wałach

Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Jest nauczycielką oraz wychowawczynią w domu dziecka.

7. Andrzej Pawełczyk

Mieszkaniec Bełchatowa od 40 lat. Członek Lewica Razem. Były działacz związkowy i społecznik. Brałem udział w Czarnych Protestach. Z zawodu technik elektryk i pracuję również zawodzie  wyuczonym. Interesuje się muzyką, motocyklami i polityką.

8. Julia Klemba

Wykształcenie wyższe, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje na stanowisku administracyjnym w szkole.Członkini Lewicy Razem.  Zaangażowana w protesty o prawa kobiet, opiekunów osób niepełnosprawnych i wolne sądy. Mieszka w Skierniewicach. Prywatnie mężatka i mama. Lubi dobrą literaturę i film.

9. Tomasz Lewandowski

Działacz Lewicy Razem. Obecnie pracujący w ubezpieczeniach. W poprzednim miejscu pracy był członkiem związku zawodowego. Zaangażowany w Czarny Protest , obronę wolnych sądów. W wolnych chwilach raper stawiający w swoich tekstach na kwestie społeczne, polityczne i ekonomiczne.

10. Paweł Zięba

43 lata, Przedborzanin, wykształcenie średnie, od 10 lat zajmujący się sprawami miejscowego samorządu, walczący o jawność życia publicznego. Współorganizator corocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na przedborskim cmentarzu. Od 2018 roku radny Rady Miejskiej w Przedborzu, który jako jedyny z radnych zrezygnował z pobierania diety, ponieważ pracę w samorządzie traktuję jako służbę społeczeństwu. Od bieżącego roku członek SLD.

11. Agnieszka Bienias

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi własną XXX adwokacką. Działa społecznie m.in. w fundacji zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami i dziećmi z autyzmem.

12. Paweł Rochmiński

Radny Gminy. Waleczny rolnik z gminy Biała Rawska.

13. Joanna Mandat

Działaczka Wiosny i koordynatorka Wiosny Kobiet. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego . Młoda lekarka, której szczególnie bliskie są działania na rzecz praw kobiet i wyrównywania szans.  Zaangażowania w walkę o wzrost finansowania ochrony zdrowia i stworzenie systemu przyjaznego pacjentowi.

14. Mariusz Podpora

Działacz partii Razem od 2015 roku. Absolwent politologii na Uniwersytecie Łódzkim. Reżyser, przyjaciel zwierząt, zwolennik zmian proekologicznych. Działacz na rzecz równego traktowania bez względu na płeć, orientacje seksualną czy wyznawaną religię. Kandydat na posła w wyborach do sejmu w 2015 roku oraz w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w 2018.

15. Monika Sulka

Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, podyplomowe studia z zakresu BHP i Ergonomii na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo specjalista ds. bhp. Członkini Rady Krajowej Partii Lewica Razem. Prywatnie mama. Interesuje się rysunkiem, grą na gitarze, kajakarstwem.

16. Elżbieta Żuraw

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Menadżerka, finansistka, działaczka partii Wiosna, wieloletnia wolontariuszka w domach dziecka. Prywatnie mama dwójki dzieci, przyjaciółka zwierząt oddana sprawom ekologii i budowania relacji i aktywności lokalnych społeczności.

17. Marek Jabłoński

Wieloletni działacz społeczny. |Wiceprzewodniczący PPS - Polskiej Partii Socjalistycznej.

18. Mariusz Kowalczyk Mariusz Kowalczyk

Rodowity Bełchatowianin od pokoleń.

Z wykształcenia technik administracji. Na początku lat 90- tych redaktor radiowy w lokalnym Radiu Bełchatów. Przedsiębiorca nieprzerwalnie od 2002 r. Członkostwo w Ruch Palikota, a następnie w Nowoczesnej, od maja ub. roku sympatyk Instytutu Myśli Demokratycznej.

Żonaty, ojciec dwojga dzieci. Miłośnik sportu, podróży i historii współczesnej.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

you
you 06.09.2019, 07:59
Pomyłka. Całą rodziną głosujemy na PiS i marszałka Ziębę.
nie-komuch
nie-komuch 03.09.2019, 16:41
Wolałbym sobie prawą rękę uciąć niż zagłosować na lewiznę komunistyczną.
Ajdejano
Ajdejano 03.09.2019, 04:14
Jeśli to jest "kwiat" lewicy - to dziękuję bardzo.

Do tego na różowo poniżej: g.ł.u.p.k.i.e.m to jesteś właśnie ty - p.a.l.a.n.c.i.e. Pisanie w języku polskim bez znaków diakrytycznych - to zwykły kretyński pomysł. A ty to właśnie robisz - p.a.j.a.c.u.
Wojna godnosciowa
Wojna godnosciowa 03.09.2019, 02:51
Czy to oznacza, ze pani AŁ nie bedzie startowac w wyborach parlementarnych? Jest to dla mnie istotne. Upadlala i o ile w zycie prywatne ingerowac nie zamierzam, to w kampanie - na ile bede mial sily i mozliwosci - owszem. Serdecznie prosze o informacje osoby lepiej ode mnie poinformowane. Dziekuje.
wirus filipiński
wirus filipiński 02.09.2019, 23:23
Jeśli napiszemy (z błędem) Przedborzanin czy Bełchatowianin, to wcale nie oznacza, że uczynimy tych kandydatów wielkimi ludźmi. Wszak to mali ludzie, kandydaci na polityków małego formatu.

Pozostałe