38. Ogólnopolski Bieg Malinowskiego

  • 03.09.2019, 15:33
  • Joanna Sztymelska
38. Ogólnopolski Bieg Malinowskiego
W niedzielę, 1 września 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowany został 38. Ogólnopolski Bieg im. Bronisława Malinowskiego.

Pomysłodawcą organizowania w Tomaszowie Mazowieckim biegu, którego patronem jest znany polski sportowiec z czasów PRL-u, Bronisław Malinowski był Antoni Smolarek. Niemal od samego pczątku współorganizatorem  imprezy było Stowarzyszenie Abstynenckie "Azyl". 

Przed biegami odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Wanda Panfil, znana lekkoatletka, mistrzyni świata w biegach i olimpijka z Seulu i Barcelony, która teraz trenuje w Tomaszowie Maszowie Mazowieckim grupę biegaczy.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 
W poprzednich edycjach uczestnicy brali udział w trzech biegach, na 1, 3 i 10 kilometrów. W tym roku z uwagi na to, że 1 września, to rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się w 1939 roku, długość pierwszego biegu wynosiła 1939 metrów dla uczczenia żołnierzy walczących na frontach II wojny.  

W tym pierwszym biegu udział wzięło ok. 300 biegaczy, z których każdy po ukończeniu biegu otrzymał dyplom. Następnie odbyło się losowanie nagród dla jego uczestników 

W biegu na 10 km udział wzięło ok. 250 uczestników. Bieg tym razem nie był rekreacyjnym, ale prawdziwym wyścigiem, gdzie liczył się czas przybycia na metę. 

Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał z rąk wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Izabeli Śliwińskiej, medal, a następnie odbyło się wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom z każdej kategorii wiekowej kobiet i mężczyzn.

Biegacze narzekali trochę na upał. W niedzielę termometry pokazywały 32 stopnie Celsjusza. Większość uczestników woli trochę chłodniejsze dni na bieganie, ale wszyscy byli zadowoleni, że udało im się pokonać trasę i przybiec na metę. 

Galeria: https://www.facebook.com/pg/nasztomaszow/photos/?tab=album&album_id=2458999350825421

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe