Tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne doskonale przygotowane do nowego roku szkolnego

  • 03.09.2019, 20:59
  • Joanna Sztymelska
Tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne doskonale przygotowane do nowego roku szkolnego
W poniedziałek, 2 września 2019 roku, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa dotycząca przygotowania w tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych do nowego roku szkolnego 2019/2020.

- Ta dzisiejsza konferencja została zwołana, aby przedstawić aktualny stan przygotowania szkół średnich do nowego roku 2019/2020. Tak jak Państwo dzisiaj mogli słyszeć nasze szkoły są przygotowane w sposób należyty. Zajęcia będą się odbywały najpóźniej do godziny 16-ej, więc nie będzie dwuzmianowości, a wszystkie inne kwestie dotyczące remontów w większości są już zakończone. Patrzymy z optymizmem na ten rok szkolny. Zapraszamy uczniów do nauki. Zapraszamy również rodziców do współpracy jak i również jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie Państwa dotyczące pracy naszych szkół – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Udział w konferencji wzięli dyrektorzy tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych: Ewa Męcina - dyrektor I LO im. Jarosława Dąbrowskiego, Arkadiusz Broniarek - dyrektor II LO im. Stefana Żeromskiego, Dariusz Kwiatkowski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Jacek Bartosik - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica, Katarzyna Banaszczak - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im.  Jana Pawła II, Magdalena Fałek - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego i Tomasz Migała - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 im. płk. Stanisława Hojnowskiego oraz Aneta Klimczak - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy z dyrektorów omówił przygotowanie w swojej szkole. W I LO nowy rok szkolny rozpocznie 350 pierwszoklasistów. Utworzono 10 klas pierwszych. pięć po gimnazjum i  5 po szkole podstawowej. DO pracy przyjęto 7 nowych nauczycieli. Powstały dwie nowe pracownie: matematyczna i językowa, a pracownia informatyczna została  unowocześniona. Zakupiono 16 nowych komputerów, wyremontowano szatnie. Lekcje zaczynają się o godzinie 7.45, a kończą o godzinie 16.10, ostatnie lekcje to wychowanie fizyczne, 

W II LO naukę rozpocznie 127 uczniów, absolwentów gimnazjów i  145 absolwentów  szkół podstawowych. Łącznie naukę 2 września rozpoczęło 572 uczniów. W czasie wakacji udało się dostosować do pracy trzy dodatkowe pracownie, obecnie trwa remont toalet. Lekcje rozpoczynają się od godziny 7.05 (jest to wychowanie fizyczne i informatyka), a kończą się o godzinie 15.30. 

W ZSP nr 1 naukę w tym roku szkolnym rozpoczyna  200 uczniów po gimnazjach i 215 po szkołach podstawowych. Utworzono  12 klas pierwszych. Udało się wygospodarować trzy pomieszczenia na pracownie, dwa do języków obcych i jedna do zawodowych. Do pracy przyjętych zostało 15 nowych nauczycieli. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 7.25, a kończą o godzinie 15.30.

W ZSP nr 2 utworzono 8 klas pierwszych, 3 po gimnazjum, 5 po szkole podstawowej. Nauke rozpoczęło  243 pierwszoklasistów. Lekcje zaczynają się o godzinie 8.00 i kończą o godzinie 16.05. Do pracy przyjętych zostało   5 nowych  nauczycieli.
 
W ZSP nr 2 utworzono także  8 klas pierwszych, 4 po gimnazjum, 4 po szkole podstawowej. Naukę rozpoczęło 279 uczniów klas pierwszych. Katarzyna Banaszczak - dyrektor szkoły do której należy także bursa, zaprasza uczniów spoza Tomaszowa Mazowieckiego do zamieszkania w bursie, gdyż jest jeszcze kilka wolnych miejsc. 

W ZSP nr 3 powstało  7 klas pierwszych, 3 po gimnazjum, 4 po szkole podstawowej. Liceum Plastyczne należy d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i jest duże zainteresowanie młodzieżą nie tyko z naszego powiatu. Do Liceum uczęszczać będą uczniowie ze Skierniewic, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego. Utworzona została nowa pracownia informatyczna. Do pracy przyjęto nowych nauczycieli: 2 informatyków, fotograf , prof. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Lekcje rozpoczynają się o godzinie  7.50, a kończą o godzinie 15.50.

W ZSP nr 8 powstało 7 klas, 3 po gimnazjach, 4 po szkołach podstawowych. Do pracy przyjęto 5 nowych nauczycieli.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  utworzono 20 oddziałów. Nabór do szkoły jest podobny jak w latach poprzednich. Nabór do szkoły trwa cały rok. 

- To, co najbardziej niepokoiło uczniów i rodziców, to godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w naszych szkołach. I tu możemy już spokojnie powiedzieć, zaczynamy najwcześniej o 7.45, w wyjątkowych sytuacjach na zerówkach jest w-f i kończymy ok. godziny 16.00. I to jest jedna dobra informacja. Druga debra informacja, to jeśli chodzi o zatrudnienie nauczycieli tracących prace w szkołach miejskich - powiedziała Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pawełek
Pawełek 04.09.2019, 07:15
Tylko bez niepotrzebnej paniki i postrzegania tylko negatywnego w tej kwestii. Trzeba obserwować z bliska jak to wygląda i zgłaszać swoje uwagi, spostrzeżenia, interwencje do dyr. szkół. Jeszcze się szkoła dobrze nie zaczęła, a już niezadowolenie w pełni. Proszę nie przesadzać zaraz na wstępie.
Rodzic
Rodzic 04.09.2019, 20:19
Ma Pan 100% racji i ja rozumiem sytuację kumulacji roczników, bo to jest niezależne od żadnej dyrekcji a budynki szkolne jak pisałem z gumy nie są. Wynajmowanie sal lekcyjnych w innych szkołach będących blisko głównej placówki też jest sposobem na zaradzenie sytuacji, tylko dlaczego o tym nie ma jednego słowa? Młodzież i personel czeka spore wyzwanie i zupełnie inaczej by zabrzmiało, gdyby pani dyrektor powiedziała wprost, że sytuacja jest trudna i wymagała wynajęcia sal lekcyjnych w "medyku" i sali gimnastycznej w "gastronomiku", bo takie były potrzeby w przypadku tak dużej liczby uczniów. Kilka prostych i szczerych słów, ale wiem.... zbyt niewygodnych słów.
To Ty?
To Ty? 04.09.2019, 22:50
Mańko-Rodzic? Dlaczego tak podjudzasz?
Rodzic
Rodzic 04.09.2019, 23:38
Nie niestety to nie ja. Nie znamy się, przykro mi ale zostałem z kimś pomylony.
/
/ 04.09.2019, 23:45
musisz odczekac pol godziny, bo jak tak dodajesz - minuta po minucie Mańku yo jednak trzeba byc slepym by sie niezorientowac. Albo usun godziny przy komentarzach.
Uczeń
Uczeń 04.09.2019, 07:04
"Jesteśmy przygotowani" - dniu rozpoczęcia Roku szkolnego ...cha, cha. 25 grudnia ogłosimy, że do Świąt BN jesteśmy przygotowani :-D
Nowa Polska
Nowa Polska 04.09.2019, 03:09
Widzę po komentarzach, że dla niektórych im gorzej w naszym Kraju, tym bardziej się cieszą.

Starostwo chyba po raz pierwszy przedstawia raport o placókach oświtowych, które mu podlegają w chwili rozpoczącia roku szkolnego. ŻLE! :))

No tak, lepiej by było jak najciszej i tylko protestować o dodatkową kasę za marną pracę. No przykro mi. to się skończyło. Dobrze że sprawdzają, że pytają dyrektorów o przygotowania, o cele.
Wiola Jozwik
Wiola Jozwik 04.09.2019, 00:02
Ja nie rozumiem zupełnie tego tekstu, ze pierwsze i ostatnie lekcje to w-f... To znaczy, ze co??? Ze mozna nie przyjsc? Ze to lekcje mniej wazne sa? Chociaz patrząc na Pana Starostę rzeczywiscie mozna uuznac, ze wychowanie fizyczne nie liczy się....
@Wiola Jozwik
@Wiola Jozwik 04.09.2019, 03:13
Wytykanie komuś nadwagi (w jego przypadku niezawinionej, to są trudne przypadłości zwiazne z metabolizmem), jest chyba najohydniejszym z hejtów.
No ale wiadomo o co chodzi - uderzyć w ludzi PiS jak najdotkliwiej.

Co do WFu na ostatniej lekcji moim zdaniem to jest świetny pomysł. Nie raz pamietam jak człowiek siedział śmierdzący jeszcze 4-5 godzin po tym gdy na pierwszej lekcji trzeba było biegać kilka kilometrów na WFie.

Kto powiedział, że można nie przyjść? Lekcja jak każda inna, tylko - ze względu na komfort uczniów, przeniesiona na koniec.
Ula
Ula 04.09.2019, 11:10
A skąd niby wiadomo z jakiego powodu jest monstralna wręcz nadwaga??? Czy w obecnej rzeczywistości dbanie o siebie zaczyna byc postrzegane jako cos negatywnego? Przecież dobry wyglad świadczy m.in.o pracowitości, konsekwencji...czyli samych pozytywnych cechach. Mamy robic z nadwagi, która jest powodem bardzo wielu powaznych chorób, cnotę??????
Stad Ulo-Mańku.
Stad Ulo-Mańku. 04.09.2019, 20:43
Zazwyczaj to sa tez puste laski i napompowane cyborgi a la pudzian.
Skad wiadomo? Tylko takich spotykam, gdy juz musze sie spotkac.

Zaparkuj rower za galeria i poobserwuj kto idzie na silownie / fitness tam. Co ubiera, czym jezdzi. No i twarze :) Mozna troche z nich wyczytac, mozna.
hmm
hmm 04.09.2019, 23:25
Poważnie? Stoisz za galerią i obserwujesz jak wyglądają ci co idą do siłowni? To jest normalne zachowanie w twoim środowisku?
?
? 04.09.2019, 23:46
jakim środowisku?
Rodzic
Rodzic 03.09.2019, 22:35
I LO przygotowane....przepraszam ale na co?????? Jedna z pracowni informatycznych została zmieniona w pracownię matematyczną, a szatnia jaka była taka jest. Poza tym gabaryty szatni nie uległy zmianie gdyż budynek jako taki nie jest z gumy tylko z cegły, więc nie da się go rozciągnąć. I LO wynajmuje pracownie w budynku dawnego Liceum Medycznego gdzie są lekcje, i salę gimnastyczną w Liceum Gastronomicznym, gdzie przechodzą na zajęcia wyznaczone planem lekcji klasy. Są klasy mające dany dzień w całości w budynku "Medyka". Jakoś tej informacji ktoś zapomniał podać. Wiem, wiem kiedyś uczniowie Gastronomika też chodzili na lekcje WF do salki "gimnastycznej" w obecnym budynku MCK a chwilę temu MDK. Jednak drażni ta propaganda "sukcesu", kiedy realia są inne.
szatna  achillesowa :)))
szatna achillesowa :))) 04.09.2019, 03:15
Szatnia rzeczywiście najważniejsza hahaha:))))
Rodzic
Rodzic 04.09.2019, 06:31
Przepraszam, właściwie Pana/Pani dziecko może kurtkę lub płaszcz nosić na sobie lub przy sobie przez cały dzień lekcyjny. Przepraszam nie pomyślałem, że szatnia jest zupełnie zbędna. To w sumie można na jej miejscu zrobić dodatkowy WC, choć to też nie potrzebne, niech młodzież załatwia swoje potrzeby w domu
👎
👎 04.09.2019, 20:46
Nie przesadzaj. W ubraniu czasem spisz tygodniami, a od szkoly oczekukesz noe wiadomo czego. Jesli sie nie podoba to do sekty na Mochałówek.
Rodzic
Rodzic 04.09.2019, 23:36
Po pierwsze nie jestem z Panem\Panią na TY, po drugie niech Pan\Pani nie mierzy wszystkich swoją miarą, bo ja w ubraniu nie sypiam. A tak na koniec to co to jest "Mochałówek" ? Szkołę się olewało i pisać nie nauczyło, należy czytać 10 razy zanim się wyśle swój komentarz. Poza tym to Pan\Pani musiał/a nie zdejmować swoich łachów chyba z 20 lat co najmniej i mózg się przegrzał, a raczej nitka łącząca uszy co by nie odpadły.
9
9 04.09.2019, 23:50
zdejmować swoich łachów chyba z 20 lat co najmniej i mózg się przegrzał, a raczej nitka łącząca uszy co by nie odpadły.

To prawda Panie Mańku

Pozostałe