Latarnia przewróciła się na dwóch chłopców /zdjęcia/

  • 04.09.2019, 18:27 (aktualizacja 10.09.2019, 21:06)
  • Mariusz Strzepek
Latarnia przewróciła się na dwóch chłopców /zdjęcia/
Na osiedlu mieszkaniowym w okolicach ulicy Granicznej przewróciła się latarnia stojąca przy ciągu dla pieszych. Latarnia zraniła dwóch chłopców. Jeden z nich trafił do tomaszowskiego szpitala. Na szczeście nic groźnego się nie stało. Na jutro w sprawie stanu technicznego lamp na osiedlu zwołany został sztab kryzysowy. - Co prawda lampy znajdują się na terenie spółdzielni ale pozostają one w gestii miasta. Robimy regularne przeglądy i wymagające tego regularnie wymieniamy. Kilka sztuk na tym osiedlu było w tym roku wymienionych. Ta, która się przewróciła nie była na liście urządzeń przeznaczonych do natychmiastowego demontażu. Jutro przeprowadzimy szczegółową inwentaryzację - wyjaśnia Joanna Budny z tomaszowskiego magistratu.

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lolek
Lolek 06.09.2019, 21:38
Jeśli slupy stoją na terenie spółdzielni od początku istnienia osiedla i służą mieszkańcom osiedla to dbać o nie powinna spółdzielnia a nie miasto. To nie ich słupy.
psiak
psiak 06.09.2019, 09:50
wystarczy porównać latarnie tam gdzie nie mają dostępu psy, a tam gdzie podlewają amoniakiem non stop, różnica jest widoczna gołym okiem, trzeba być zamkniętym w sobie by takich rzeczy nie widzieć...
ArB
ArB 05.09.2019, 21:40
Na bank psy... przecież nie koty
Antek
Antek 05.09.2019, 20:58
Większość pisze, że to wina psów... Ale debile nie widzą jak w zimę śnieg jest odgarniany. A poza tym ciekawe który "mądry" zawsze chodzi po chodniku/betonie. A piwko pod chmurką i oddawanie moczu? No tak... Krzak, albo tam gdzie nikt nie widzi. Paranoja. Popieram wypowiedź Zdzisława.
Teleexpress 17.00
Teleexpress 17.00 05.09.2019, 17:24
Przed chwilą było o tym w Teleexpresie TVP.
Czyli telewizja Kurskiego nie boi się trudnych tematów na temat PiS.
LOL
LOL 06.09.2019, 07:12
Jakiego PiS? Lekarz potrzebny i to szybko. Informacja o latarni, która złamała się na dzieci. Ja p.... no idioci po prostu.
Krzysiek
Krzysiek 05.09.2019, 16:37
Jakim idiotą trzeba byc zeby zwalac wine na sikajace psy. Wilgoc od gleby, zalegajace hałdy sniegu wymieszanego z sola - to sa przyczyny korozji. Wystarczy element latarni wkopany w ziemie i wystajacy 30 cm ponad powierzchnie zabezpieczyc specjalna farba badz bejca. I po problemie. Ale lepiej czekac az komus na leb spadnie i tracic pieniadze na wymiane calych konstrukcji. Glupota i marnotrawstwo pieniedzy wladz miasta.

A wy przeciwnicy psow zrzucajacy odpowiedzialnosc na mocz zwierzat puknikcie sie w glowy.
Janek
Janek 05.09.2019, 20:49
Popieram wypowiedź Krzyśka. Słupki są wkopane w ziemię i dobrze niezabezpieczone. A wiadomo wilgoć idzie od dołu. Ale psy to "szczą" a koty płakają na latarnie. Pozdrawiam
Psiak
Psiak 05.09.2019, 15:48
Wszystko wina właścicieli psów, którzy pozwalają im lać gdzie popadnie, prowadzone bez kagańca i często bez smyczy...i tak się kończy...
ROZALIA
ROZALIA 05.09.2019, 20:46
Pewnie sam odawałeś tam mocz, a mówisz na psy. Wstyd!!!
A może komuś zależalo, by to było właśnie teraz?
A może komuś zależalo, by to było właśnie teraz? 05.09.2019, 14:59
To chyba pierwsza latarnia w Tomaszowie która złamała się bez silnego uderzenia autem.

Dziwne, że akurat tuż przed wyborami.

Część pozostała w ziemi (zdjecia są na innym tomaszowskim portalu informacyjnym), jakoś równolegle zakończona. Gdy coś pęka w wyniku przeerdzewienia to obrzeża nie wyglają tak regularnie.

Dobrze, że nikt nie zginął, ale przezcież, przy placu zabaw to mogło skończyć się tragiczniej.
LOL
LOL 06.09.2019, 07:19
Hahahahaha. KGB przygotowało spisek przed wyborami. Zapewne swoje tłuste paluszki maczał w tym Schetyna. Klatka w nocy słup nadpiłowała, a Gajewski stał i dmuchał, kiedy w pobliżu znalazła się dwójka dzieciaków. Ty zapewne to wszystko widziiałeś z okna i sfilmowałeś. Teraz zwołacie komisje "słupieńską", której będzie przewodniczył Antoni M. i któa kosztowac będzie kilkadziesiąt milionów złotych, a więc więcej niż kosztują wszystkie latarmie w Tomaszowie. Na koniec zwołacie konferencje prasową i na przykładzie rozgotowanej parówki pokażecie, że słupy same z siebie się nie łamią i że do ich złamania potrzebne jest działanie siły o określonym natężenieu i kierunku.

Czy wiecie już czemu nie wolno na PiS głosować? Bo ta partia reprezentuje takich właśnie ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie są chorzy psychicznie.
A może komuś zależalo, by to było właśnie teraz?
A może komuś zależalo, by to było właśnie teraz? 07.09.2019, 17:54
No przed wyborami zwalili pomnik Jankowskiego w Gdańsku...

Sekielski tam o 3 nad „przypadkowo” przechodził wszystko ładnie nagrał i wplótł do promocji swojego filmu w którym wprawdzie nie ujawnił niczego nowego (pokazał nam kilka parafii z drona - łącznie w całym 60 minutowym filmie z 15 minut :) ), no ale temat pedofili z Kościele kojarzonym z jedną opcją polityczną, był podniesiony tuż przed kampanią.

Takie incydenty rozdmuchane na cały Kraj nie odbiorą 10-15 % ale 5 mogą. W wygrana PiSu nie jest przesądzona. Pamiętać należy, że tutaj albo będzie większość możliwa do utworzenia rządu. Czyli 5-10% ma znaczenie.

Prezydent zareagował błyskawicznie, wycinają już teraz latarnie trochę pokazowo, także politycznie temat jest nośny.
Zdzisław
Zdzisław 05.09.2019, 20:45
Wybory nic nie mają do tego kolego/koleżanko. Przejdź się po całym mieście i 90% latarń tak wygląda. Chyba, że mieszkam w innym mieście Varszawka:-)
Varszawka
Varszawka 05.09.2019, 20:55
Gdzie bywa jeszcze gorzej, bo slupy z betonu...
Liberalne rzady wowszem wymieniaja, nawet to co doskonale jeszcze dziala (byle bylo nowe i "fajnie" wygladalo), przy glownych ulicach.

Nowe konstrukcje sa na tyle trwale, jak krawezniki przy zatoczkach autobusowych. Pokruszone po 1-2 latach.

Boli mne to i tu i w TM
Piesior
Piesior 05.09.2019, 10:39
Pieski pieski. A snieg ktory sie w zimie odwalało tez zrobil swoje. A byl z piachem i moze solą. Wiec nie tylko pieski
K2222
K2222 05.09.2019, 08:48
Nawet w TVN 24 o tym mówili: https://www.tvn24.pl/tomaszow-…
Marcin
Marcin 05.09.2019, 05:17
co wypiszecie za głupoty komentarze sa nie na temat stała sie rzecz straszna dajcie rodzinie chłopców ktorzy ucierpli przez latanie robicie za dyme w komentarzach
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.09.2019, 23:26
W najbliższej okolicy wymieniono już kilka lamp,ale większość po wywrotkach. Nikt tego nie zgłasza dlatego że do tej pory nikogo nie trafiły.Warto sprawdzić jednak, może ktoś zgłaszał?
Kos
Kos 04.09.2019, 22:30
Teraz poczekamy na spadający tynk z wieży kościoła ma placu Kościuszki.
Michał
Michał 05.09.2019, 06:46
Nie tylko tynk spada ale sygnaturka z krzyżem jest już mocno przechylona, przy większych jesiennych wichurach runie z impetem na betonowe płyty Placu. Fronton nieszczęsnej tej świątyni powinien być odgrodzony barierkami co najmniej na 5 metrów w bok.
?
? 04.09.2019, 22:53
A co to jest wlasnosc miasta? Dlaczego mamy łożyć na remonty niemeckch kosciolow?
LOL
LOL 06.09.2019, 07:19
Bo stanowią element pejzażu miasta i jego historiii
psiaż
psiaż 04.09.2019, 20:40
wszystko wina psów, które podlewają, tak się dzieje wszędzie, wina właścicieli psów..
K2222
K2222 05.09.2019, 07:22
I to jest racja, wszechobecne pieski, które siurają właśnie na latarnie i rośliny. U mnie za blokiem nasadzono kilka drzewek i wszystkie uschły, właśnie przez pieski. Wielu mieszkańców bloków ma teraz pieski, takie śliczne, małe. Idzie chłop jak dąb i prowadzi pieska na spacerek, komiczne to jest.
W.G.
W.G. 05.09.2019, 08:17
Moja sąsiadka też ma psa jak cielaczka chociaż sama drobniutka. Takiego stwora wyżywić to niezły wydatek dla tej samotnej w średnim wieku kobiety.
KK
KK 05.09.2019, 23:07
Moze zaspokaja ja, wiec na jedzenie nie skapi
Janina
Janina 05.09.2019, 11:10
Samotni potrzebują opiekunów i przyjaciół. A psu można bardziej zaufać niż człowiekowi który potrafi być wredny i przebiegły. Ja sama mam trzy pieseczki i wolno mi je mieć.
Lolek
Lolek 06.09.2019, 10:34
Jesteś samotna to zapisz się na Uniwersytet Trzeciego Wieku a nie dręczysz te psiaki przetrzymując je w blokowisku.
rwd
rwd 04.09.2019, 19:46
Jeżeli ta lampa nie była nie do wymiany to w jakim stanie są te do wymiany ?
Mieszkanka osiedla
Mieszkanka osiedla 04.09.2019, 19:35
Dokładnie Zamenhofa tragedia ale i Maya koło sklepow lampy są w dokładnie takim samym stanie. Zróbcie coś zanim się znowu coś stanie
Rysiek
Rysiek 04.09.2019, 20:21
Racja! niech jakaś ekipa powyrywa te wszystkie komusze latarnie!
Mieszkanka
Mieszkanka 04.09.2019, 19:09
Potwierdzam na Zamenhofa z jednej i drugiej strony bloków niech sprawdzą, wymienią a nie taśmą okeją
.
. 04.09.2019, 20:33
Gdyby byly na biezaco przegladane i malowane nie byloby problemu. Wola kosic trawe co tydzien.
varan
varan 05.09.2019, 17:54
"Wola kosic trawe co tydzien." Nawet mimo tego, iż na skutek suszy była wyschnięta na wiór ;)
varan
varan 04.09.2019, 19:05
"Na jutro w sprawie stanu technicznego lamp na osiedlu zwołany został sztab kryzysowy." :o I co niby, w ile osób i jak długo będziecie na tym sztabie kryzysowym robić ?! Będziecie debatować nad stalowymi latarniami które rdzewieją przy ziemi ? Przecież to chyba oczywiste !
Zamiast zwoływać idiotyczne sztaby kryzysowe, urzędasy powinni podnosić tyłki ze stołków i regularnie kontrolować takie rzeczy w całym mieście.
,
, 04.09.2019, 19:07
no nie, pozostawić sprawę, do nastepnego wypadku. Wiadomo: tylko plebs mieszka w blokach, wiec niech im na łeb spada. Pamietamy takie podejscie. Tak było.

A ja się cieszę, że miasto szybko reaguje.
LOL
LOL 06.09.2019, 07:21
E tam, to był zamach na konstytytucyjny Rząd RP
varan
varan 04.09.2019, 19:33
Czytaj ze zrozumieniem ! Problem w tym że nie reaguje, reakcja, napiszę to jeszcze raz, powinna polegać na regularnym kontrolowaniu takich rzeczy, a nie zwoływaniu po fakcie sztabu. W ten sposób tylko się ośmieszają. Jak spróchniała deska w ławce pod kimś pęknie, to też będzie zwoływany sztab kryzysowy ?!
Bajpas
Bajpas 05.09.2019, 04:03
Bzdury opowiadasz varan
.
. 04.09.2019, 20:34
Dobrze ze sie spotkaja, powstanie jakas instrukcja, beda czesciej slac zapytania.
Ajdejano
Ajdejano 04.09.2019, 17:57
Z tymi ulicznymi latarniami to jest prosta sprawa. Mniej/więcej około 2 metry od ziemi wystaje rura o średnicy około 100 mm. Powyżej jest trochę cieńsza rurka.
Teraz jest tak: ta grubsza rurka (przy ziemi) stoi i stoi i stoi. To - ile lat ta pier.... rurka ma stać ?! Wreszcie na tyla jest skorodowana (na pograniczu ziemi), że w końcu musi rypnąć.
Że od końca prl-u nikt nie przegląda tych latarni ?!
Ludzie: u nas w Polsce (niezależnie od opcji) jest od wielu lat totalny BURDEL. I potem wychodzą takie kwiatki.
tyle wiesz
tyle wiesz 04.09.2019, 18:47
Dwa metry to nie sięgnęła by nawet do połowy mieszkania na parterze
:(
:( 04.09.2019, 16:50
Od czasu postawienia w PRLu nawet nie przeglądane (bo po co? Skoro świecą...) :(( Tragiczny symbol zarządzania w Tomaszowie do 2014 roku. W większości dziedziń życia.
:I
:I 04.09.2019, 23:23
Jak to? Twój idol Kukliński też nie robił ich przeglądu jak był prezydentem?
maniek
maniek 04.09.2019, 18:05
Nasz zawodowy troll ciągle w formie. A co przez ostatnie 5 lat w tej sprawie robiono?
?
? 04.09.2019, 22:56
A ile mu płacicie Mańku?
.
. 04.09.2019, 18:30
Chociazby wstawiono LEDowe przy wszystkich blokach przy Strzeleckiej. I?
.
. 04.09.2019, 21:08
Przy Strzeleckiej 6 jedna z tych latarnii jest postawiona skrajnie nieprawidłowo. I to nie jest szukanie dziury w całym tylko ludzie do pierwzego piętra włącznie mają przez całą dobę widno w mieszkaniu mimo zasłoniętych okien. Jeśli w mieszkaniu są cztery dorosłe osoby to na 50 m2 trudno gdzieindziej urzdzić sypialnie.

Jako, że w Tomaszowie mało kto codziennie przegląda anglojęzyczne gazety, no to jest WOW! NOWOCZESNOŚĆ. A skutki wpływu na psychikę odczuwalne są już po roku takiej ekspozycji. I jest kilka tekstów na ten temat. Guardian chyba, kilka innych większych zachodnich mediów pisało na temat zbyt nadmiernego naświetlenia mieszkań przez ulczne latarnie LED. I to prz prawidłowym kącie padania śiwatła. Oni pisali tylko o świetle odbijanym od podłoża

Tutaj po prostu światło wali wprost z latarnii w okno. I wydaje się, że długo nie będzie to zmieniane.

Bo:
- „wydaje Ci się”
- „nie znasz się”
- „jest nowe, więc na pewno lepsze”

To jest tak jak przy stawianiu przeszkolnych Biedronek i Lidlów, gdzie ludzie siedzą na kasach 2 metry od okna a upały - jak w tym roku - trwają 3-4 miesiące.

Na Panfil dziewczyny zaczęły przyklejać na oknach tekturowe podkłady z palet.

Bzdury? posiedź przy nasłonecznionym oknie z laptopem przez 3-4 godziny. Zobaczymy jak się będziesz czuł.

No ale faktem też jest, że przy tych trzech blokach wszystkie latarnie są wymienione na nowe. Szybko sie nie połamią.
.
. 04.09.2019, 21:14
„Roszczeniowa nowinka” jak z parkowaniem aut 5 metrów od okna. Na wolną Amerykankę, przy zerowej kulturze korzystania z samochodu.

Nikt zgłaszać nie będzie, bo większość tu jest wdzieczna PRLowi, że w ogóle ma gdzie mieszkać. No i ja nie będę.
Nadzieja jak zwykle, że trendy przyjdą z zewnątrz. No tyle, że będziemy na nie czekać 20-30 lat.
.
. 04.09.2019, 18:35
Prezes SM Przodownik woli likiwidować jedyną sale gimanastyczną spółdzielni, wynajmować jej czesc (pewnie za grosze), firemkom związanym z TITem.

Jakby lokalu nie mogli sobie wynajac u prywaciarza.

No tyle, że taki nie podpisze umowy na 100 lat za grosze i co jakis czas bedzie podwyzszal czynsz.

Ahoj nowoczesności! Niech żyje wolny rynek! Niech żyją koledzy!
.
. 04.09.2019, 18:44
zlikwidowali sale, ale oficjalnie powiedz, ze zmodernizowali lokal. Na wyłączny użytek prywatnej firmy...
Ja
Ja 04.09.2019, 17:59
Serio? Mamy 2019 rok, co ma do tego zarządzanie do roku 2014? Co za bzdury....
.
. 04.09.2019, 18:36
Maniek dlaczego Ty piszesz pod wieloma nickami zamiast dać przykład uczciwości?
Q
Q 04.09.2019, 16:59
Tragiczny symbol do tej pory . Na Zamenhofa podobna sytuacja , lampy ledwie stoją. Podobny będzie finał lub tragedia

Pozostałe