800 tysięcy dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia na karetki dla TCZ

  • 06.09.2019, 17:36
  • Joanna Sztymelska
800 tysięcy dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia na karetki dla TCZ
W środę, 4 września 2019 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyła się konferencja prasowa, w czasie której została podpisana umowa na dofinansowanie przez Ministerstwo Zdrowia zakupu dwóch ambulansów dla Zespołu Ratownictwa Medycznego TCZ.

W konferencji udział wziął Janusz Cieszyński - wiceminister zdrowia, który w kilku słowach powiedział o działaniach Ministerstwa związanych z zakupami nowych karetek dla szpitali w Polsce. Tomaszowska placówka jest jedną z wielu w kraju, do której trafiają nowe samochody. Ogółem na karetki Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 milionów złotych, z czego 800 tysięcy trafiło do TCZ w Tomaszowie Mazowieckim. 

Następnie głos zabrali posłowie na Sejm RP: Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska i Robert Telus. Antoni Macierewicz pogratulował tomaszowskiemu szpitalowi dotacji, która została doskonale wydana na potrzebny sprzęt. Ogółem pół miliona złotych otrzymało TCZ z Ministerstwa, nie licząc dofinansowania na karetki.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia dopłaci jedynie 100 tysięcy złotych do nowych karetek, z których jedna będzie znajdowała się w Brzezinach,  druga w Rzeczycy. Obecny przy podpisaniu umowy był wójt gminy Rzeczyca - Marek Kaźmierczyk.

Udział w spotkaniu wzięli także: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej, radni Rady Powiatu i radni Rady Miejskiej oraz pracownicy szpitala. 

Niedawno dzięki pomocy Starostwa Powiatowego zakupione zostały dwa ambulanse, teraz TCZ wzbogaci się o kolejne, zakupione dzięki pomocy z Ministerstwa Zdrowia. Żeby placówka mogła dobrze działać, potrzebna jest jeszcze jedna karetka.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Karetki, to nie jedyny temat konferencji. Szpital zaprezentował sprzęt medyczny zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 
Ksiądz Włodzimierz Moraczewski – kapelan szpitala, poświęcił zaprezentowany na konferencji sprzęt.

W drugiej części uroczystości odbyło się krótkie podsumowanie i omówienie dofinansowania przez Ministerstwo Zdrowia programu, który dotyczył zakupu sprzętu na Szpitalny Oddział Ratunkowy. W TCZ dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia zakupione zostały: USG, pięć kardiomonitorów, pięć pomp infuzyjnych, kapnograf, analizator parametrów krytycznych i defibrylator. Cały ten sprzęt już pracuje na SORze, pomaga pacjentom i lekarzom w prawidłowej diagnostyce pacjentów. 

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie, uczestnicy spotkania przeszli na szpitalny Oddział Noworodków, gdzie mieli możliwość obejrzeć zakupione inkubatory, które doskonale sprawdziły się w pracy z najmłodszymi. 

Jakie są najbliższe potrzeby tomaszowskiego szpitala? Trwają przygotowania do uruchomienia pododdziału udarowego (w tej chwili trwają prace remontowe w pomieszczeniach, w których ten pododdział będzie się znajdował).  

Drugi temat, to oddział okulistyczny, na którym byłaby możliwość usuwania zaćmy. Szpital posiada już zgodę wojewody, która jest bardzo ważna, by starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. TCZ poszukuje zewnętrznego finansowania, ponieważ koszt samego sprzętu koniecznego do zakupienia na ten oddział, to ponad milion złotych.  
Konieczna jest też wymiana tomografu, którego koszt to ponad  3 milionów złotych. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lolo
lolo 14.09.2019, 14:08
Patrycja..?..te doktory na erce mają dobrze
?
? 07.09.2019, 09:25
Ale coś nie widzę przewodniczącego komisji zdrowia ze starostwa? Czyżby się nie cieszył?
MS
MS 07.09.2019, 18:39
Dwa lata temu dziennikarz Tomasz Piątek napisał książkę "Macierewicz i jego tajemnice". Stawia ona w skrajnie negatywnym świetle jej bohatera. To nie sa jakieś drobne polityczne kuksańce, tulko bardzo poważne zarzuty. W Polsce każdy (nawet polityk) ma prawo do obrony swojej czci i godności. Tymczasem minęły dwa lata i o wytoczonym procesie ani widu ani słychu. Coś tam pomachano szabelką i.... cisza. Próbowano Piątka straszyć procesem o znieważenie funkcjonnariusza publicznego i do ścigania go wykorzystać prokuraturę. Nie udało się. Przyjmuję więc, że autor książki napisał w niej prawdę. Jeśli tak jest rzeczywiście, to osoby przyzwoite nie powinny się w towarzystwie pana Antoniego pokazywać (o ile nie są zmuszone tego robić - co ma miejsce w przypadku pracowników szpitala w tej konkretnej sytuacji). Tak więc, kiedy były minister - destruktor podjechał swoją Skodą na plac przed szpitalem, ja swoją Skodą z tego miejsca odjechałem.
PiS = buduje, remontuje, urządza. Jesli chodzi o mnie to moze sie obywac…
PiS = buduje, remontuje, urządza. Jesli chodzi o mnie to moze sie obywac i poza systemem demokratycznym. 07.09.2019, 14:56
No dojechalem do konca zdjec, bo pomyslalem, ze a moze na ostatnim bedzie I nie ma. Szkoda. Ale licze, ze mu cos wypadlo, albo chwilowp zaniemogl

Man
Man 07.09.2019, 07:36
Ciągle kupują karetki i co z nimi robią jak dużo wynajmują , ale dziadownia
Waran
Waran 06.09.2019, 20:32
Znowu Maciarewicz. Coś nawymyslal jak zawsze, jakieś bajki, domysły?
ws?
ws? 06.09.2019, 18:55
Ten z brodą to książe Harry?
wyborca seksista
wyborca seksista 06.09.2019, 18:53
Martyna wreszcie zmieniła spodnie.

Pokaż dziewczyno przed wyborami nogi. Dla mnie to ważne.

Pozostałe