Dożynki Prezydenckie w Spale

  • 06.09.2019, 17:27
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Dożynki Prezydenckie w Spale
Kancelaria Prezydenta RP i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na Dożynki Prezydenckie Spała 2019 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korowód dożynkowy z chlebem i wieńcami z 16 województw zawita do Spały po raz kolejny 14 i 15 września 2019 roku. 

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 11.30 Mszą święta w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu. O godz. 14.00 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przeddzień głównych uroczystości w sobotę, 14 września 2019 roku,  o godz. 14.30 na scenie w Miasteczku Regionów na stadionie COS rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Przez dwa dni uroczystości dożynkowych będzie moc atrakcji dla każdego - stoiska promocyjne regionów z całej Polski, produktów regionalnych oraz kraina zabaw dla dzieci,        a na scenie zespoły regionalne. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Miasteczku Regionów na stadionie COS swoje stoiska zaprezentują województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Organizacją Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych. Ponadto będzie stoisko Kancelarii Prezydenta RP, Zespołu Mazowsze, Miasta Tomaszowa Maz. i Gminy Inowłódz. 

Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu Tomaszowskiego                        oraz sponsorzy. 

Zwieńczeniem Święta Plonów będzie Gala Muzyki Disco - koncerty zespołów: Baciary, Skaner, Bayera i Mr Sebii. 

    Jak co roku do Spały będzie można dojechać bezpłatną linią MZK i PKP.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości dożynek dostępne są na stronach: www.powiat-tomaszowski.pl i www.prezydent.pl 

Starościna Dożynek

Adriana Harhaj jest absolwentką wydziału politologii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie Oddział Regionalny w Olsztynie. Od 15 lat, wspólnie z mężem Sławomirem, prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne w miejscowości Książnik w gminie Miłakowo w województwie warmińsko–mazurskim. Gospodarstwo ma powierzchnię około 50 ha, specjalizuje się w produkcji roślinnej oraz hodowli zwierząt, m.in. bydła mięsnego, bydła mlecznego oraz koni rasy polskiej zimnokrwistej. Gospodarstwo z sukcesami korzysta z funduszy europejskich, bierze też udział w unijnym systemie zbierania danych rachunkowych z gospodarstw rolnych (FADN), które nadzoruje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 Od 2015 roku Adriana Harhaj działa w strukturach Warmińsko–Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie ostródzkim jako członek Rady Powiatowej oraz Komisji ds. Kobiet i Rodziny Wiejskiej. Brała też udział w pracach Komisji ds. szacowania strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.
 Jest mężatką i mamą pięciorga dzieci. Poza prowadzeniem gospodarstwa, realizuje się śpiewając w chórze parafialnym OREMUS w Miłakowie.


Starosta Dożynek

Zbigniew Kaszuba jest rolnikiem z Pomorza, z Debrzna w powiecie człuchowskim. Posiada wykształcenie wyższe rolnicze, ukończył również studia podyplomowe z rachunkowości i planowania gospodarstw rolnych, a także podyplomowe studium samorządu rolniczego PAN. Posiada gospodarstwo o powierzchni 160 ha o profilu produkcja roślinna - nasiennictwo zbóż, reprodukcja odmian HR Danko w ramach umowy licencyjnej, produkcja sadzeniaków oraz ziemniaków frytkowych, produkcja olejów roślinnych tłoczonych metodą na zimno w ramach sprzedaży bezpośredniej. W latach 1996–1999 był prezesem Słupskiej Izby Rolniczej, następnie wiceprezesem Pomorskiej Izby Rolniczej w latach 2000–2002.
 Jest pomysłodawcą, inicjatorem i współzałożycielem Zrzeszenia Producentów Zbóż i Rzepaku „ROLA” w Człuchowie, największej w Polsce grupy rolników z własnym elewatorem zbożowym o pojemności 50 tys. ton. W latach 1999-2014 był członkiem oraz prezesem Zarządu Zrzeszenia. Był inicjatorem powołania Krajowej Federacji Producentów Zbóż, w której w latach 2003-2012 pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa Zarządu. Od 2003 roku jest ekspertem polskich producentów zbóż na posiedzeniach Grupy Roboczej ds. Zbóż Copa-Cogeca w Brukseli. Od 2006 roku jest rzeczoznawcą centralnym GUS w zakresie zbóż.
 Żonaty, ma dwóch synów. Interesuje się narciarstwem biegowym, maratonami narciarskimi, wspinaczką górską oraz muzyką poważną.

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głuchy słuchacz
Głuchy słuchacz 18.09.2019, 23:09
Prócz Baciarów w te dożynki było... hmm... dennie to chyba delikatnie powiedziane. Odnosze wrażenie,że opękano ludzi byle czym nie obrażając przy tym występujących . Naprawdę nie stać na kogoś porządnego na zakończenie dożynek ? DNO !!
be
be 09.09.2019, 07:36
tego infrantylnego "sebiiego" mogli sobie daorwać.
a
a 06.09.2019, 19:07
ze mi sie relacja podoba to tez zle?

Pozostałe