Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 14:22
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Dożynki Prezydenckie w Spale

Kancelaria Prezydenta RP i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na Dożynki Prezydenckie Spała 2019 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korowód dożynkowy z chlebem i wieńcami z 16 województw zawita do Spały po raz kolejny 14 i 15 września 2019 roku. 

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 11.30 Mszą święta w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu. O godz. 14.00 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W przeddzień głównych uroczystości w sobotę, 14 września 2019 roku,  o godz. 14.30 na scenie w Miasteczku Regionów na stadionie COS rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Przez dwa dni uroczystości dożynkowych będzie moc atrakcji dla każdego - stoiska promocyjne regionów z całej Polski, produktów regionalnych oraz kraina zabaw dla dzieci,        a na scenie zespoły regionalne. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W Miasteczku Regionów na stadionie COS swoje stoiska zaprezentują województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Organizacją Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych. Ponadto będzie stoisko Kancelarii Prezydenta RP, Zespołu Mazowsze, Miasta Tomaszowa Maz. i Gminy Inowłódz. 

Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu Tomaszowskiego                        oraz sponsorzy. 

Zwieńczeniem Święta Plonów będzie Gala Muzyki Disco - koncerty zespołów: Baciary, Skaner, Bayera i Mr Sebii. 

    Jak co roku do Spały będzie można dojechać bezpłatną linią MZK i PKP.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości dożynek dostępne są na stronach: www.powiat-tomaszowski.pl i www.prezydent.pl 

Starościna Dożynek

Adriana Harhaj jest absolwentką wydziału politologii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie Oddział Regionalny w Olsztynie. Od 15 lat, wspólnie z mężem Sławomirem, prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne w miejscowości Książnik w gminie Miłakowo w województwie warmińsko–mazurskim. Gospodarstwo ma powierzchnię około 50 ha, specjalizuje się w produkcji roślinnej oraz hodowli zwierząt, m.in. bydła mięsnego, bydła mlecznego oraz koni rasy polskiej zimnokrwistej. Gospodarstwo z sukcesami korzysta z funduszy europejskich, bierze też udział w unijnym systemie zbierania danych rachunkowych z gospodarstw rolnych (FADN), które nadzoruje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 Od 2015 roku Adriana Harhaj działa w strukturach Warmińsko–Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie ostródzkim jako członek Rady Powiatowej oraz Komisji ds. Kobiet i Rodziny Wiejskiej. Brała też udział w pracach Komisji ds. szacowania strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.
 Jest mężatką i mamą pięciorga dzieci. Poza prowadzeniem gospodarstwa, realizuje się śpiewając w chórze parafialnym OREMUS w Miłakowie.


Starosta Dożynek

Zbigniew Kaszuba jest rolnikiem z Pomorza, z Debrzna w powiecie człuchowskim. Posiada wykształcenie wyższe rolnicze, ukończył również studia podyplomowe z rachunkowości i planowania gospodarstw rolnych, a także podyplomowe studium samorządu rolniczego PAN. Posiada gospodarstwo o powierzchni 160 ha o profilu produkcja roślinna - nasiennictwo zbóż, reprodukcja odmian HR Danko w ramach umowy licencyjnej, produkcja sadzeniaków oraz ziemniaków frytkowych, produkcja olejów roślinnych tłoczonych metodą na zimno w ramach sprzedaży bezpośredniej. W latach 1996–1999 był prezesem Słupskiej Izby Rolniczej, następnie wiceprezesem Pomorskiej Izby Rolniczej w latach 2000–2002.
 Jest pomysłodawcą, inicjatorem i współzałożycielem Zrzeszenia Producentów Zbóż i Rzepaku „ROLA” w Człuchowie, największej w Polsce grupy rolników z własnym elewatorem zbożowym o pojemności 50 tys. ton. W latach 1999-2014 był członkiem oraz prezesem Zarządu Zrzeszenia. Był inicjatorem powołania Krajowej Federacji Producentów Zbóż, w której w latach 2003-2012 pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa Zarządu. Od 2003 roku jest ekspertem polskich producentów zbóż na posiedzeniach Grupy Roboczej ds. Zbóż Copa-Cogeca w Brukseli. Od 2006 roku jest rzeczoznawcą centralnym GUS w zakresie zbóż.
 Żonaty, ma dwóch synów. Interesuje się narciarstwem biegowym, maratonami narciarskimi, wspinaczką górską oraz muzyką poważną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Głuchy słuchacz 18.09.2019 23:09
Prócz Baciarów w te dożynki było... hmm... dennie to chyba delikatnie powiedziane. Odnosze wrażenie,że opękano ludzi byle czym nie obrażając przy tym występujących . Naprawdę nie stać na kogoś porządnego na zakończenie dożynek ? DNO !!

be 09.09.2019 07:36
tego infrantylnego "sebiiego" mogli sobie daorwać.

a 06.09.2019 19:07
ze mi sie relacja podoba to tez zle?

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama