Trudna lekcja historii w Oświęcimiu

  • 08.09.2019, 14:27 (aktualizacja 09.09.2019, 20:41)
  • firefly
Trudna lekcja historii w Oświęcimiu
W piątek, 6 września, w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków rozpoczął się również nowy rok szkolny pod względem wycieczek edukacyjnych. Uczniowie klas 8s i 8c pojechali do Oświęcimia celem zwiedzenia obozu Auschwitz – Birkenau.

O II wojnie światowej uczniowie dowiedzieli się już wcześniej na lekcjach historii. Jednak dopiero tutaj przekonali się o bezmiarze okrucieństwa, jakiego dopuścili się hitlerowcy na ludności polskiej, żydowskiej i wielu innych narodowości. Z zapartym tchem i często z niedowierzaniem słuchali słów przewodnika oraz oglądali dowody mordu na ludzkości. W pełni zrozumieli znaczenie słów „Nigdy więcej wojny!”. Wrażenia z tej wycieczki na długo pozostaną w pamięci wszystkich jej uczestników.

firefly

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 14.09.2019, 01:54
Z polskim flagami ponoc nie mozna wchodzic. Podczas Marszy Żywych obóz jest bialo-nebieski, ale gdy chesz zwiedzic z chocby malym proporczykiem bialo-czerwonym to obsluga prosi o schowanie. Polecam googlnąć temat. A potem przejrzec statystyki - ktore narody poniosly najwiecej ofar poczas IIWŚ.

To bylo pisanie historii na nowo.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 09.09.2019, 00:35
Szanowny autorze,proszę się nie bać że Polaków zabijali NIEMCY,nie żadni hitlerowcy.Nie ma takiej narodowości,tak samo jak nie ma banderowców,tylko są Ukraińcy,nie ma enkawudzistów tylko są Rosjanie.Prokuratorami śledczymi nie byli Informatorzy Wojskowi tylko Żydzi.Tak jest prawdziwie i sprawiedliwie.
Pawełek
Pawełek 09.09.2019, 08:20
Bardzo wiele osób niestety nie posiada takiej wiedzy, a szczególnie nasza młodzież. Chociaż powoli jest coraz lepiej. Z jakiegoś powodu jest to nadal niepopularne w mediach.

Pozostałe