I liga: Ostatnie sprawdziany Lechii przed inauguracją

• 09.09.2019, 11:20 (aktualizacja 12.09.2019, 15:34)
  • SportTm
I liga: Ostatnie sprawdziany Lechii przed inauguracją KS Lechia
Już w najbliższy czwartek, spotkaniem z ZAKSĄ Strzelce Opolskie siatkarze Lechii rozpoczną zmagania w I lidze. W miniony weekend podopieczny trenera Bartłomieja Rebzdy rozegrali dwa spotkania towarzyskie.

W meczu rozgrywanym w czwartek,  tomaszowska ekipa rywalizowała z przygotowującą się do Mistrzostw Europy Reprezentacją Ukrainy. Pojedynek ten przez trzy sety toczył się wyrównanym poziomie. W pierwszej partii ulegliśmy rywalowi 22:25. W drugiej ponowie lepsi okazali się Ukraińcy, którzy pokonali Lechię 25:23.

W trzeciej odsłonie padł taki sam wynik jak w drugiej, tyle że tym razem górą byli Lechiści. Czwarta toczyła pod dyktando gości ze wschodu. Wygrana 25:16 w secie zapewniła Ukrainie wygraną w meczu 3:1.

W piątek, o godzinie 16.30 Lechia zmierzyła się zespołem PlusLigi Chemikiem Bydgoszcz. Po bardzo dobrym meczu, tomaszowianie pokonali rywala 3:0 (27:25; 25:21; 25:17).

Oba spotkania były organizowana w ramach turnieju, w którym obok trzech wyżej wymienionych zespołów występował jeszcze klub GKS-u Katowice. Siatkarze z województwa śląskiego pokonali Ukrainę 3:2 (22:25, 25:19, 27:25, 22:25, 15:13); oraz przegrali mecz z Chemikiem Bydgoszcz 1:3.