Myśliwy zastrzelił... myśliwego

  • 11.09.2019, 22:04
  • Mariusz Strzepek
Myśliwy zastrzelił... myśliwego
Tragiczne zdarzenie miało miejsce dzisiaj (środa 11 września) po polowaniu, które odbyło się w gminie Czerniewice. Jeden z myśliwych przypadkowo zastrzelił swojego kolegę.  

Do tragedii doszło w miejscowości Wólka Jagielczyńska. Z informacji Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. wynika, że mężczyzna zginął już po polowaniu. W czasie pakowania broni, jeden z karabinów wystrzelił. Strzał w głowę okazał się śmiertelny.

Czynności prokuratorskie w tej sprawie  trwały do późnych godzin popołudniowych. Zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Mężczyzna, który oddał strzał usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi mu do 5 lat więzienia.  

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trochę w obronie myśliwych
trochę w obronie myśliwych Dzisiaj, 03:19
1. Według okolicznych mieszkańców, ci dwaj goście byli proszeni przez rolników o pomoc ws dzików.

Z mediów ogólnopolskich niechętnych Rządowi, dowiadujemy się tylko jak miłe są to zwierzaczki, a wystarczy od czasu do czasu pojeździć rowerem po lesie by przekonać się jak jest tego dużo. Świnia się łatwo rozmnaża, nie przetrzebiana wchodzi do miast, ale częściej w pola niszcząc czy to zasiew czy uprawy.
Dla pojedyńczych gospodarstw to są koszty 4,000-10,000 zł.

Ktoś kto (zazwycaj ledwo ledwo wiążac koniec z końcem), ma regularnie przeorywane pole przez watahy 30-40 dzików, może czuć sie rozgoryczony.

W mieście potem żal, że warzywa droższe.
Idźcie do dzików.

2. Doszło do nieszczęśliwego wypadku, ale wszystko wskazuje na to, że chcieli pomóc ludziom.

Moim zdaniem powinien dostać zawiasy, może powinno być odebrane pozowlenie chociaż wątpię by sam po broń jeszcze sięgnął w życiu.

Zniechęcimy do myśliwstwa młodych ludzi z takimi tradycjami, a za 10 lat będziemy powoływać osobne etatowe służby, które będą strzelać po lasach masowo.

Brakuje wilków, innych naturalnych większych drapieżników, to dzik robi co chce.

Jest to polska tradycja, ubój przebiega zwykle szybko - w przeciwieństwie do zwierząt zabijanych w rzeźniach dla Żydów i Muzułumanów (a to jest duży eksport polskich rzeźników), ludzie masowo jedzą mięso, i nagle po „Pokocie” Żydówki Holland, robi się wielkie halo wokół całego środowiska.

To idiotyczne.

3. Myślę sobie, że wyciągajac z tej sprawy odrobinę pozytywnego, to taki apel do ludzi by zabierać do lasu jakieś rażące ubranie. Kamizelkę odblaskową, którą można założyć nawet na grubszą kurtkę, ostro zieloną czy pomarańczową czapkę, czy dostępny za 1-2 zł worko plecak w rażącym kolorze. Postarać się by byc jak najbardziej widocznym.

Na blogach i filmikach bushcraftowych (czyli poradnikowych jak uprawiać turystykę w półdzikich warunkach), zwracają na to uwagę.
Pawełek
Pawełek 12.09.2019, 19:53
Wypadek, wypadek. Tam, gdzie do czynienia mamy z bronią takie sytuacje mogą mieć miejsce. Pewnie rutyna i nieuwaga myśliwego również zrobiła swoje. Jest ryzyko, będzie ponoszona także odpowiedzialność, w tym karna. Szkoda tylko, że zakończyło się to śmiercią człowieka. Teraz pewnie szkolenia, pouczenia, kontrole itp. itd.
Sarenka nic tobie nie zrobiła. Nie strzelaj, chcę żyć jak i Ty.
Sarenka nic tobie nie zrobiła. Nie strzelaj, chcę żyć jak i Ty. 12.09.2019, 13:31
Strach takim pozwolenia na bron wydawać. Jeszcze nie daj Boże postroną osobę postrzelą. Widać ich poziom i profesjonalizm. Dno dno i dno. Mali z wielkimi fujarkami.
Nie strzelać!
Nie strzelać! 12.09.2019, 14:13
Dokładnie. Myślę tak samo ogólnie w sprawie dostępu do broni palnej. Jej posiadanie powinno być ograniczone jedynie do służb mundurowych.

Polska jest bezpiecznym krajem, nie dzięki, temu, że każdy ma w domu flintę, a dlatego, że Policja jak przed 2015 rokiem, już nie zajmuje się ***releami nękając zwykłych ludzi, byle tylko wypełnić z góry narzucone cele statystyczne, a właśnie mają świetne rozpoznanie przestępczości i działają precyzyjnie.

Dziwią się, że pieniędzy wystarcza na programy socjalne. No wystarcza bo Państwo Polskie, roazbiło liczne, działajace przed 2015 rokiem mafie. Do takich - ludzi bez serc i sumień, bezwzględnych i brutalnych - owszem potrzebna jest świetnie wyszkolona i wyposażona grupa operacyjna, a nie na dzika do lasu.

Współczuje oczywiście rodzinie zastrzelonego, ale to może Pan Bóg poprowadził kulę? Co?

Sprawa jest prosta: nie strzelać po lasach!
Jedynie Państwo powinno mieć prawo stosowania przymusu, broni palnej jedynie w przypadkach bezwzględnej konieczności.

A nie dla zabawy.
Do: Nie strzelać! 12.09.2019, 14:13
Do: Nie strzelać! 12.09.2019, 14:13 Dzisiaj, 04:22
”Współczuje oczywiście rodzinie zastrzelonego, ale to może Pan Bóg poprowadził kulę? Co?”

Najedzie Cię kiedyś jakis rozwydrzony gó.wn.iarz w piatkowy wieczór 20letnim BMW, gdy będziesz przechodził pasami, ktoś potem napisze na forum, że może było Ci to pisane... bo regularnie parkujesz w miejscu w którym komuś nie pasuje. Czy w ogóle używasz samochodu w nieodpowiedni - zdaniem kogoś - sposób (postój na wlączonym silniku po 10-20 minut pod oknami przy bloku oddalonym od parkingu 5 metrów ...to zdarza się w Tomaszowie codziennie)

Ciekawe jak poczują się Twoi bliscy natykając się na coś takiego :(

Tradycja czy czyjś styl życia nie jest oczywiście złotym cielcem, dogmatem do którego nie można podchodzić krytycznie, ale nie życząc komuś śmierci!

Wiele (bo i ocena policji i prokuratury i sądu - tylko 10 tysięcy kaucji), wskazuje że rzeczywiście doszło do nieszczęśliwego wypadku, co odczuwać będą obie rodziny do końca życia.

Naprawdę uważasz, że wypada toczyć bekę?

Zwykle to robią właśnie ci „wrażliwcy”, którzy załamują ręcę nad pieskiem na łancuchu przy wiejskiej budzie, ale „ciemnym wieśniakom” po 60te proponują eutanazje, apelując pod innymi tekstami o likwidacje KRUSu, w sytuacji, gdy emerytury poniżej tysiąca na wsi nadal nie należą do rzadkości.

Obaj myśliwi pochodzą z wiejskich rodzin, przynajmniej w części utrzymujących się nadal jeszcze z rolnictwa. Zatem całekiem prawdopodobne, że ubity dzik miał też nieco podreperować domowy budżet.
Miał uprawnienia, nie kłusował.

Mają dzieci, a przy popularności tego portalu, pewnie któreś trafi również na Twój wpis.

Wyjątkowo przykry dla mnie, a z tą rodziną nie jestem nawet spokrewniony.

PS to jest też do sztambucha tych wszystkich, którzy narzekają na prawicowy „hejt” w sieic. No spójrzcie najpierw na siebie, na ton w jaki zwracacie się do ludzi tochę inaczej od was żyjących. Nawet lewicowiec Bilewicz z wydziału psychologii UW, zwraca uwagę, że środowiska nie głosujące na PiS, są często dużo bardziej agresywne wobec ludzi nawet tylko deklarująych inne zapatrywania.

To jest jakiś liberalny terror. Na zachodzie od czasu RAFu (którego zresztą bandytierka opierałą się głównie na postulatach marksistowskich ergo socjalnych), nie było takich napięć, takiej nienawiści ze strony tak mieniącej się za bardziej oświecona.

„Współczuje, ale może Bóg prowadził kulę” z uśmieszkiem na twarzy :(

Naprawdę zgroza :(
m&m
m&m 12.09.2019, 19:52
A słyszałeś o tym, że ilość zwierzyny to trzeba regulować? I jeżeli nawet ktoś ma zabawę w byciu myśliwym, to jest ona wpisana w jakiś system i uregulowana? Spotkałeś kiedys dzika pod domem? Myślisz, że gdyby nie było odstrzału, to wahałyby się wejsc Ci do chałupy jakby krupnikiem zapachnialo? Przy okazji traktujac cie szabelką gdybys stawial jakis opór...Jakie jest Twoje rozwiązanie? Proponować loszkom tabletki czy kalendarzyk ? Każdy jest miłośnikiem nie strzelania dopóki siedzi przed kompem. Komentujesz śmierć człowieka jakbyś znał sprawcę lub ofiarę i oczywiście z tej złej strony, w sposób spaczony Twoim oderwanym od rzeczywistości swiatopoglądem.
Mark Hunter
Mark Hunter 12.09.2019, 10:06
Selekcja naturalna
m&m