30 milionów na drogi w powiecie tomaszowskim

  • 11.09.2019, 22:45
  • Joanna Sztymelska
30 milionów na drogi w powiecie tomaszowskim
W środę, 11 września 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca pozyskania nowych środków na drogi w powiecie tomaszowskim. Uzyskana kwota dofinansowania, to 30 milionów 441 tysięcy 852 złote. To łączna kwota, jaką uzyskało Starostwo Powiatowe, miasto i dziesięć gmin powiatu tomaszowskiego. Z pieniędzy powiatu remontowana będzie ulica Popiełuszki.  

- Szczęśliwy dzień dla naszego miasta, dla powiatu, dla wszystkich gmin należących do powiatu tomaszowskiego. Rekordowe dofinansowanie, ponad 30 milionów złotych dla wszystkich samorządów, które występowały ze swoimi wnioskami w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przypomnę, że wszystkie samorządy, które te wnioski złożyły, otrzymały dofinansowanie. To jest najlepszy wynik w skali całego województwa łódzkiego. Z tego się oczywiście bardzo cieszymy. Cieszy też fakt dobrej współpracy z prezydentem miasta, panem Marcinem Witko, który będzie naszą inwestycję powiatową, również wspierał finansowo. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się równie dobrze układała w kolejnych latach. W perspektywie wieloletniej jest oczywiście kwestia dotycząca tak ważnej obwodnicy miasta Tomaszowa. Jesteśmy optymistami, że w tej kadencji samorządowej, uda nam się sfinalizować to zamierzenie   – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Okazuje się, że dobra współpraca zawsze popłaca i nie inaczej jest tym razem. Wspólnie ze wszystkimi gminami wraz z powiatem tomaszowskim podliczyliśmy wszelkie środki przekazane z Funduszu Dróg Samorządowych czyli ze środków rządowych na inwestycje w drogi na terenie powiatu. Okazało się, że jesteśmy najlepsi w województwie łódzkim. To na pewno powód do satysfakcji i zadowolenia, ale też satysfakcja do dalszej pracy. Bardzo się cieszę z tego, że z tych inwestycji znaczna część środków  wyląduje w naszym mieście, bowiem przypomnę, ulica powiatowa Popiełuszki oraz nasza droga do terenów inwestycyjnych przez Wistom, uzyskały dofinansowanie w sumie ponad 11 milionów złotych. Te drogi na pewno przyczynią się, po pierwsze – do poprawy bezpieczeństwa, a po drugie – do rozwoju miasta. Zgoda buduje! – powiedział Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

Łączne dofinansowanie powiatu tomaszowskiego: 30 441 852 złote, 
powiat tomaszowski – 5 270 533,-
miasto Tomaszów Mazowiecki 5 546 334,-
gmina Będków - 704 202,-
gmina Budziszewice – 661 003,-
gmina Czerniewice 1 702 601,-
gmina Inowłódz – 1.447 521,-
gmina Lubochnia  - 6 760 165,-
gmina Rokiciny  - 1 657 198,-
gmina Rzeczyca  - 2 990 517,-
gmina Tomaszów Mazowiecki  - 1 172 755,-
gmina Ujazd - 1 654 872,-
gmina Żelechlinek – 874 151,-

- Miasto zawsze deklaruje w ramach współpracy pomoc dla powiatu. Powiat do inwestycji ulicy, przebudowa ulicy Popiełuszki uzyskał dofinansowanie 70%, natomiast tę pozostałą część wkładu własnego podzielimy na dwa samorządy tak, żeby można było ją sprawnie wykonać. Dla mnie, jako prezydenta miasta jest ona niezwykle istotna z uwagi na to, że ulica Popiełuszki jest tą główną zlewnią wody deszczowej z całego osiedla i tak naprawdę brak tej inwestycji powodował to, że my, jako miasto, nie mogliśmy wejść w budowę tych gruntowych uliczek, na tym osiedlu. Dzisiaj będzie droga już otwarta. Myślę, że to jest bardzo dobra informacja dla, szczególnie mieszkańców tej dzielnicy – mówił Marcin Witko.

- Jesteśmy w momencie otrzymania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Popiełuszki jak również wymodelowania nowego ronda i ulicy Grota Roweckiego. Jest mi niezmiernie miło, ponieważ przed wyborami udało się rozmawiać na ten temat i myśleć o przebudowie ulicy Popiełuszki. Dzisiaj, jako członek Zarządu i przede wszystkim jako mieszkaniec tej części miasta jest mi naprawdę bardzo miło, że udało się otrzymać dofinansowanie, Pan prezydent Marcin Witko wspominał, że ulica Popiełuszki jest, można powiedzieć, języczkiem uwagi tego obszaru,to przede wszystkim przebudowa kanalizacji deszczowej, która będzie potrafiła otworzyć całą tę dzielnicę  – powiedział Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Jako mieszkanka gminy Lubochnia, jestem szczególnie zadowolona z przebudowy drogi między Nowym Olszowcem a Nowym Jasieniem, zahaczając wieś Kochanów. Tutaj oczywiście dofinansowanie w wysokości 80 procent całej inwestycji. Inwestycja ponad 3 miliony 200 tysięcy. Druga inwestycja, to rozbudowa drogi w miejscowości Brenica z niezbędną infrastrukturą. Inwestycja na kwotę ponad 5 milionów, dofinansowana w 80 procentach, czyli ok. 4 miliony 200 tysięcy. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ tam są bardzo dobre tereny pod zabudowę jednorodzinną. Mieszkańcy Lubochni z tego powodu cieszyć się będą na pewno - dodaje Elżbieta Łojszczyk -  członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 20.09.2019, 20:39
Do tego mądrego inaczej i piszącego na różowo i nie po polsku "Bez zazenowania": W sprawie kasy na drogi dla powiatu, wójtowie z Lubochni i z Czerniewic mogli sobie tylko palcem w bucie pomerdać. I to tylko w swoich gminach.
Gość I
Gość I 20.09.2019, 23:42
I to też nie za mocno, by podeszwą buta nie ruszyć. Prawda, nie ma inaczej.
Garbaty
Garbaty 16.09.2019, 15:31
Obwodnica żeby nabić kasę firmie WIS bo nikogo więcej nie obchodzi pokonywanie trasy na Smardzewice. Żenada brak wiedzy. Już Witko i Szmigiel zrobili jedną drogę do nikąd tzw strefa przemysłowa (której nie ma )na Łazisku śmiech na sali. I tyla pieniędzy psu w d..... Niestety to zgrupowanie ludzi nie ma pojęcia o drogach i słychać to w każdej wypowiedzi: zaprojektować zlewnie tylko oni potrafią. HAHAHa. PIS przeciwny wzbogacaniu zagranicznego kapitału właśnie taką obwodnicą niewiarygodnie wzbogaci Helmuta z Białej Góry . Koszt rozbudowy kopalni 120 mln a koszt nikomu nie potrzebnej z tej strony obwodnicy 200 mln #czuć piniądz.Czy ktoś zrobił jakieś badania natężenia ruchu jakieś koncepcje czy nie wiadomo co to takiego? ŻENADA
Ajdejano
Ajdejano 13.09.2019, 20:31
Nie mogę zrozumieć myślenia tych różnych malkontentów i czerwoniaków, kwestionujących te ponad 30 mln złotych na drogi w powiecie i w mieście.
Jak trzeba mieć zlasowany komuną móżdżek, aby być nie zadowolonym z takiego finansowego dopływu kasy na drogi.

Dlatego pytam tych różnych przygłupów: lepiej, aby tej kasy nie było - tak ?! Tylko jeszcze odpowiedzcie - przygłupy: dla kogo byłoby lepiej ?!?!?!

Pozdrowienia od starego czekisty - oczywiście dla czerwonych przygłupów.
Bez zazenowania
Bez zazenowania 15.09.2019, 08:49
To jest chyba pierwszy w historii powiatu przypadek, że zwołuje się konferencję prasową, by pochwalić się tym, co zrobili inni. Przecież te ponad 20 milionów załatwili wójtowie okolicznych gmin. Największą kwota to lubochni i majchrowskiego związanego z PSL. Kolejna to Czerniewice i Bednarek z po . Zenujace. Wcześniej wpływały podobne kwoty i nikt takich rzeczy nie robił.
SA.
SA. 15.09.2019, 13:35
To obstawaj przy PSL, a po prostu zluzuj co do innych. Nie podoba cię się to nie oglądaj i nie słuchaj żadnych konferencji. Bo żenujące jest to co piszesz.
Z Lubochni
Z Lubochni 15.09.2019, 15:05
Przecież prawdę napisał
esteta
esteta 13.09.2019, 21:19
Tylachnsa pieniędzy dostali, tylachna pieniędzy już wcześniej wydali na drogi, a Zieloną, Wiejską czy rondo Mireckiego/Nowowiejska najlepiej pokonywać pojazdami na gąsienicach. Poza tym, spójrz, co prezentuje sobą ul. Mireckiego (jezdnia, chodnik, drzewa). Takiego dna próżno szukać w Europie. Na (nie)szczęście mamy takie skanseny drogowe jak Tomaszów...
SA.
SA. 13.09.2019, 22:52
A może kup sobie taki ciągnik na gąsienicach i podziwiaj powoli jak prawdziwy esteta w ciszy i spokoju ulice, krajobrazy. Widocznie do tej pory mało było kasy na te twoje ulice, jak wszędzie.
pracownik szpitala
pracownik szpitala 13.09.2019, 14:19
Czy ktoś wie , że w Tomaszowie są takie ulice jak Smardzewicka,Utrata i Źródlana- to ulice z otuliny rezerwatu Niebieskie Źródła. Nie ma kanalizacji , nie ma utwardzonych ulic -nie tylko dla wygody mieszkających tu potencjalnych wyborców ale ze względu na bezpieczeństwo , ale na wypadek potrzeby ewakuacji.Nie mamy również szans na gaz. Czy tylko Ludwików jest ważny w tym mieście???
eko - log
eko - log 13.09.2019, 15:12
A kto kazał ci osiedlać się na zadupiu?
Pawełek
Pawełek 13.09.2019, 14:57
Ale całego Tomaszowa i gminy jeden Starosta czy Prezydent nie wybuduje od podstaw, ulic nie poprawi w ciągu 2-3 lat. Niedawno był płacz, że jednocześnie remontują Pl. Kościuszki, W-wską i 2 inne, a nie ma jak jeździć. Trochę spokoju i logiki, dopiero pozyskali kasę. Zaraz będą robić wskazane ulice inne kiedy indziej. Jakoś wcześniej nie było tylu remontów i nikt nie wydziwiał, pod nosem tylko coś tam nie wyraźnie mruczano. A teraz co biegiem mają zrobić? Tak niestety nie będzie, cierpliwości. To samo dot. hotelu, toru F1 :-) itp.
Ps. trzeba było ich wybrać 6-8 lat temu pewnie zrobiliby więcej. A tak...
!
! 13.09.2019, 15:20
Dokadnie! Pieknie napisane Pawlek!
mieszkaniec
mieszkaniec 13.09.2019, 08:45
A co z planowanym Hotelem naprzeciw Hali Lodowej, inwestora jak nie było tak nie ma.
Źeby kupy nie zrobili z radości!
Źeby kupy nie zrobili z radości! 13.09.2019, 07:51
Szkoda, że te niemoty nie jeżdżą z nami na mecze wyjazdowe siatkarzy Lechii. Byle dziiura w Polsce przeważnie ma obwodnicę, a jeśli nawet nie, to arterie przelotowe są jak ta "lala", U nas mamy koszmarną Warszawską i wjazd od strony Warszawy, gdzie można pourywać koła w samochodzie. To nasza "wizytówka". O braku stadionu i porządnej hali lepiej nie wspominać. Inne wiochy w Polsce od dawna mają pobudowane, a u nas wciąź na etapie przedwyborczych obietnic i makietek. Po Węgrzynpwskim niczego dobrego się nie spodziewałem - niwch nadal klęczy przed Macierewiczem, ale że Witko oleje siatkówkę na Lechii, to duży zawód. Mogę się założyć, że na meczu siatkówki długo go nie uświadczymy.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 14.09.2019, 12:34
Szanowny "BYSTRZAKU" jeśli chodzi o to co dla miasta jest lepsze czy drogi,obwodnice czy hala dla siatkarzy to odpowiedz jest jedna.I mam nadzieje że powstaną drogi,bo hala i boisko tak naprawdę mało mieszkańców interesuje.
A Lechia ma przecież wybitnego prezesa,to niech się chłopina stara.Byle nie tak samo jak w MDK-u bo po Twojej kochanej Lechii nie zostanie kamień na kamieniu
humanista
humanista 14.09.2019, 14:09
Te, Kononowicz! Tobie nic niepotrzebne. Twój program to "Niech nie będzie niczego". Takim przygłupom sport jest wyjątkowo obcy. A jeśli już przyganiasz coś Zdonkowi, zdaj raport, jak ta twoja prawicowa władza dopilnowała budowę ul. Legionów. Ledwo położyli asfalt, już go zerwali. Brawo wy!
Pawełek
Pawełek 13.09.2019, 15:12
Ale porządnej hali i stadionu nie ma od iks lat, jak pamietam. Nie zauważyłeś tego. To gdzie chodziłeś na te swoje sportowe występy. Widać są potrzebniejsze rzeczy, niż tych których tu nie było nigdy. Może przyjedzie i na nie czas, jak oczywiście starczy na to kasy. Worek z bilonem się sam nie sklonuje. Słabo do tej pory działałeś na tym polu, jak tych obiektów nie ma. Teraz widać nabrałeś mega energii z niewiadomego oczywiście powodu. Oby cię ona nie opuściła też w przyszłości.
MS
MS 13.09.2019, 08:03
Pisanie, że Prezydent "oleje" siatkówkę jest mocno niesprawiedliwe i nie na miejscu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej poszło na ten cel sporo pieniędzy. Z tego co wiem, to nie Witko wycofał się ze wspierania siatkarzy, ale główny sponsor. Więc warto jednak uczciwie pisać
PS
PS 13.09.2019, 13:47
Jak ba razie nic się nie zmieniło i dwóch głównych sponsorów widnieje na nowych koszulkach siatkarzy Lechii. I co to znaczy, że na siatkówkę poszło sporo pieniędzy? O jakiej kwocie mówimy, bo chciałbym to zestawić z innymi miastami, w których siatkówks funkcjonuje na poziomie ogólnopolskim?
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 12.09.2019, 13:20
Robić nie gadać całemu światu. Po to tam jesteście, dla nas nie my dla was.
Czasy nieporównywalne
Czasy nieporównywalne 12.09.2019, 13:54
Robią. Zmiany na lepsze po 2014 roku widać na każdym kroku.

A skromna konferencja komunikująca ludziom rekordowe w skali województwa pozyskanie środków zewnętrznych nie jest niczym złym. Ludzie mają prawo wiedzieć, kto i ile pozyskał. Kto na to pracował jak wół.

Jak było dotychczas, do 2014 roku?

Rafał Zagozdon i środowiska dziś skupione wokół Platformy, jedno małe rondo u zbiegu Antoniego i ówczesnej ulicy Langego otwierali z pochodem przez miasto, orkiestrą i czriliderkami.

To było poważne? Do tego nie miałeś zastrzeżeń.
Pewnie nie czerpałeś z tego korzyści.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 12.09.2019, 14:11
No i dobrze ale nie zrozumiałeś. Raz jeszcze, robić nie gadać. Po to tam są. Niech nie zapominają. Nie dzielę na zagozdonów i witków. Bądź skromny ale uczciwy i pracowity. To są wartości.
Pawełek
Pawełek 12.09.2019, 15:36
Też się nie wypowiadaj na forum tylko bierz co sił do roboty, bądź uczciwy i pracowity. Marnujesz swój i nasz czas, a tak zrobiłbyś coś pożytecznego na swoją uciechę.
Czasy nieporównywalne. Fakty nie prostacka promocja.
Czasy nieporównywalne. Fakty nie prostacka promocja. 12.09.2019, 14:27
Jak zwykle „nie zrozumiałem” No dobrze :)

Dodaj jeszcze, że „nie udało mi się w życiu” i „niczym nie zarządzałem” i dlatego nie mam prawa cieszyć się z widocznych zmian na lepsze :))

Jest to oczywiście obraźliwe - taką masz intencje, nie do końca uzasadnione - ale ja nie czuję potrzeby by Ci się tłumaczyć, a takich jak ja ludzi nie przygnębionych tym co widzą, nie zgrzybiałych tylko, że nie dostali stołka którego oczekiwali, jest więcej. Narzucasz własne zdanie, ale ma to moc jedynie w obrębie własnej głowy.

Są skromni i na pewno uczciwisi od PO z którą przez lata byłeś związany. Sukcesy obecnych władz bardzo Ci uwierają, bo nie możesz się na nich wylaszczyć. Ale to mało kogo obchodzi. No przepraszam, ale tak jest. Ludzie widzą - wychodząc wprost z mieszkania, że w przeciągu 4 lat miasto jakby zostało postawione na nowo.
Parskanie, krztuszenie się z Waszej strony, to jest ekspresja coraz bardziej ograniczona do Waszego - nienawistników starego sytemu, kręgu.

Ty przed kilkoma laty zarzuciłeś facebook masą zdjęć, jak to jakąś ścianę „w czynie społeczny” pomalowaliście... Mariusz Węgrzynowski i jego drużyna jednym strzałem zdobyli 30 milionów złotych, o czym poinformowali na konferencji z kilkoma wydrukowanymi kartkami.

Ty mówisz o skromności...?
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 12.09.2019, 14:53
Widzisz, jestem apolityczny, skromny i uczciwy. Robię co do mnie należy nie obnosząc się tym. Nie obrażam.
:(
:( 12.09.2019, 19:28
No to wlasnie widzimy :(
A.J.
A.J. 12.09.2019, 06:44
A kiedy łącznik S-8 ? brak tego odcinka ekspresówki izoluje miasto!
Grześ
Grześ 12.09.2019, 11:13
Obwodnicę Południową ci wybudują, to jeszcze mało?
pozytywny impuls do życia, tak nawet prywatnie.
pozytywny impuls do życia, tak nawet prywatnie. 11.09.2019, 23:06
Rozwój którego Miasto i okolice nie widziało o lat 70tych XX wieku. Niech sobie krytykanci gadają co chcą, szukają dziury w całym, drwią z nadwagi Starosty, fakty są jak widać. Bardzo się cieszę i jestem wdzięcznym Władzom. Panowie i Panie! Nie przejmować się docinkami, zmieniać naszą małą Ojczyznę jak to robicie od 5 lat!

Pozostałe