Aranżacja wnętrza w komplecie z projektem domu czy indywidualna od projektanta wnętrz. Jakie są koszty, na które rozwiązanie warto się zdecydować?

  • 12.09.2019, 09:32 (aktualizacja 15.09.2019, 11:01)
  • Mariusz Strzepek
Aranżacja wnętrza w komplecie z projektem domu czy indywidualna od projektanta wnętrz. Jakie są koszty, na które rozwiązanie warto się zdecydować?
Nie każdy na podstawie projektu architektonicznego potrafi sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał jego dom. Dlatego też często przed rozpoczęciem budowy decydujemy się na zaplanowanie aranżacji wnętrza. Jakie mamy rozwiązania i z jakim kosztem się wiążą?

Czy warto inwestować w gotowy projekt domu?

Decydując się na budowę domu, potrzebujemy dokumentacji projektowej. Jest ona niezbędna do zaplanowania prac, a także uzyskania niezbędnych pozwoleń. Kiedy udamy się do projektanta i poprosimy o indywidualną realizację, wówczas czas oczekiwania może wynosić nawet rok. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z dostępnych w internecie baz projektów pracowni architektonicznych. Jedną z takich stron są DomoweKlimaty.pl. Znajdziemy tam atrakcyjne projekt podzielone na wiele kategorii, między innymi: parterowe, jednorodzinne, energooszczędne. Oprócz zaoszczędzonego czasu zyskujemy wstępny kosztorys, zestawienie materiałów. Jednak czy to wszystko?

 

Gotowy projekt domu z wizualizacją wnętrza

W bazach projektów pracowni architektonicznych można znaleźć również realizację wraz z wizualizacją wnętrza. W zależności od wykonawcy będzie miała formę panoramy 3D lub standardowych zdjęć. Dzięki temu dowiemy się, jak w rzeczywistości prezentuje się zaplanowane rozmieszczenie pomieszczeń, a także sprzętów RTV oraz AGD. Nie ulega wątpliwości, że akie rozwiązanie pomoże nam podjąć właściwą decyzję

Koszt aranżacji wnętrza

Jednak tutaj pojawia się pytanie. Koszt projektu domu a wizualizacja wnętrza - Czy warto zainwestować w gotowy projekt z aranżacją wnętrz w cenie? Bez wątpienia skorzystanie z usług projektanta wnętrz będzie niosło ze sobą większe koszty niż w przypadku gotowych projektów. Ostateczna cena zależy od powierzchni, ponieważ stawki naliczane są za m2. Jeśli stawka wynosi 30 zł/m2, wówczas za aranżację 100 m2 zapłacimy 3 000 zł. W przypadku gotowych projektów z przykładową wizualizacją domu o powierzchni około 100 m2 wiąże się z kosztem 2 300 – 2 500 zł. Bez wątpienia różnica jest duża. Jednak to, które rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie zależy od indywidualnych preferencji. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe