Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym 

  • 12.09.2019, 13:01 (aktualizacja 12.09.2019, 23:09)
  • Mariusz Strzepek
Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym
Kilka miesięcy temu zadałem w formie pisemnej pytanie o zabezpieczenie obsługi medycznej oddziału chorób wewnętrznych Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, w związku z wypowiedzeniem umowy obsługującemu tomaszowskich chorych lekarskiemu konsorcjum pod kierownictwem dr. Sebastiana Słomki. Otrzymałem odpowiedź, że nie istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, a obsługa lekarsko pielęgniarska na odpowiednim poziomie zostanie zabezpieczona. Teraz okazuje się, że brakuje nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarek, a tymi, które są nie ma kto pokierować...

Ostatni lekarze, którzy zabezpieczają chorych na tomaszowskiej internie skierowali wczoraj dramatyczny list do Prezesa TCZ oraz Rady Nadzorczej spółki i Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Piszą w nim, że "w obecnym stanie kadrowym, nie są w stanie zapewnić należytej opieki chorym hospitalizowanym w oddziale, jak i zabezpieczyć Izby przyjęć oraz konsultacji na ościennych oddziałach". Z pisma medyków dowiadujemy się, że wczoraj o godz. 11-ej na oddziale, gdzie przebywa 65 chorych przebywał jedynie ordynator i jeden lekarz etatowy. Sytuacja jest więc naprawdę dramatyczna.  

Decyzja o tym, by rozwiązać umowę z konsorcjum była jedną z pierwszych, jaka zapadła po tym, jak w spółce powołano nowego Prezesa. Dla osób, które na bieżąco obserwują rynek usług medycznych musiała być ona kompletnie niezrozumiała, żeby nie powiedzieć drastycznie nieracjonalna. W chwili, kiedy mamy do czynienia z bardzo niestabilną sytuacją wielu placówek, brakami kadrowymi, podkupowaniem medyków przez dyrektorów szpitali, w Tomaszowie w sposób "radosny" wyrzucamy zgrany zespół lekarzy internistów, który zabezpieczał nam leczenie chorych do końca maja 2021 roku. Ktoś to pojmuje? Kiedy stosuję kryteria pragmatyczno zdroworozsądkowe, przekracza to moją zdolność oceny.

Od początku ostrzegałem, że będzie problem. W odpowiedzi słyszałem, że Prezes Chudzik ma rozległe znajomości i sobie poradzi. Okazuje się jednak, że jak w starym porzekadle i Herkules d... kiedy wrogów kupa. Słyszałem też, że na medycynie się nie znam, a tomaszowscy decydenci mają lepszych ode mnie doradców. Efekt? Właśnie obserwujemy. Wątpliwa to satysfakcja stwierdzić: a nie mówiłem? 

Za każdym razem, kiedy piszę krytycznie o szpitalu dowiaduję się, że zamiast pisać i upubliczniać własne rozterki i emocje powinienem przyjść i porozmawiać. Tylko z kim i  o czym mam gadać? Wydaje mi się za każdym razem, że ludzie, do których mówię nie słuchają, lub że zaraz po moim wyjściu pojawiają się "szeptuchy", które mają większą siłę przebicia i chyba jakiś interes w tym, by woda była mętna a grunt po którym wszyscy stąpamy bagnisty. Warto rozmawiać? Zapewne, tylko do rozmowy potrzebna jest również umiejętność słuchania i zrozumienia. 

Efektem moich publicystycznych wynurzeń z ostatnich tygodni była rozmowa ze Starostą i obietnica remontów na kilku oddziałach. Dobre i to... tyle, że żadne pieniądze problemu TCZ nie rozwiążą. Tu trzeba zacząć od brutalnego pozbycia się kilku tzw. "nietykalnych" ale na to (w mojej ocenie) Zarządowi powiatu nie wystarczy niestety odwagi, więc zmian raczej nie możemy się spodziewać. Szkoda, bo odpowiadamy za zdrowie i życie 100 tysięcy mieszkańców powiatu. Takiej liczby potencjalnych pacjentów nie przejmie na siebie nawet Łódź, bo możliwości tamtejszych placówek są również ograniczone. 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (97)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjentka
Pacjentka 18.09.2019, 13:00
Nasze pielęgniarki mają ładną wypłatę, porównywalna pensja miesięcznej wypłaty za granicą, a jesteśmy w Polsce. Nie narzekają, są oddane pacjentowi, miłe i można na nie zawsze liczyć.
Ajdejano
Ajdejano 14.09.2019, 17:24
Do "Zainteresowana": rozumiem Pani oburzenie, jednak muszę spytać: co ma piernik do wiatrak, czyli co mają problemy, przedstawione przez Admina do wyborów parlamentarnych ?!
Podkreślam: PRZEDSTAWIONE, a nie wymyślone.

Szanowna Pani: ten facet rzeczywiście jest radnym i zajmuje się m.innymi komisją "zdrowia szczęścia i pomyślności". Jednak to wcale nie oznacza, że to właśnie On ma przyjmować cięgi od wszystkich dookoła, bo jest od tej służby zdrowia.
W pierwszej kolejności powinna Pani szurnąć do: samorządu powiatowego - nr 1 Starosta i zarząd powiatu, nr 2 - rada nadzorcza szpitala i dopiero nr 3 - radni powiatu na czele z Adminem.

PS. Jak na dłoni widać, że pracuje Pani w służbie zdrowia, a może nawet w szpitalu. Czyżby odezwał się ...... PSL.... ???
Zainteresowana
Zainteresowana 14.09.2019, 12:51
Panie Strzępek niech zajmie się Pan jakąś robotą a nie mąci. Jak na razie cały czas odbieramy to jaki agitację przedwyborczą. Do tej pory siedział Pan cicho i nie interesował się szpitalem . Gdy rzeczywiście Panu zależało , pierwszy łapówkarz szpitala już by nie pracował.
MS
MS 14.09.2019, 15:43
I jeszcze jedno . Na stronid powiatu dostępne sa moje interpelacje.
MS
MS 14.09.2019, 15:41
Przecież problem pojawił się teraz. Jak dużo złej woli trzeba mieć, by pisać takie rzeczy. Co mają z tym wspólnego wybory. Ja napisalem pismo, czy zaniepokojeni lekarze? Ludziom od telewizji sie s glowach miesza. Tłumaczę wszystkim, że odpowiadamy za zdrowie 100 tysiecy mieszkańców powiatu, ale nie tylko. Polrcam przesledzic moje wpidy z kiliu ostatnich lay i wywiadh dla TV Amazing. Pora chybz na kolejnh teksg w tym ssmym temacie . Co do reszty, to zachecam do kontaktu w ten sprawie ze starosta.
AA
AA 14.09.2019, 15:52
Ale problem "przeladowanej" interny nie pojawi si z dnia na dzien...to jest problem od wielu lat...personelu caly czas jest za malo. po 15 chorych na dniu i 20 na nocy na jedna pielegniarke- to sa standardy i za tego i za poprzedniego ordynatora. na nocy jest jedna salowa. tak bylo i jest. a pacjentow mnostwo jak to na internie - i jak tu zapewnic opieke? to nie tylko problem lekarzy!
MS
MS 14.09.2019, 16:12
No i teraz zlikwidowano 2 sale
...
... 14.09.2019, 18:01
Nie zlikwidowano-tylko zmieniły właściciela
MS
MS 14.09.2019, 16:08
Zgadzam sie i z tym. Bedzie jeszcze gorzej. Teraz bedzie nabor pielegniarek do pracy w szkole , bo rzad przed wyborami wpadl na ten genialny koncept . Rynek pracy został rozszerzony. To oczywiscie mozna było zrobic ale przywracając rownoczesnie licea pielęgniarskie. W ciagu 4-5 lat mielibysmy zastrzyk swiezej krwi w zawodzie . Za 5 lat byłby to.podwójny rocznik. Chyba nawet potrójny. Nikt tak jednak nie mysli. Latwiej parę karetek na kredyt kupić i sie nimi pochwalić
A.S.
A.S. 14.09.2019, 16:27
Ktoś na te licea pielęgniarskie jeszcze musiałby się zdecydować. Istniejące szkoły o tym profilu świecą pustkami. Pan by posłał dziecko na pielęgniarkę? Łatwo się mówi.
MS
MS 14.09.2019, 18:15
O Jezu. Ileż bym musiał wyjaśniać. Poprzestanę na tym, że ludzie posyłają gdzieś dzieci a później się dziwią, że one się do czegoś nie nadają.
Szkoły nie mogą świecić pustkami, bo ich nie ma. Kilkanaście lat temu ktoś wymyślił, że pielęgniarka to tylko po studiach. No i efekt widzimy. Bodajże w 2015 roku pojawiła się dyskusja o przywróceniu systemu. Protestowały wtedy związki zawodowe i samorządy pielęgniarskie. Podstawowy argument to rozwój medycyny i nowoczesne metody leczenia. To bełkot oczywiście. Po pierwsze liceum nie musi zamykac drogi do studiów, po drugie niech mi ktoś wyjaśni czemu pielęgniarka po 3 letnim zaocznym licencjacie miałaby byc lepsza od tej po 5 letnim liceum, gdzie miałaby normalne praktyki zawodowe. Moim zdaniem licea należy wprowadzić idąc na przekór tym opiniom. Mamy widoczną luke pokoleniową.
@MS
@MS 14.09.2019, 18:27
Nie „ktoś” tylko Ewa Kopacz. Dlaczego Pan nie napisze tego wprost, wcześniej sadząc antyPiSowską agitkę niby na temat szpitala?
MS
MS 14.09.2019, 18:55
Ponieważ wydaje mi się, że decyzja zapadła pod koniec ubiegłego stulecia (1996?). Na pewno od 2003 r. aby zdobyć prawo wykonywania zawodu pielęgniarki należy ukończyć akademię medyczną lub wyższą szkołę zawodową. W tym roku Ewa Kopacz nie mogła likwidować liceów, bo nie miała takiej fizycznej możliwości. Przy czym nie jestem tych dat do końca pewien.
@MS
@MS 14.09.2019, 19:36
Końcówka 2010 roku. To wtedy zostało to wprowadzone.
MS
MS 14.09.2019, 19:48
Nieprawda. Ostatni rocznik, jaki podjął naukę w tomaszowskim liceum zakończył ją 1997 roku. Piszemy o liceach nie studium policealnym

"Według NIPiP, zmniejszanie się liczby sióstr jest skutkiem reformy służby zdrowia jeszcze z 1999 r. Chodzi o wprowadzone wówczas zmiany wydłużające m.in. czas kształcenia polskich sióstr do 3 lat po maturze. Wcześniejszy system przewidywał możliwość uzyskania zawodu w czasie 2,5-letnich szkół licealnych, do których rekrutowali się uczniowie kończący podstawówkę.
W ramach przygotowań przedakcesyjnych Polska zobowiązywała się dostosować system kształcenia pielęgniarek i położnych do systemu obowiązującego w Unii Europejskiej. W praktyce polegało to na zniesieniu systemu kształcenia średnich kadr. Już w 1996 r. doszło do przekształcenia pomaturalnych liceów medycznych w publiczne i niepubliczne wyższe szkoły zawodowe. Odtąd podjęcie nauki zawodu stało się możliwe dopiero po zdaniu egzaminu dojrzałości, a więc po ukończeniu szkoły średniej (liceum czy technikum zawodowego).
Poza szkołami wyższymi można było podjąć naukę również na wydziałach pielęgniarskich sytuujących się przy uniwersytetach i akademiach medycznych. Umożliwiało to uzyskanie specjalizacji w obu tych zawodach na drodze licencjatu lub magisterium. Reforma kształcenia kadr pielęgniarskich miała więc zapewnić nie tylko przygotowanie pielęgniarki i położnej do ogólnej opieki nad pacjentem i jego rodziną, ale też dać możliwość dalszego kształcenia podyplomowego.
Rzeczywistość okazała się jednak o wiele trudniejsza. Likwidacja średniej kadry personelu i związane z tym wydłużenie czasu kształcenia spowodowały znaczne braki wśród kadry pielęgniarskiej. Wskutek tego jedna pielęgniarka musi często wykonywać obowiązki, które normalnie przypadałyby na kilka osób. Dochodzi do sytuacji, gdy na 60 pacjentów przypadają tylko 2 pielęgniarki. Do tego dochodzą obowiązki dotąd wykonywane przez tzw. personel pomocniczy. Chodzi tu m.in. o czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne takie jak mycie łóżka czy zmiana pościeli chorego, które niegdyś wykonywały salowe. Personel ten został jednak zwolniony w ramach szukania oszczędności przez ZOZ-y. Wypromowały się za to firmy outsittingowe, które sprzątają tylko w określonych godzinach i które nie są zainteresowane tym, co dzieje się z pacjentem, a na co normalnie zwracały uwagę salowe.
Negatywnym aspektem likwidacji liceów medycznych jest również to, że szkoły te działały niemal w każdym większym mieście. Szkoły wyższe czy wydziały pielęgniarskie powstałe przy akademiach medycznych znajdują się często tylko w miastach wojewódzkich, oddalonych od miejsca zamieszkania często o wiele kilometrów. W opinii sióstr, ten na pozór mało istotny aspekt często zniechęca do podjęcia nauki w zawodzie"
?
? 14.09.2019, 19:51
W 1999 nie rzadzil Buzek dzis z PO?
:D
:D 14.09.2019, 19:58
Rzadził Kaczyński dziś z PiS. Decyzja zapadła wcześniej skoro ostatni rocznik poszedł do szkoły w 1992 roku
@:D
@:D 14.09.2019, 20:01
Kaczynski wowczas byl w glebokim podziemiu
Antyanty
Antyanty 14.09.2019, 18:54
Jaka antypisowska agitka? Sprawa tak głośna i wywołana przez samych przerażonych lekarzy, że nie da się jej zawinąć pod dywan... Niektórzy by chcieli ale nic z tego.
Love me like you do 👋🚬
Love me like you do 👋🚬 15.09.2019, 07:05
Sytuacja nie zmienila sie z dnia na dzien, by nie mogla miesiac poczekac. Sluzba zdrowia jest zawsze elementem kampanii, wiec prosze nie dziwic sie, ze mamy watpliwosci.

TVN24, Wyborcza, Rzepa - dzien w dzien daja cos o pedofilii. Ale tylko w Kosciele. Czesto materialy z watkow filmu Sekielskiego i zero nowych faktow :(
Nie ma wieczoru oddechu od tego :( Jak szczeczki propagandowe na ulicach podczas okupacji.

Ludzie utwierdzaja sie, ze sprawy sa dęte.

Co z tymi wiezami spolki Srebrna? Ten niby oszukany Austriak, cos sie malo zali. Sprawa przycichla, a miala byc przeciez wierzchilkiem gory lodowej. Moglby popowiadac jak Kaczor zachlannie ngocjowal, ze nie jest taki glupi jesli chodzi o kase plus jakies oblesne nawyki dyktatora. Smoerdzace skarpety, tluste kudly, miesacami nie obcinane pazury.
A tu cisza :))

Bylem pierwszy ktory zamiescil komentarz pod tym tekstem o Srebrnej, ktory mial byc taka sensacja, a okazal sie niewypalem. Napisalem tylko, ze nuda, ze jak chce budowac, to niech buduje. Takie bzdury. Jedno zdanie. Powisialo 12 miniut i usuneli :))) Dwanascie minut miedzy 4 a 5 rano :)) Tacy wrazliwcy. Pod innymi telstami komentuje ostrzej i nie usuwaja. A tam prsetraszyli? Ze zasugeruje komus interpretacje? Hahahah :)))

Screen tego komentarzam mam wydrukowany i ogladam go do dzis z rozżewneiem.

Niech zyje Kaczor! Chcemy Kaczystanu! Hahahahahaha :)))))
Gość 2
Gość 2 14.09.2019, 02:36
Za doktora Słomki standardy były spełniane jedynie chyba wśród lekarzy...Pielęgniarek mało, salowych mało, opiekunki w ciągłym pędzie...teraz jest tak samo, z tym że lekarzy mniej. Ale czy średnia ilość pacjentów na pielęgniarkę się zmniejszyła? Nie. Czy Salowe i opiekunki mają mniej pracy? Nie. Także personel "niższy" zasuwa jak mróweczki tak jak wcześniej tak i teraz. A chorzy nadal nie mają w 100% zapewnionej opieki, bo w takim składzie zapewnić jej się nie da. Tyle.
Ajdejano
Ajdejano 13.09.2019, 20:51
Do Admina: "cóś" było nie tak w moim wpisie pod adresem tego Dimosa, że mnie Pan wyciął ?!
MS
MS 13.09.2019, 22:27
Został zgłoszony. Nie obrażamy dyskutantów
Bogdan
Bogdan 13.09.2019, 13:32
Ty jestes komuch i nic ci sie nie podoba a sam co zrobiles
Suweren.
Suweren. 13.09.2019, 12:59
Jednyną alternatywą na poprawę opieki zdrowotnej w Kraju i naszym mieście jest głosować w zbliżających się wyborach na Patriotów czyli Konfederację.
AŁ
13.09.2019, 12:37
Proszę bardzo to całe miasto dobrej zmiany jeszcze trochę a będzie zgliszczami!!! budują obiekty za 50 milionów z których są same straty a tak naprawdę kto ma nas leczyć!!! No tak to jest jak do władzy dochodzą katecheci i nauczyciele. Przez 4 lata szpital był postawiony na nogi dzięki ostatniemu Zarządowi i kadra była całkiem odpowiednia, teraz sami koledzy kolegami poganiają A gdzie Rada Nadzorcza ??? w tym wszystkim!!!! A no tak zamiast się zajmować zdrowiem to się Prezesuje w Wodociągach a smród tu i tam !!!! A specjaliści wyjechali!!!!!
Gość
Gość 13.09.2019, 13:45
Proszę nie rozmieszaj mnie poprzednim zarządem. On kompletnie nic nie robił. Ty jesteś nawiedzony albo informacje czerpiesz z kart. Zgliszcza to masz zapewne już w głowie. Było to już tu wałkowane dot. zarządu i byłego prezesa. Dajecie już spokój. Niech każdy trzyma się swojej wersji. A innych przekonujcie.
alojzy
alojzy 13.09.2019, 22:12
A co niby miał robić ? Gwiazdki z nieba ściągać?
Gość
Gość 14.09.2019, 14:03
Tak oczywiście gwiazdki na choinkę, aby cię choć ciut oświecić w tej kwestii, jeśli nie masz o tym jakiegokolwiek pojęcia - alojzy :-)
Obserwator
Obserwator 15.09.2019, 13:00
Jakbyś czytał ze zrozumieniem to pierwsze pytanie powinno paść które oddziały doprowadziły do strat za 2018 rok...i może od nich trzeba by zacząć. Z bilansu który pokazywał zarychta wynika ze to główne księstwa TCZ-neurologia ginekologia i ortopedia.
Lekarz
Lekarz 13.09.2019, 11:08
Dziwni lekarze po prostu zostawiają oddział z chorymi i idą do domku licząc ze artykulik pożytecznego autora załatwi im kolejna podwyżkę
Mleczarz
Mleczarz 13.09.2019, 11:57
Proszę dalej rozsiewać takie newsy, zamiast pomóc tym co chcą rozwiązać realny problem, a za 3 miesiace faktycznie już tam nikt nie zostanie.
Pigulka
Pigulka 13.09.2019, 12:28
Ale jak to się dzieje ze na oddziale na którym z tego co nam mówią pracuje 8-9 lekarzy(ordynator, 3 etatowych, 2 kontraktowcow i chyba 3 rezyd) a tylko 2 os są po 11:00...już widzę jak by tylko 2 pielęgniarki zostały na całym wewnętrznym
Pigułka
Pigułka 13.09.2019, 10:10
Slomka odszedł a Debiec już buchnął z interny sale dla siebie niezły cwaniaczek
ktos
ktos 13.09.2019, 09:23
Panie Mariuszu bylam ostatnio na spotkaniu zorganizowanym przez pracowników innych zawodów medycznych.Spotkanie odbyło się w Łodzi.To co tam usłyszałam napawa mnie grozą.U nas oczywiście na ten temat cisza.Czy Pan wie że 23 września rusza protest Fizjoterapeutów i Diagnostów Laboratorium.Pensje w tych dwóch sektorach są na poziomie najniżej krajowej.Jak bez badań będzie wyglądało leczenie.Jak bez rehabilitacji będą funkcjonowali ludzie po udarach i innych zabiegach.Warto wspomnieć że w momencie braku Diagnostyki Szpital nie ma prawa funkcjonować.
MS
MS 13.09.2019, 09:36
Czytałem na ten temat. Dlatego piszę, że demontaż oddziału wewnętrznego był całkowicie nieracjonalny, ponieważ teraz energię trzeba będzie skierować na gaszenie pożaru, który samemu się wywołało. Zresztą ta energia jest ukierunkowana już niemal od roku. Łapę się po prostu za głowę. Dla mnie sytuuacja jest porównywalna (jeśli nie gorsza) do tej, kiedy kilkanaście lat temu groziła ewakuacja szpitala.
Uprasza sie pisac prawde
Uprasza sie pisac prawde 13.09.2019, 14:20
Likwidacja za dlugi miala byc, a nie zadna ewakuacja!!
MS
MS 13.09.2019, 14:48
Nieprawda. To, co piszesz, to jest kompletna bzdura. Ewakuacja groziła w zwązku z klauzulą opt out i protestem lekarzy, którzy zagrozili odejściem od łóżek pacjentów. Negocjowano podwyżki i podpisano porozumienie, które następnie uchylił Sąd Najwyższy, do którego Powiat złożył kasację. W tym czasie szpital pzygotowywano do procedury oddłużenia na bazie programu stworzonego przez Ewę Kopacz. Część długów została umorzona, a część nadal spłacamy. Poszukaj artykułów na NT na ten temat
analityk
analityk 13.09.2019, 08:41
Tutaj potrzeba godnych pensji dla lekarzy w granicach 20-50 tys zł na m-c. Wtedy skończy się narzekanie...
blabla
blabla 14.09.2019, 15:16
I ciekawe dlaczego nikt nie chce ujawnic prawdziwych zarobkow konsorpcjum...
MS
MS 14.09.2019, 19:17
One sa już dawno temu ujawnione
SA.
SA. 14.09.2019, 15:27
Tego wcześniejszego od tych super specjalistów - lekarzy z Łodzi. Dopiero co poniektórym buźki by zbladły. Ale wtedy pewnie posypałyby się teksty, że oni tacy super to im się należy, a może i więcej. Ech.
Obs.2
Obs.2 Wczoraj, 17:00
Zespół słomki idzie do szpitala barlickiego w Łodzi - opadła szczeka???
SA.
SA. Wczoraj, 23:10
No szczególnie, byś się za nadto nie zdzwił. I bardzo dobrze, teraz tam będą czyścić z kasy kolejnych naiwnych włodarzy, którzy im na to dali swoje przyzwolenie. Wydoili TCZ, teraz przyssali się gdzie indziej. Nikt tu za nimi płakał nie będzie! Szczególnie ci co orientują się w temacie :-)
Do SA
Do SA 14.09.2019, 19:13
I jeszcze majac kilkanascie szpitali w Lodzi dojezdzac do Tomaszowa tyle czasu...
Do „do SA”
Do „do SA” 14.09.2019, 19:19
Dlatego teraz nikt już tu nie chce przyjechać
ww
ww 14.09.2019, 19:35
To nieprawda. Sa nowi lekarze i wiedza co robic, ale o tym sie nie mowi
Cicho sza
Cicho sza 14.09.2019, 21:00
Bo to jest Top Secret- ci nowi lekarze już są tylko nawet oni o tym jeszcze nie wiedza
do Cicho sza
do Cicho sza 16.09.2019, 06:17
Sa lekarze z Piotrkowa, prosze przyjsc i zobaczyc
Cicho sza
Cicho sza 16.09.2019, 10:34
Najemnicy dyzurowi.
Do ww
Do ww 14.09.2019, 20:46
To ciekawe, gdzie Ci nowi lekarze ?. proszę o konkrety.
Do ww
Do ww 14.09.2019, 19:40
:) tak jacy??? A to pismo to krasnoludki wymyśliły?
SA.
SA. 13.09.2019, 08:50
Dobrze mówi dać 80-100 tyś zł na m-c, albo jeszcze więcej kiedy tylko zażądają. Ładnie ,analityk, odleciałeś. A skąd to ukopać taką kasę. Pewnie inni w TCZ też nich zarabiają po ok. 50 tyś. m-c. Pozostali ludzie spoza szpitala natomiast niech żebrają o wszystko.
Ajdejano
Ajdejano 13.09.2019, 04:43
Do "Dimosa" - tego z tym patriotycznym, komuchowatym i antypisowskim, obywatelskim obowiązkiem: ty, koleś, zawsze i wszędzie widzisz pisiorów, jak małe dzieci widzą babę-jagę. Widocznie ta komuna tak ci mózg zlasowała, że inaczej już nie możesz. Wyrazy współczucia - dla ciebie i dla najbliższych.

Pozdrowienia od starego czekisty.
.
. 13.09.2019, 14:22
Czyli tez piszesz po nocach komentarze, ale do kogos przyczepiasz sie o to. Ja mam tak swoja robote. W przerwie tu wchodze i pisze.
Popis
Popis 12.09.2019, 22:47
Na rataunek niech ruszy wyjwalifikowany pielęgniarz K...... karierowicz ktory bez polityki to za duzoby nie osiągnął.
inspektor
inspektor 12.09.2019, 23:15
Czyli kto?
?
? 13.09.2019, 14:23
No i tutaj Maniek o co Ci chodzi ze isunales komentarz?
Z
Z 12.09.2019, 21:27
Wszystkim niedowiarkom proponuje przejść się po oddziale i zobaczyć co się tam dzieję. Może wtedy zmienicie zdanie ale jestem pewna ze nikt by sie nie chcial tam znaleźć
Komendant
Komendant 12.09.2019, 23:16
bylem, i nie chce tam juz wracać
Posterunkowy
Posterunkowy 12.09.2019, 20:55
Sprawa nadaje się do mediów ogólnopolskich.
Konkrety weryfikowalne?
Kontrola CBA i wnioski po niej w szpitalu im. WAM którym obecny prezes poprzednio zarządzał - polecam artykuł z łódzkiego Expressu z dnia 10 września br.
Jaga
Jaga 2 dni temu, 10:22
Menadżer ha.... ha.... śmiechu warte. Wylansowany, niedouczony , nieumiejący się zachować prostak. Układowiec. A interna to była również porażka.
Anty jaga
Anty jaga Dzisiaj, 11:35
Ty jesteś porazka
M.Kuklinski
M.Kuklinski 12.09.2019, 20:40
O to cos nowego? Są na swiecie dwie rzeczy, ktore nie maja konca, to miłosierdzie Boze i glupta ludzka. Gdy bardzo emocjonalnie reagowalem jak nowy prezes TCZ wypowiadał umowy lekarzom z oddzialu wewnetrznego uznano mnie za nierozsadnego, a teraz proszę, cos takiego..... jeszcze raz ppdkreslam, nie kazdy dobry lekarz nadaje sie do zarzadzania służbą zdrowia, a glupi sa ci ktorzy wyrzuci menadzera a wzieli lekarza aby zarzadzal naszym T C Z. No cóż nie moglem temu zapobiec.
varan
varan 12.09.2019, 20:32
Skoro jest tak żle, to zmieńcie nazwę na Tomaszowskie Centrum Zgonów.
Insider
Insider 12.09.2019, 17:06
Prezes rozwalił jeden szpital, rozwala drugi. Przyprowadził głuchego starszego Pana, który unika pracy i bierze sowitą wypłatę za firmowanie tego dziadostwa swoją twarzą.. Jak ktoś z Waszych bliskich sma tam teraz trafić to współczuje, unikajcie obecnie tego oddziału.
:(
:( 12.09.2019, 17:54
A jakieś weryfikowalne konkrety? Bez tego naraża Pan jedynie portal na niezasłużone mitręgi sądowe :(

Szpital w Tomaszowie nie jest idealny, ale działa na pewno lepiej niż te 5-6 lat temu.

W stosunku do placówki, która zajmuje się ludźmi cierpiącymi, obłożnie chorymi czy nawet stanie terminalnym, wylewanie pomyj jest bardzo łatwe.

Zero odpowiedzialności i szacunku do wszystkich ludzi tam pracujących/ W imię czego? Rozbuchanego ego?
Ipowiec
Ipowiec 12.09.2019, 19:42
Czyli z treści wynika ze zmiany na dobre są od 4 lat(rządy w sumie faktem jest ze szpital nabrał stabilności, brakowało większych remontów ale nawet premie się pojawiły dla nas pracowników-w jednym roku to chyba nawet 2x. Ale faktem jest ze os stycznia jest coraz gorzej...a teraz to istny chaos. I ten pijaczyna depssky na SOR...
dr szczykawka
dr szczykawka 12.09.2019, 19:03
Ty tak na poważnie? Tak katastrofalnej sytuacji jeszcze tu nie było.
@dr szczykawka
@dr szczykawka 12.09.2019, 19:21
Chyba w Twoim prywatnym gabinecie. Nie udalo sie ludzi zmusic do prywatnego lecznictwa, stad alarmy.
:)
:) 12.09.2019, 17:20
To chyba powstanie ta geriatria ,bo kardiologia to funkcjonuje pełna para.
A gdzie „zatroskany” prezydent ?
Pigulka
Pigulka 12.09.2019, 15:36
Nowy ordynator ma dwie lewe ręce wiec to tak jakby został jeden lekarz...miejmy nadzieje ze nie jak na jednym z dyżurów-stażysta
Marchewka