Masz pomysł na działanie pożytku publicznego, staraj się o dofinansowanie

  • 12.09.2019, 20:52
  • Joanna Sztymelska
Masz pomysł na działanie pożytku publicznego, staraj się o dofinansowanie
W środę, 11 września 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Izabelą Szkiłondź - instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i koordynator Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego, która wyjaśniła zebranym, jak otrzymać dofinansowanie do działania na rzecz pożytku publicznego.

Łódzki Akcelerator Obywatelski to inicjatywa instruktorów Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której celem jest m.in.:
- zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne,
- zwiększenie uczestnictwa obywateli w sprawach publicznych,
- zaangażowanie młodych ludzi w realizacje projektów obywatelskich,
- zwrócenie uwagi na ważność podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Łódzki Akcelerator Obywatelski powstał w ubiegłym roku. Jest operatorem Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, programu pierwszego, czyli Małe inicjatywy.   Mamy dla Was, jako Akcelerator bardzo ciekawą propozycję. Możecie Państwo uzyskać dofinansowanie do 5 tysięcy. Nie jest to trudne, pomożemy Wam i razem przejdziemy przez etap drobnej, ale zawsze biurokracji. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wnioski można składać już od 28 sierpnia do 30 września. Mamy jeszcze trochę czasu. Jeżeli Państwo chcą złożyć wniosek, trzeba wejść na stronę www.witkac.pl. Jest to generator wniosku, gdzie trzeba będzie wypełnic wszystkie rubryczki. 

Kto może starć się o wniosek?

- Przede wszystkim stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, które w dniu składania wniosku nie są starsze niż 30 miesięcy. Kolejna grupa, to grupa nieformalna. Minimum trzy osoby. Może być tak, ze jedna osoba pełnoletnia, a dwie pozostałe powyżej 13 roku życia. I wówczas ta grupa nieformalna wypełniając wniosek i opisując wydarzenie, rzecz którą chciałaby zrobić również na www.witkac.pl może starać się o dofinansowanie. Maksymalna kwota to 5 tysięcy. 5 tysięcy, których nie musimy zwracać, które możemy wykorzystać na dowolny cel pod warunkiem, że jest z zakresu sfery pożytku publicznego  – powiedziała Izabela Szkiłondź - instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i koordynator Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe