Mariusz Węgrzynowski zaprasza na Dożynki Prezydenckie 2019 w Spale

  • 14.09.2019, 20:06
  • Joanna Sztymelska
Mariusz Węgrzynowski zaprasza na Dożynki Prezydenckie 2019 w Spale
W sobotę, 14 września 2019 roku, w Spale rozpoczęły się Dożynki Prezydenckie Spała 2019. W pierwszy dzień na terenie Centralnego Ośrodka Sportu odbył się konkurs wieńcowy o nagrodę Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Tego dnia w Spale był Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek - wicestarosta i Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu. Mariusz Węgrzynowski zaprasza wszystkich na jutrzejsze obchody tego ogólnopolskiego święta plonów.

 „Drodzy Państwo! Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na jutrzejszy dzień, tutaj, do Spały, do Centralnego Ośrodka Sportu jak i również na teren miejscowości Spała, gdzie będą odbywały się Dożynki Prezydenckie, ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie, nie tylko pod patronatem, ale z udziałem Pary Prezydenckiej: Agaty i pana Andrzeja Dudy. Będą również wszyscy najważniejsi ludzie, którzy związani są na co dzień z polskim rolnictwem. Będą polscy parlamentarzyści z naszego okręgu,  między innymi pan poseł Antoni Macierewicz, pani poseł Anna Milczanowska, pan poseł Robert Telus. Będzie również minister rolnictwa pan Jan Krzysztof Ardanowski, oczywiście marszałkowie, wojewodowie, wielu znakomitych gości. 

 

 

Ale to proszę Państwa, co jest ważne, co jest istotne w ramach tego ceremoniału dożynkowego będzie występował wspaniały polski zespół artystyczny „Mazowsze” w pełnej obsadzie. 
Serdecznie zapraszamy tutaj na teren COS-u. Na drugiej scenie i na scenie w centrum Spały będą występowały zespoły ludowe, jak i również artyści związani z polską muzyką rozrywkową. Tych atrakcji naprawdę będzie mnóstwo. Widzimy, że  w tej chwili wystawiają się już wszystkie województwa z terenu Polski, które chcą pokazać swoje bogactwo, zapromować się w ramach tego dnia dożynek. Natomiast w tej części spalskiej będą przedstawiciele wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego. 
Serdecznie zapraszamy począwszy od mszy świętej, która zostanie odprawiona o godzinie 11.30. Będzie to msza święta polowa i wszyscy będą mogli w niej uczestniczyć, a później zapraszamy na ceremoniał dożynkowy tutaj, do Centralnego Ośrodka Sportu i na wszystkie wydarzenia na terenie Spały. Serdecznie zapraszam.” – zaprosił wszystkich na jutro Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Na zdjęciu przedstawiciele powiatu tomaszowskiego z grupą wieńcową z województwa świętokrzyskiego - zwycięzcami konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenia
Zenia 16.09.2019, 10:17
Z mojego bloku sąsiedzi licznie uczestniczyli w poczęstunku, dzisiaj słyszę narzekania że wątroba czy trzustka siada, że nogi bolą od stania w wielokrotnych długich kolejkach po posiłki. Ale ogólnie wrażenie bardzo miłe i darmowy dowóz wychwalany. Brawa dla dobrodziejów!
Ewka
Ewka 15.09.2019, 15:53
Spała przeprasza
:
: 15.09.2019, 16:19
posprdzątaj lepij przed challupą, nie wyworząc śmieci do nie swoich koszy, czy do lasu.
Love me like you do
Love me like you do 14.09.2019, 22:31
To nagranie spokojnie mozna bylo zrobic w jakims pomieszczeniu, skoro nie ma sie oorzadnego mikrofonu a w otoczeniu tak glosno. Nie da sie tego ogladac Panie Redaktorze
Chyba
Chyba 15.09.2019, 12:36
nie Panie Redaktorze, a Pani Redaktorko.
Godność tej osoby to Joanna Sztymelska, co świadczy o płci żeńskiej.
Love me like you do
Love me like you do 15.09.2019, 16:15
Masz racje, nie zwrocilem uwagi wczesnej, ale nie winilbym Pani Joasi, tye materialow ktore tutaj zrobila a do ktorych w inny sposob nie mialbym dostepu... Wdziecznosc. Szczegolnie za sesje naukowe na temat lokalnej, podkreslam lokalnej historii. To moze sie nogdy nie pojawic na papierze, a nagranie wiedeo jest juz weryfikowalnym zrodlem.
Na przesosci miejsca w ktorym zyjemy, nadal wiemy bardzo malo i latwo nakmi manipulowac. A to tworzac, nie opisywac, a TWORZAC, hagiografie jakes mniejszsci, a to demonizujac inne okresy. Na przyklad PRL.

Bo oganizowanie rekonstrukcji walk ulicznych w miescie podczas stanu wojennego jest absurdem. Tamte lata jeszcze pamietaja nas rodzice, ale przedwojnia juz malo kto. A tym bardziej najtrudniejsze do opisania - relacje etniczne

Uwazam, ze epokowym dla Tomaszowa bylby dokorat hostoryka, czy chocaz magiaterka na temat stosunku mniejszosci etnicznych - Zydow i Niemcow do dopiero co odrodzonego w 1918 roku Panstwa Polskiego. Ekonomicznie - po odcieciu rynku rosyjskiego dla tomaszowskiej produkcji - ekonomicznie miasto stracilo. W Tomaszowie byly stajki glodowe. Podczas jednego z nich zstrzelono jedenego z protestujacych. Przed magistrate! Sw.Antoniego / Pl. Kosciuszki (przez wiele lat Orbis, do dzis zegarmistrz)

Kto nie mial polskiego SERCA, dla tego "polskosc to byla nienormalnosc"
Udzial niemoeckich tomaszowian w rozbrajaniu, wskazywaniu rodzin do likwidacji, celow do w miescie do zbombardowania - to sa fakty. Nauczyciele historii po eszcze konczac studia na UŁ w PRL jeszcze o tym mowia. Ale na papierze jest o tym bardzo malo.
A dyskusja o spoleczenstwie wielokukturowym bez tego, to jest tylko indoktrynacja.
Z wlasnej historii, nie tak bardzo odleglej, mamy swoje negatywne doswiadczenia.
Takze dziekuje Pani Redaktor, Panu Redaktorwi przede wszystkim za uwoecznienie wykladw historycznych dotyczacych Tomaszowa. To jest bardzo wazna rzecz na przyszlosc. Bardzo.


Co do Pana Węgrznowskiego, do samej wypowiedzi, nie ma wiekszych lapsusów.
W ty Twoim elaboracie
W ty Twoim elaboracie 15.09.2019, 19:57
jest multum literówek. Osobiście naliczyłem 15 szt. Nie lepiej pisać krócej, na temat, bez takich błędów?
question
question 14.09.2019, 21:41
Język polski trudna mowa, przysparza trudności nie tylko włodarzom, ale także redaktorom piszącym w różnych mediach.
A poza tym, to zastanawiające, dlaczego nasi powiatowi włodarze zrobili sobie zdjęcie z przedstawicielami powiatu sandomierskiego, a nie tomaszowskiego mazowieckiego? Czyżby dlatego, że z Sandomierza jest ojciec Tadeusz (sorki pomyłka - Mateusz)?
belfer
belfer 14.09.2019, 20:58
Widzę, że język polski nadal przysparza wiele problemów panu staroście. Ale o tym wiem od dawna...
30 milionow dla Tomaszowa i okolic zalatwil pan Mariusz Węgrzynowski
30 milionow dla Tomaszowa i okolic zalatwil pan Mariusz Węgrzynowski 14.09.2019, 22:26
Po miesiacach hejtowania nadwagi, nieskutecznego jak sie okazalo, teraz bedzie wylapywanie i wyszydzanie kazdego zajakniecia. Jakby wasze postkomunistow wypowiedzi byly idealne.

zażenowani
zażenowani 15.09.2019, 09:21
To jest chyba pierwszy w historii powiatu przypadek, że zwołuje się konferencję prasową, by pochwalić się tym, co zrobili inni. Przecież te ponad 20 milionów załatwili wójtowie okolicznych gmin. Największą kwota to lubochni i majchrowskiego związanego z PSL. Kolejna to Czerniewice i Bednarek z po . Zenujace. Wcześniej wpływały podobne kwoty i nikt takich rzeczy nie robił.
SA.
SA. 15.09.2019, 13:21
To obstawaj przy PSL, a po prostu zluzuj co do innych. Nie podoba cię się to nie oglądaj i nie słuchaj żadnych konferencji. Bo żenujące jest to co piszesz.
łaski nie robi
łaski nie robi 14.09.2019, 22:50
Widocznie w końcu przyszła pora, aby załatwił coś dla Tomaszowa. Działki dla siebie załatwił już dawno. Pamiętam z któregoś jego oświadczenia majatkowego...

Pozostałe