Muzeum poszukuje eksponatów

  • 17.09.2019, 20:28
  • Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego Tomaszowie Mazowieckim
Muzeum poszukuje eksponatów
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego zwraca się z prośbą o udostępnienie na czas wystawy „Tomaszów przemysłowy” obiektów związanych z historią tomaszowskiego przemysłu w XIX i XX wieku.

Obiekty prosimy przynosić do Muzeum. Planowany termin wystawy: 20.12.2019 r. – 01.03.2020 r.

Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Muzealny klan
Muzealny klan 18.09.2019, 19:17
ludzie z doktoratami wylecieli a klakierzy bez wykształcenia zostali. Po się uczuć ?!?! jak sie przrcie mozna prześlizgać miiiaaaauuuuu
Zimny prysznic
Zimny prysznic 18.09.2019, 22:18
To nie jest placowka badawcza to raz, a dwa doktorat dzis maja ludzie ktorzy mieli wczesniej problemy z ukonczeniem lepszej szloly sredniej. To jest czasem wydluzanie eduacji o 30-40stke bez pomyslu na siebie. A po dyplomie oczekowania ze zarzadzac soe bedzie calym swiatem.
Dr Czaro
Dr Czaro 20.09.2019, 22:32
Muzeum jest placowka badawcza, patrz ustawy. Ma miec publikacje naukowe a nie zajmowac sie ***mi z dziecmi.
Latwo zostac samodzielnym pracownikiem naukowym tylko w niektorych dziedzinach, skoro twierdzisz, ze to pikus to ciekawe czy sie nim legitymujesz.
Gorący prysznic
Gorący prysznic 19.09.2019, 07:50
Widzę, że zupełnie nie posiadasz wiedzy !!!!!!! Muzeum jest placówką naukowo-badawczą !!!!!!!!!!!!!!!!!! Przedewszystkim !!!!!!!!! Zapamiętaj to sobie albo dokształć się czytając status lub inne dokumenty, których myślę i tak nie zrozumiesz. Z doktoratem pojechałaś równo..... W twoim "małym światku" z pewnością lepiej skończyć Akademie w Łodzi, Kielcach, Radomiu, itp. Myślę że z ukończeniem tego typu edukacji nie miałaś problemu.
EDEK
EDEK 18.09.2019, 16:24
czy jest jakiś spis rzeczy przekazanych do skansenu bo ofiarowane eksponaty jakoś nie widać Leżą w magazynach czy już nigdy ich nie ujrzę ?
t
t 18.09.2019, 15:22
Pracownicy muzeum uważają, że tylko ich działania (wykłady i odczyty się liczą - można dodatkowo zarobić). Jeżeli pojawiają się jakieś informacje lub publikacje w innych źródłach na tematy miasta to pracowników z dyrektorką to nie interesuje.
Na propozycję przekazanie kserokopii zdjęć i publikacji (artykułów) pracownicy muzeum odpowiadają, że jeżeli przekaże się oryginały to wtedy mogą przyjąć.
Wiele osób nie chce się pozbywać pamiątek po przodkach, ale mogą dać do skserowania.
Jerzy
Jerzy 18.09.2019, 18:11
To zależy od dyrektorki. Jakbyś zaproponował dyskotekę to daje sobie rękę odciać że by się zgodziła. Też kiedyś byłem u tej pani (kto by pomyślał, że to dyrektor) i niestety odprawiła mnie z kwitkiem. Powiedziała, że starych rzeczy to mamy dużo i już nie potrzebujemy.
Odpowiedz dla pana Jerzego
Odpowiedz dla pana Jerzego 18.09.2019, 22:13
Jesli przyniosl pan jakies rupiecie nadajace sie na makulature czy na zlom, majace jedynie wartosc sentymentalna dla pana, to trudno by panu nie odmowiono. Lepiej by przyjeli a po pana wyjsciu wyrzucili sami?

Jerzy
Jerzy 19.09.2019, 07:59
Nie moja kochana. To były dokumenty czeladników tomaszowskich i chciałem je przekazać natomiast nie oglądając już mi powiedziano, że muzeum ma takich dużo. Nie sądzę.
🔴
🔴 19.09.2019, 08:14
Na Allegro z piec razy zaplacil pan za wystawienie, nikt nie chcial kupic, to przyniosl pan do muzem. Ale nie wszyatkie pozółkłe kartki maja wartosc muzealną. Prosze zaniesc na skup surowcow wtornych moze na rolke papieru sie uzbiera ⬇

Tak powazniej, zamiescil pan tu dwa komentarze miedzy 7:50 a 8:00 podajac sie za dwie rozne osoby... Dlaczego tak bardzo zalezy panu by oczernic tomaszowskie muzeum?
Jerzy
Jerzy 19.09.2019, 08:22
Nie będę z Panią rozmawiać na tym poziomie. Zawsze podpisuje się swoim imieniem. Nikogo nie chcę oczerniać tylko opisuje rzeczywistość. Ciekaw jestem natomiast dlaczego pani komentarze pojawiły się wczoraj o 22:13, 22:18, 22.23 oczywiście pod różnymi nickami i odpierające nie zadowolenie z w/w postaw obecnie zarządzającego muzeum.
🌵
🌵 19.09.2019, 09:04
To nie sa moje komentarze. Panie insynuatorze.
K.J.
K.J. 18.09.2019, 08:35
Kiedy będzie wystawa dotycząca Żydów tomaszowskich, to oni tworzyli to miasto, budowali fabryki, kamienice i kamieniczki, tworzyli kulturę artystyczną i dawali pracę tysiącom rąk polskiej biedoty ściągającej do Tomaszowa za chlebem z po***dłych pod tomaszowskich wsi.
Żydzi, a praca
Żydzi, a praca 27.09.2019, 15:56
to dwie sprzeczności. Nikt z normalnie myślących Polaków nie pracował u żyda, tylko starał się uzyskać pracę u niemieckiego właściciela.
JaPa
JaPa 18.09.2019, 08:58
Po eksponaty trzeba byłoby jechać do tego kto zagrabił im kosztowności i do dzisiaj z tego łupu odcina kupony.
Marek
Marek 29.09.2019, 21:26
Mądry wpis, 80% naszych dóbr kultury zostało zagrabionych przez okupantów... A Rosjanie wywozili sukcesywnie wszystko co się dało z Polski tak długo aż do śmierci Stalina. Przykład chociażby Zamku w Książu, tysiące eksponatów pojechało na wschód, dzisiaj można w Zamku zwiedzać puste salony, zachowała się tylko reprezentacyjna część parteru i 1 piętra. Tak można mnożyć tysiące zniszczonych pałaców i dworów nawet w niedalekiej odległości od Tomaszowa. Zamek w Drzewicy perełka renesansu jakoś starannie jest pomijany przez dysponentów gotówki na odbudowę zabytków. Czy Pałac Granowskich w Nowym Mieście ginie na naszych oczach etc.
Trzymam kciuki
Trzymam kciuki 17.09.2019, 22:50
Niestety nic takiego nie mam, ale na pewno bylaby to bardzo ciekawa wystawa.
Odp
Odp 17.09.2019, 22:22
tam się nic nie ruszy z taką mentalnością obecna pani dyrektor zapowiedała szumnie co to ona nie zrobi w tym muzem dzik jak stoi tak stoi kurzu pełno , tylko udało się jej zrobić rozrube i wstyd na długie lata dla muzeum
Nikt znaczący
Nikt znaczący 18.09.2019, 07:58
Chyba jakiś nieoceniony pracownik albo ktoś z jego bliskich.
Artykuł i prośba była o współtworzeniu wystawy dotyczącej miejsca w którym żyjecie a nie o opinie o Pani dyrektor i wywnętrzaniu własnych frustracji i niespełnionych ambicji.
Odp
Odp 18.09.2019, 08:51
moje ambicje są spełnione bardziej niż się wydaje "nikt znaczący". Życzę to każdemu. od lat obserwuję tę placówkę, niestety z niedowierzaniem jak była taka starsza dyrektorka to była klasa babka a teraz istny cyrk
Mirosława i Józef Jastrzębscy
Mirosława i Józef Jastrzębscy 29.09.2019, 20:14
byli najlepszymi i długoletnimi kustoszami naszego muzeum.
https://pl.wikipedia.org/wiki/…

https://www.google.com/search?…

Szkoda, że na stronie o Muzeum nie ma nawet wzmianki o ich działaniu.
W.B.
W.B. 05.10.2019, 13:04
Znając Państwa Jastrzębskich sądzę , że się w grobach przewracają widząc co się dzieje w Muzeum. Nie chcieliby doczekać takiego obrazu.
Typowe
Typowe 18.09.2019, 22:23
"moje ambicje są spełnione bardziej niż się wydaje"

Nioo :) W takim anonimowym pyskowaniu na forum. A w realu, jesli nie przykleilas do samorzadu gdzies zarzadzamego jeszcze przez postkomunistow, to bida firemka po rodzicach.
🗿
🗿 18.09.2019, 22:01
"Starsza dyrektorka" administrowala zakurzonym dzikem i zajacem. Nowa wystawy odbywaly sie raz na 3-5 lata. I to kalibru takich, ktore teraz odpalane sa co miesiac. Typowe postkomunistyczne "nic sie nie da"

Zarzadzac instytucja powinna osoba ktora ma jakas wizje, albo chociaz sprawnie realizuje pomysly góry, a nie wysiadywaczka.

Inicjatywy nowej pani dyrektor mozna oceniac roznie, ale calemu muzeum trudno zarzucic, ze nic sie w nim nie dzieje.

Cyrkowiec w kapciorach
Cyrkowiec w kapciorach 18.09.2019, 22:08
Może administrowała "dzikiem i zającem" ale to była klasa kobieta a nie to co jest teraz. Stanowisko tym bardziej takie jednak zobowiązuje do pewnych zachowań i ubioru !!!!!
@Cyrkowiec
@Cyrkowiec 18.09.2019, 22:35
Powiedz to Andzie Rottenberg
Nie warto
Nie warto 17.09.2019, 22:51
Oj jestes bardzo zgorzkniala :(
Odp
Odp 17.09.2019, 22:17
tam się nic nie ruszy z taką mentalnością obecna pani dyrektor zapowiedała szumnie co to ona nie zrobi w tym muzem dzik jak stoi tak stoi kurzu pełno , tylko udało się jej zrobić rozrube i wstyd na długie lata dla muzeum
sympatyczka
sympatyczka 18.09.2019, 11:27
Rzeczywiście ten dzik z naszego muzeum posiada jeszcze kurz na sobie sprzed 40 lat ale dzików się nie odkurza i dlatego ten kurz.
Rok 1954
Rok 1954 27.09.2019, 15:51
Dzieciaki z podstawówki są prowadzone do Muzeum. A w Muzeum wita ich dzik, który dzielnie trwał na posterunku już podobno od 1927 r.
Dominik
Dominik 19.09.2019, 08:21
dzika nie dałoby się wykąpać?
Rozleci się
Rozleci się 27.09.2019, 15:52
w kąpieli.
Krystyna
Krystyna 17.09.2019, 22:03
Muzeum to niech ruszy w teren i zacznie dbać o hitorie tego miasta. Rozmawiać i nagrywać ostatnich świadkow historii a nie zajmują się głupotami i dziecinadą.
Nikt
Nikt 18.09.2019, 08:00
Praca z dziećmi jest potrzebna.
I to moim zdaniem nie jest głupota tylko nauka.
Może krytykanci pochwalą się własnymi osiągnięciami?
Boro
Boro 18.09.2019, 07:39
Bardzo dobry pomysł na nagrania (wspomnień) dotyczących miasta .

Pozostałe