Sowińska: Przyszłość - to małe i średnie miasta

  • 18.09.2019, 14:14 (aktualizacja 22.09.2019, 20:38)
  • Joanna Sztymelska
"Przyszłość - to małe i średnie miasta" - hasło wyborcze Anity Sowińskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wtorek, 17 września 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Anity Sowińskiej, kandydatki numer 1 na liście nr 3 (Zjednoczona Lewica) do Sejmu RP.

- Na swoje hasło wybrałam "Przyszłość - to małe i średnie miasta". Jest to hasło wyborcze nieprzypadkowe, ponieważ uważam, że aby Polska mogła się dobrze rozwijać, abyśmy mogli dobrze żyć, abyśmy mogli żyć tak samo, jak inni Europejczycy i Europejki, potrzeba jest skończyć z tym podziałem Polski na Polskę A i Polskę B. Warunkiem do tego są równe prawa Polaków, a one są nadal łamane.  Pomimo tego, że Konstytucja nam gwarantuje równe prawa. Przykładem jest chociażby dostęp do służby zdrowia - mówiła Anta Sowińska.

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 20.09.2019, 15:02
Tak.... pięknie jest.......Został uruchomiony hejcik dla kandydatki Sowińskiej. Widać to gołym okiem.

Jednak, gdzieś w ogólnym onecie przeczytałem najnowszą, dokładną analizę, z której wynika, że w okręgach Piotrków i Łódź, lewica uzyska...... uwaga: 0 (słownie: zero) mandatów.
Natomiast w okręgu nr 10 (Piotrków) pisiory zdobędą 6 (sześć) mandatów. W Łodzi - 5 mandatów.

Jeżeli ta kandydatka rzeczywiście wierzy, że przejdzie przez gęste sito demokracji - to tylko za to przekonanie Ją podziwiam.
Jeśli nie jest świadoma tego, że była, jest i zawsze będzie w tzw. "c.i.e.m.n.e.j d.u.p.i.e - to już Jej się dziwię.

Pozdrowienia od starego czekisty - towarzyszko S.
J.P.
J.P. 20.09.2019, 20:54
Niepoprawny optymista
Maria
Maria 20.09.2019, 12:16
Jestem młodą osobą i też chce głosować na młodych. Jak w tych czasach wziąć kredyt na mieszkanie? Na 50 lat? Perspektywy są straszne, lewica musi wejść do sejmu
Zbyszekk
Zbyszekk 20.09.2019, 12:10
Bardzo zaangażowani w kampanie wyborczą, nie ignorują ludzi - nic tylko głosować
Zenon
Zenon 20.09.2019, 12:10
Też się zgadzam, ze przyszłość to małe i średnie miasta ;)
Kaśka
Kaśka 20.09.2019, 12:09
Dobra lista ludzi z kobietami na czele, jest na kogo głosować!
Marcin76
Marcin76 20.09.2019, 12:08
Wole nowych polityków i polityczki. Mogą pokazac na co ich stać i zdobyć nasze zaufanie, a nie tak jak teraz są pewne jedynki, które znamy tylko z afer..
Luiza
Luiza 20.09.2019, 12:06
Skrócenie kolejek do lekarza jest ogromnie ważne, przecież co jest dla nas ważniejsze od zdrowia???
Henryk
Henryk 20.09.2019, 12:05
Liczę na dobry wynik lewicy, już dość PISU
Lucyna
Lucyna 20.09.2019, 09:59
Fajnie, że ta Pani będzie nas reprezentować w sejmie!
Ludwik
Ludwik 20.09.2019, 09:58
Postulat mieszkaniowy jest świetny!
nie rób sztucznego tłoku na forum
nie rób sztucznego tłoku na forum 21.09.2019, 08:02
Jesteś Ludwikiem czy Lucyną? Zdecyduj się trollu.
Aleks82
Aleks82 20.09.2019, 09:56
Pani Anito, ma Pani moj głos!
Krystian
Krystian 20.09.2019, 00:45
Nareszcie ktoś nie skażony polityką. Kobieta wykształcona i gotowa do działania. Uważam, że ten program mieszkaniowy, o którym mówi kandydatka, jeśli będzie wprowadzony w Tomaszowie to pomoże wielu młodym ludziom, którzy teraz mają problemy ze znalezieniem mieszkania. Wzorem Łodzi, państwo powinno refundować invitro, zwłaszcza że teraz coraz więcej młodych ludzi ma problemy z zajściem... Pani Anito - powodzenia. Mój głos Pani ma!
Ajdejano
Ajdejano 20.09.2019, 00:41
I jeszcze dorzucę: nazywasz Macierewicza "obibokiem", tzn. obrażasz faceta, którego nie znasz prywatnie i nie wiesz, co On właściwie robi. Ja też nie wiem, co robi Twoja ulubienica, jednak nie próbuję Jej obrażać, nazywając Ją obibokiem.
Maciar - z pewnością nie jest nawet politycznym obibokiem, natomiast p. Sowińska - to zarówno politycznie jak i prywatnie - to jest typowa "tabula rasa" ( nie zapisana tablica).

Więc myślę, że powoli wychodzi z nas to "prawdziwe" - co ???
Ajdejano
Ajdejano 20.09.2019, 00:25
"Miszczu" ( na różowo - poniżej): "cóś" się Tobie trochę pomieszało. Zabawa w POLITYCZNE wybory do parlamentu, to nie jest giełda tych, którzy mają firmy i w tych firmach "cóś" robią, tylko jest to jest wybieranie POLITYKÓW, którzy w parlamencie będą mieli POLITYCZNE, tzw. "przebicie", głównie w sprawach POLITYCZNYCH dla swojej formacji - również POLITYCZNEJ. Jeżeli taka formacja wygra - wygrywają również i jej wyborcy. I to jest sedno sprawy.

W parlamencie, zupełnie nie liczy się to, że ktoś prowadzi jakąś działalność. Liczy się tzw. POLITYCZNE przebicie. I teraz, niech mnie ktokolwiek przekona, że ta, nikomu nie znana kobieta, przebije Maciara. Więc moje stwierdzenie o tym przyrównywaniu g..... do twarogu, chyba ma jakiś sens

Nie kombinujmy - jak koń pod górkę.

Pozdrowienia od starego czekisty.

PS. Nie podpieraj się tym, że ta Twoja ulubiona prowadzi jakąś działalność, bo dotychczas nie ujawniła na tym portalu - co Ona właściwie robi.
Ajdejano
Ajdejano 19.09.2019, 23:27
Do wpisu na różowo ("Antoni M. z Tomaszowa jest i już") pod moim wpisem : nie przyrównuj g..... do twarogu, czyli: nie przyrównuj nikomu nie znanej kobitki spod Łodzi do Macierewicza.

Ta kobieta, to jest w Tomaszowie i w okręgu nr 10 - "tabula rasa", czyli czysta tablica, albo nie zapisana tablica. I ktoś taki, jeżeli chce zaufania swoich wyborców, powinien się im przedstawić poprzez pokazanie swoich dotychczasowych dokonań. A tu, co ?! Kompletna niewiadoma, kompletnie nie zapisana tablica.

Tymczasem, Macierewicz nie musi się nikomu przedstawiać i podlizywać, lub podszywać się pod np. tomaszowianina. Jest ogólnie znany i ceniony. Oczywiście - nie przez czerwoniaków, np. takich jak Ty. Wtedy, kiedy Ty (byś może) jeszcze na żółto w pieluchy robiłeś, Maciar już w *** siedział za "wybijanie zębów" komunie.
Antoni M. z Tomaszowa jest i już
Antoni M. z Tomaszowa jest i już 19.09.2019, 23:43
No zestawiamy obiboka, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat prawdziwą praca się nie skalał z kobietą prowadzącą normalną pracę zawodową. Masz racje. Porównujemy gówno do twarppgu
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 19.09.2019, 22:43
Panią kandydatkę oglądałem ostatnio w jednej z nowych telewizji informacyjnych.
Pani Sowińska bardzo oburzona na obecną władze o zmniejszenie ubeckich bardzo wysokich emerytur.Praktycznie pewna otrzymania mandatu posła RP
Szanowna Pani, trochę pokory
A co do obrony ubeków, strzeliła sobie Pani tym w kolano mam nadzieję.
Brak doświadczenia w wywiadach czasami kosztuje mandat, czego Pani i całej formacji i całemu środowisku lewactwa szczerze życzę.
1910
1910 19.09.2019, 08:30
Widać że sporo osób przyszło. Pewnie się dostanie bo jest jedynką a Lewica w tych wyborach myślę, że zdobędzie w przedziale 10-12% i oby kosztem PO ;-)
gg
gg 19.09.2019, 20:07
Jeśli tak by się stało, będą z PO tworzyć rząd. Pewnie jeszcze z PSLem.

To oznacza, zerowy wpływ na politykę państwa, kilka treciorzędnych stanowisk dla działaczy najwyższego szczebla i tyle.

Dojdzie do cofnięcia wszelkiej pomocy socjalnej państwa dla:

- rodzin z dziećmi
- osób starszych
- niepełnosprawnych

Mając lewicowe przekonania, jeśli komuś dziś naprawdę zależy nic innego, powinno się głosować ma PiS.
ciupaga
ciupaga 19.09.2019, 20:13
No i straci powietrzną taksówkę Kuchciński.
Odbiorą dotacje dla Szefa sekty z Torunia.
Telewizja publiczna przestanie być domem publicznym

nic wiecej
nic wiecej 19.09.2019, 23:10
Inwektywy, inwektywy, inwektywy.
ciupaga
ciupaga 20.09.2019, 08:01
A w którym miejscu?
Ajdejano
Ajdejano 19.09.2019, 08:21
Dwa bardzo trafne wpisy. Dokładnie tak wygląda prowincjonalna tomaszowska rzeczywistość kandydatki znikąd, czyli z Łodzi, która nie ma zielonego pojęcia o problemach Tomaszowa i powiatu, ale za to ma doskonałe pojęcie i sprawach lgbt, o sprawach homosiów typu biedrońka i innych dewiantów.
I o czym z taką kobitą rozmawiać w sprawie naszych lokalnych problemów ?!
Antoni M. z Tomaszowa jest i już
Antoni M. z Tomaszowa jest i już 19.09.2019, 20:19
Z drugiiej strony do wyboru Antoni Macierewicz, bez wątpiennia rodowitt tomaszowianin. Wybitna postać, której miasto zawdzięcza rozwój ostatnich 100 lat. Gdyby nie on oddziały Tuchaczewskiego zdobyłyby Warszawę. a przecież go nawet jeszcze na świecie nie było, a już miał ogromny wpływ na losy Polski. To on doprowadził do zdobycia klasztoru na monte Cassino, by niedługo później natchnąć duchem bohaterskich zdobywcow Berlina.. No i powojenne losy. Karta równie chwalebna. Nie dopuścił do przywrócenia caratu, później stanowił filar opozycji i razem z żołnierzami wyletymi gotował growkę w spalkich kniejach. Aż wreszcie obalił komunizm... ach nie... on wciąż go obala....
J.P.
J.P. 19.09.2019, 19:02
Może jednak ma ... pochodzi z Tomaszowa
gg
gg 19.09.2019, 20:04
Wyjechałą po maturze, wróciła z banerem by na nią głosować po 50tce.

W Tomaszowie urodziła się masa ludzi, których na codzień guzik obchodzi miasto.

Żyje pod Łodzią, pracuje od lat w Łodzi, tam płacic podatki, niech startuje stamtąd.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 18.09.2019, 22:39
Szanowna Pani kandydatko, Polsce na pewno nie są już potrzebne rządy postkomuny,zielono-tęczowo-czerwono i cholera wie jeszcze jakich antypolaków, którzy chcą tylko władzy i kasy
Najpierw rozliczvie się z lat 44-89, potem 200 lat przepraszajcie a potem się pomyśli.
Nic nie macie już do zaoferowania
Biedy od was mamy po dziurki w nosie.
I was też
jeszcze nie do Sejmu. Nie ma Pani żadnego dorobku dla Tomaszowa
jeszcze nie do Sejmu. Nie ma Pani żadnego dorobku dla Tomaszowa 18.09.2019, 20:33
Pani sama mieszkająca o matury poza Tomaszowem, przez większość życia pracująca w Łodzi, teraz chcąc się załapać na darmową michę za 9 tysięcy + drugie tyle na prwadzenie biur, przyjeżdża do miasteczka z tak tanią kiełbasą wyborczą. Słabo.

W mojej ocenie, jeśli by się dostałą będziemy mieli całkowicie bierną, nic nie mogącą, dodatkowo wszystkiego się bojącą szarą sejmową myszkę.

Nie tego potrzebuje Tomaszów, który jest miastem nie dofinansowanym, w którym potrzebnych jest jeszcze co najmniej kilka rządowych inwestycji które dadzą ludziom pracę a jednocześnie ożywią rynek.

Sami po prostu nie damy rady. Mikry przemysł, hochsztaplerski drobny tomaszowski biznes nie jest w stanie ani kapitałowo ani mentalnie cokolwiek tu zmienić. Dominują narzekacze, krytykanci, wybrani gdzieś na publiczny stołek całymi latami rozkładający recę i powtarzający depresyjną mantrę - ”nie da się”
Ale sami nawet nie mają pomysłu, nawet na siebie, na swoje dzieci co to jeszcze mówić o przyszłości całego 60-tysięcznego miasta. Pani Anita Sowińska dalej by to pielęgnowała, bo nie chodzi jej o nas, a zamknięcie sobie własnego wielkomisejskiego życorysu punktem pt „Posłanka na Sejm RP”

Tomaszowowi są potrzebni ludzie którzy maja relną szanse na pozyskiwanie dla miasta pieniędzy, czy musi to być ktoś kto będzie sprawował rząd, miał bezpośredni wpływ na rozdzielanie ministerialnych środków.

Bo jeśli chodzo o unijne to jest kwestia Sejmiku czy niższych szczebli samorządu. Może tam pani powinna kannydować, tam się wykazać a dopiero za 5-10 lansować się jako nasza reprezentantka do parlamentu ogólnokrajowego.
J.P.
J.P. 19.09.2019, 19:06
Czyli znowu Macierewicz ... z krwi i kości Tomaszowianin i bardzo oddany temu miastu, ten pomoże naszemu miastu ... jak do tej pory.
Co zrobił Macierwiecz dla Tomaszowa?
Co zrobił Macierwiecz dla Tomaszowa? 20.09.2019, 00:40
Macierewicz przynajmniej startuje stąd już któryś raz. Przy propozycji dofinansowania Areny Lodowej w Tomaszowie, na pewni nie stawał okoniem.

To są ludzie decyzyjni, nie gdegaczki, o których nawet jeśli usłyszelibyśmy kiedyś, to jedynie jak z myszką agesorką z .Nowoczesnej, jedynie przy okazji awanturnictwa.

Właśnie cieszyćsie powinniśmy, że ludzie wybierani z naszego okręgu tworzą rząd i to nie na jakichś podrzeðnych stanowiskach urzędncizych, a na pierwzej linii ministerialnej.

Ile lat wlokła się budowa nowego prokuratury i sądu w Tomaszowie? I to i tak wydaje sie postawili budynek po taniości bo już po pierwszej zimy, zaczęły odlatywać kafle od strony Mościckiego.

Ile lat tomaszowska komenda gnieździłą się ...no właściwie w domku jednorodzinnym na rogu Św.Antoniego, przy szkole jedenastce.

Kto o tym decyduje? No? Że nową komendę postawi się w Gdańśku, Wrocławiu innym większym mieście czy w takim Tomaszowie?

To są decyzje ministerstw. Gdy zarządzali nimi ludzie startujący w dużych miastach, tam też tylko inwestowali.
J.P.
J.P. 20.09.2019, 14:10
I oczywiście najważniejsza zasługa dla Polski ... rozwalił wojsko ... kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że to jeden z największych szkodników jest.
SA.
SA. 21.09.2019, 09:05
Dobrze, że ci mózgu nie rozwalił. Odśrubował od stołków zasiedziałych, starych dziadów od ppłk w górę - wreszcie. Kiedyś nie do ruszenia. Zwolnił przez to miejsca dla młodszych, wcześniej bez szans na awans. Ukrócił to 12 letnie wojsko - marnotrawstwo. Popytaj zwykłych żołnierzy to się zorientujesz szkodniku
ciupaga góralska
ciupaga góralska 20.09.2019, 08:14
No kompletny absolutny idiota. Jakby miał odwagę podpisac się nzwiskiem to ludzize na ulicy by go wskazywali. W dodatku kłamliwy idiota.

1. Jeszcze tylko brakowało tego, byś napisał, że Macierewicz kasę na Arenę z własnej kieszeni wyłożył. Prawda jest taka, że nie zrobił w tej sprawie nic. Witko jeździł po ministrach i załatwiał pieniądze. Przypisywanie jegio zasług jakiemuś typowi spod ciemnej gwiazdy, który w całym swoim życiu nie stworzył niczego pozytywnego to nie tylko brak kultury to kompletna nikczemność. Widać że tow. Macierewicz zatrudnia małoletnich trolli z aparatami na zebach i bez żadnego polotu. Dlaczego nie "stawał okonniem"? Bo go Tomaszów kompletnie nie interesuje. Rozumiuesz to? Chyba nie.

2. Tutaj to żeś się dopiero popisał. No katedrę Notre Dame też PiS zbudował. Ty się w ogóle leczysz? Budynek przy ul. Mościckiego zbudowano od koniec PRL. Miała się w nim mieścić Biblioteka Publiczna. Komuniści tego nie dokończyli i stało takie straszydło latami. Pomysł na przeniesienie tu Sądu i Prokuratury pojawił się później. Oj kafle zaczęły odlatywać. No ja pierdziele. Budowałeś coś kiedyś? Nawet jeśli faktycznie coś tam gdzieś odpadło to przy zmianach temparatury jakie mamy to normalna rzecz. Budując własny domek ludzie spotykają się z takimi samymi problemami. By to jednak wiedzieć, trzeba w życiu coś zbudować.

3. Komende Policji zbudowali komuniści. To faktycznie zasługa óczesnego senatora SLD Jerzego Adamskiego i ministra Sobótki. A co w Tomaszowie zbudował tow. Macierewicz? No posłem jest już od nas od 15 lat. Faktycznie to tu po raz pierwszy masz rację. Typ jest z Warszawy, więc takie miasta jak nasze ma w ***. W dodatku ostatnio w mediach chwalił się że działa przeciwko naszemu miastu optując za piotrkowskimi połaczeniami drogowymi, które planoane sa kosztem Tomaszowa.

Brawo Ty!
wiesz kto
wiesz kto 20.09.2019, 00:51
Ostatnio Macierewicz zauważył nawet, że Zalew jest brudny - to też dodaj do listy sukcesów i nie zapomnij dac mi 20 łapek w dół.

Pozostałe