I liga: Siatkarski falstart

  • 22.09.2019, 00:12 (aktualizacja 22.09.2019, 08:11)
  • Bartłomiej Grzywacz
I liga: Siatkarski falstart
W sobotę (21 września) siatkarze Lechii rozegrali mecz drugiej kolejki KRISPOL I LIGI. Pierwsza potyczka w nowym sezonie, rozgrywana przed własną publicznością okazała się trudną przeprawą dla podopiecznych Bartłomieja Rebzdy.

Naszym rywalem w pojedynku rozgrywanym w hali „samochodówki”,  byli siatkarze klubu Mickiewicz Kluczbork. Nastawieni z pewnością na kolejny ligowy sukces kibice, nie tak zapewne wyobrażali sobie start.  W pierwszym secie nasza drużyna musiała uznać wyższość rywali. Odsłona zakończyła się rezultatem 19:25.

W drugim secie nasza gra wyglądała lepiej co zaowocowało sukcesem w postaci wygranej partii 25:21.

Trzecia odsłona była decydująca dla losów tej rywalizacji. Po znakomitej walce niestety ulegamy rywalowi 28:30. W czwartek partii z Lechistów zeszło nieco powietrze i siatkarze z Kluczborka  po czterech setach pokonali gospodarzy 3:1 (25:21).

Aż 26 punktów w naszym zespole zdobył Mateusz Kańczok. Dziewięć punktów dla Lechii zdobył Michał Błoński, osiem Kamil Gutkowski.

W drużynie goście brylowali: Łukasz Owczarz (17 pkt); Artur Pasiński (14 pkt); oraz Dawid Bułkowski (14 pkt).

Siatkarze Lechii w meczu popełnili aż 21 błędów w zagrywce, nie prezentując żadnego asa serwisowego. Nasza skuteczność w ataku wyniosła 52 procent. Drużyna z Tomaszowa zaprezentowała 10 udanych zagrań blokiem.

KS Lechia – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (19:25; 25:21; 28:30; 21:25)

Warto też zwrócić uwagę, że nasi siatkarze przez ostatnie kilkanaście lat "dorobili się" sporej grupy oddanych kibiców, którzy nie tylko uczestniczą w meczach rozgrywanych na miejscu ale także jeżdżą na pojedynki wyjazdowe. 

Bartłomiej Grzywacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 mm
mm 26.09.2019, 15:13
Falstart? Nie bądźmy tacy krytyczni
Tomaszowianka
Tomaszowianka 22.09.2019, 23:18
Mimo tego, że się na owym meczu nie popisaliście Kochani Lechiści to i tak jesteście dumą naszego miasta!! Pnijcie się wysoko, z głową podniesioną do góry po porażce, która może się zdarzyć każdemu, wyciągajcie tylko wnioski z popełnionych błędów, które zdarzają się w sporcie niestety nawet najlepszym.. a jeszcze Ci co w Was zwątpili po jednym nieudanym meczu, będą się tego wstydzić!! Trzymajcie się i do zobaczenia na kolejnych meczach!!
J.P.
J.P. 22.09.2019, 11:42
Ludzie to jest sport. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa ... na tym to polega. Najlepsi także przegrywają. Po jednej porażce na początku sezonu rozpoczętego zwycięstwem już wszystko jest źle ... rozumiem gdyby to był kolejny taki mecz, można byłoby krytyczne uwagi wyrażać, a tutaj od razu jazda po bandzie. Trochę rozwagi.
Inaczej sytuacja wygląda co do bazy sportowej, Tomaszów nie jest przygotowany do prowadzenia rozgrywek sportowych na wyższym poziomie jak lokalnym (oprócz łyżwiarstwa szybkiego). Inne, porównywalne jak i mniejsze miasta, z mniejszym budżetem dawno sobie z tym problemem poradziły, w Tomaszowie od kilkudziesięciu lat jest to niemożliwe. kończy się na obietnicach bardzo łatwo i chętnie rozgłaszanych. Dopóki tej bazy nie będzie i prawidłowo zarządzanej, sportu na wysokim poziomie w mieście nie będzie. Pod rozwagę podam jeszcze przykład siatkówki żeńskiej, drugoligowej ... Dargfil Tomaszów, zmuszony do emigracji do Łasku, którego barw będzie bronił w tym sezonie, paranoja.
kibic
kibic 22.09.2019, 13:58
A może by tak, na Hali Lodowej przystosowanej dla siatkarzy rozgrywać zwycięskie nasze mecze, oczywiście przy wielokroć większej widowni na trybunach!
KK
KK 22.09.2019, 15:19
Albo to żart, albo ignorancja
Obecni, nieobecni
Obecni, nieobecni 22.09.2019, 10:33
Widzę pewien postęp - na meczu był prezydent M.Witko. To już coś. Szkoda, że nie było starosty Węgrzynowskiego
No, ale jemu organizatorzy musieliby zapewnić klęcznik. Lub zapewnienie, że będzie można nabyć jakąś działkę. To kręci go najbardziej. Dziwić może też absencja kandydatów na parlamentarzystów. Wszak wybory tuż tuż. To pokazuje, gdzie oni mają sport i Lechię. I jak tu głosować na Wendrowską, Sowińską czy innego Klimczaka?
SIATKARZY REZERWOWYCH SPRZEDAM
SIATKARZY REZERWOWYCH SPRZEDAM 22.09.2019, 10:18
LUB ODDAM ZA DARMO. Takie ogłoszenie powinien zamieścić.trener Rebzda po wczorajszych "wyczynach" i swoich, i siatkarzy Lechii w meczu z Kluczborkiem. Po co rezerwowi, skoro i tak nie są wpuszczani na parkiet? Sprzedać ich lub oddać za darmo!
Obskurantyzm
Obskurantyzm 22.09.2019, 10:12
Gra Lechii wyglądała tak samo jak cała otoczka, która towarzyszy sprawom organizacyjnym w klubie - totalna prowizorka. Za chwilę przyjedzie do nas Stal Nysa i po raz kolejny zderzy się ze spartańskimi warunkami. Oni mają piękną halę, mnóstwo kibiców i wszystko w klubie poukładane.
Kibice mogą kupić sobie klubowe pamiątki, napój i coś na ząb. Od miejscowego sponsora nawet przyjezdni dostają wafelki STALOVE. A u nas? Wszystko na miarę siermiężnych lat komuny. Ani parkingów przed "halą", ani porządnego oświetlenia w hali (gdzie te wymienione żarówki, na które ogłoszony był przetarg?), ani wszystkiego innego, co jest standardem na innych obiektach w XXI wieku. I jak by tej "wiochy" było mało, swoją "wiochę" dołożyli też siatkarze Lechii w spotkaniu z UKS Kluczbork. Trener Rebzda zdyskwalifikował się sam jako szkoleniowiec. Zero zmian, zero reakcji na to, co się działo na boisku. DNO!

Pozostałe