XII sesja Rady Powiatu

  • 28.09.2019, 17:06
  • Joanna Sztymelska
XII sesja Rady Powiatu
We wtorek, 26 września 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się nadzwyczajna, XII sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego.

Porządek obrad:
1.    Otwarcie VIII sesji Rady Powiatu;

2.    Stwierdzenie prawomocności obrad sesji;

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

3.    Rozpatrzenie projektu  i podjęcie  Uchwały Rady Powiatu  w Tomaszowie Mazowieckim  w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tomaszowskiego na rok 2019;

4.    Rozpatrzenie projektu  i podjęcie  Uchwały Rady Powiatu  w Tomaszowie Mazowieckim w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tomaszowskiego na lata 2019-2038;

5.    Zamknięcie obrad  XII sesji.

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 01.10.2019, 17:47
Aby skończyć ten temat tej "nadzwyczajnej" sesji, proponuje zwołanie jeszcze jednej "naj...nadzwyczajnej specjalnej" sesji, której tematem będzie podjęcie zupełnie nadzwyczajnej uchwały o definitywnym skończeniu wydawania NASZYCH pieniędzy na gnioty typu "strategia rozwoju" powiatu na kilkadziesiąt lat do przodu.

Na takiej "nadzwyczajnej" sesji powinna być podjęta inna uchwała: zmuszająca radnych i urzędasów do myślenia i zobowiązująca tych nygusów do rzeczywistego dbania o publiczne/NASZE pieniądze.
"I"
"I" 30.09.2019, 15:39
Obecne dzialania są jeszcze gorsze od PRL, a rzczej przypominają dyktaturę w dzialaniu jednostek miasta, powiatu, województwa itd.
Teraz jedyną rację ma: wójt, starosta, prezydent, wojewoda itd (im wyżej to jeszcze gorzej).
Bezpartyjny w czasie PRL jak poszedł do I sekretarza na każdym szczeblu (nie musiał prosić o audiencje) i powiedział, że nie może dostać pracy to z polecenia „I” pracę dostał szybciej niż członek partii.
t
t 30.09.2019, 13:12
Generalnie należy stwierdzić, że takie informacje o porządku obrad powinny być ogłaszane na stronie Starostwa lub Urzędu miasta.
Na łamach internetu, prasy powinny być podawane informacje o konkretnych ustaleniach łącznie i informacją o dyskusji nad poszczególnymi zmianami.
...
... 29.09.2019, 21:41
a czy szanowna rada powiatu podczas swojej arcnadzwyczajnej sesji, (Pan Strzępek też) zainteresowała się może faktem kataklizmu na oddziale wewnętrznym, który się właśnie dzieje????
czy wielce szanowna rada zainteresowała się faktem, że od 1.10.19 w Piotrkowie Trybunalskim zamykają jeden z dwóch istniejących w tym mieście oddziałów wewnętrznych, i że część ludzi zacznie przyjeżdżać do naszego szpitala do Tomaszowa????
nie, bo tego w planach posiedzenia arcyważnej rady nie było......
szkoda.
ja
ja 30.09.2019, 15:32
Z Piotrkowa do naszego szpitala. To jest niemożliwe, przecież u nas na oddziale wewnętrznym nie ma obsady lekarskiej...
Ajdejano
Ajdejano 29.09.2019, 14:00
Do "henry" : jeżeli tak było, jak piszesz, to wyraźnie widać, że komuna była bardziej realistyczna niż ci bezmózgowcy z powiatowego samorządu.
Trochę urzędowałem w samorządzie i wiem, że te różne "strategie" rozwoju: gminy, miasta, powiatu, nadają się jedynie do kosza.

Samorządy, zlecające takie strategie i firmy tworzące takie strategie, zupełnie nie biorą pod uwagę dynamiki procesów społeczno-ekonomicznych. Ci wszyscy bezmózgowcy uważają, że jeżeli w roku np. 2010 wypichcili jakiś gniot-strategie rozwoju, to założenia z tej strategii będą aktualne przez następne np. 50 lat. A w rzeczywistości, te założenia zmieniają się co 2-5 lat.
I w takim przypadku - ch... strzelił każdą tzw. strategię.
To produkowanie takich p.o.r.ą.b.a.an.y.ch. strategii, to wymysł nierobów z: sejmu, rządu, samorządów. I oczywiście, również celowe działanie firm, produkujących takie "strategie" . Ted firmy wiedzą, jak taką "strategię" napisać prawidłowo, ale to olewają i idą po najmniejszej linii oporu. Zasada: nie narobić się i zarobić.
t
t 30.09.2019, 13:05
A może by tak strategię ustalać na 4 - 5 lat (kadencję) wtedy łatwiej będzie wtedy władzę rozliczyć z ich dzałań.
Ponadto nalęży przygotować strategię rozwoju na 10 - 15 lat.
t
t 30.09.2019, 12:28
"Ted firmy wiedzą, jak taką "strategię" napisać prawidłowo, ale to olewają i idą po najmniejszej linii oporu. Zasada: nie narobić się i zarobić."
Takie firmy mają opracowany gotowy szablon i tylko zmieniają na potrzeby danego miasta. Koszty opracowań strategi są bardzo duże w stosunku do otrzymywanych efektów. Efektem tych niby strategi są potem korygowane przez tzw radnych.
Ajdejano
Ajdejano 28.09.2019, 20:35
Jeżeli ja czytam, że to sesja "nadzwyczajna", to chciałbym wiedzieć, jak była przyczyna określenia tej sesji jak "nadzwyczajnej". To miał być jakiś taki dowcipny "nius", aby zaciekawić internautów ....??

Uchwał RP o zmianie budżetu na ten rok i konsekwentnie - zmian wieloletniej perspektywy finansowej na następne lata, to ja tutaj czytam już prawie co miesiąc. Więc: jaka to "nadzwyczajna" sesja ??? Umieram z ciekawości. Chyba, że to jest tajemnica dla zwykłych szarych ludzi.

Przy okazji: szkoda, że ta "wieloletnia prognoza finansowa" nie obejmuje okresu do roku np. 2138, a tylko do roku 2038.
Pomysły radnych samorządowych nadają się tylko do kabaretu. I najgorsze jest to, że ci ludzie podchodzą do takich kabaretowych tematów jak najbardziej poważnie.
henry
henry 29.09.2019, 13:26
Pamiętam jak PZPR ogłaszało program partii na lata 1985-2005

Pozostałe