Technik energetyki odnawialnej na Politechnice Świętokrzyskiej

  • 01.10.2019, 23:53 (aktualizacja 02.10.2019, 20:27)
  • ZSP nr 8
Technik energetyki odnawialnej na Politechnice Świętokrzyskiej
W dniu 25.09 2019 r. uczniowie z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z kl. IV TA odbyli zajęcia na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Śląskiej w Kielcach.

Wykłady i zajęcia odbyły się w ramach projektu nr RPLD.11.03.01-10-0035/17-00 ,,Azymut na sukces - nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim’’Uczniowie wysłuchali  wykładu związanego z energią odnawialną i sterowaniem budynkami inteligentnymi.

Po wykładzie obejrzeliśmy laboratoria z których korzystają studenci podczas zajęć i prac dyplomowych. Uczniowie mogli w warunkach rzeczywistych zapoznać się z pracą pomp ciepła oraz metodami ogrzewania podłogowego jak również metodami sterowania wszystkimi zasobami budynku. W kolejnych laboratoriach uczniowie zapoznali się z modelami elektrowni wiatrowych jak i instalacją fotowoltaiczną podążającą za słońcem.

Na zakończenie pobytu uczniowie zapoznali się z ofertą Politechniki Świętokrzyskiej i innych uczelni w ramach Salonu Maturzysty, który odbywał się na wydziale.

Opiekunem była p.Katarzyna Sikora.

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe