MZK również uczy

  • 02.10.2019, 12:08
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
MZK również uczy
Po raz pierwszy w historii Spółki, dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim od września 2019 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 rozpoczęli praktyczną naukę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w zajezdni MZK.

To pierwsze takie partnerstwo samorządu, szkoły zawodowej i miejskiej spółki jako pracodawcy, którego celem jest przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz wykształcenie wykwalifikowanej kadry pracowników.  

- Takie partnerstwo ułatwia wejście ucznia na rynek pracy. Mają oni też niespotykaną dotąd w Tomaszowie szansę na naukę praktyczną na hybrydowych, nowoczesnych autobusach – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa, który w ubiegłym tygodniu sprawdzał, jak wyglądają zajęcia w zajezdni.  

Aktualnie praktyki zawodowe odbywa siedmiu uczniów – sześciu z klasy I oraz jeden uczeń klasy II. Opiekę nad nimi sprawuje kierownik stacji obsługi p. Marek Skrzypczyk. Uczniowie w trakcie praktyk nabędą wiedzę techniczną, mając do dyspozycji nowoczesne wyposażenie stacji obsługi, stacji kontroli pojazdów oraz tabor, którym dysponuje Spółka, w tym autobusy hybrydowe.

- Ponieważ zajezdnia MZK jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce zajezdni autobusowych (zajezdnia spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i warunków pracy, wybudowana została przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej i oddana do użytkowania w ubiegłym roku) i dysponuje bardzo zaawansowanym technologicznie taborem, to z pewnością wiedza zdobyta przez uczniów w MZK uczyni ich w przyszłości bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Po zakończeniu praktyk najlepsi uczniowie będą mieli szansę na etat w MZK – mówi prezes MZK Wioletta Magin.

Wszelkie pytania dotyczące praktycznej nauki zawodu należy kierować do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. na adres: [email protected] lub telefonicznie: 44 723-75-71 wew. 40.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tego właśnie oczekuje się od Władzy
Tego właśnie oczekuje się od Władzy 14.11.2019, 16:30
Dobrze, że Prezydent Witko angażuje się – czy mówiąc wprost roztacza parasol ochronny – nad tego typu oddolnymi inicjatywami współpracy POWAŻNYCH firm z młodzieżą uczącą się w naszym mieście.

Przez wiele lata nie było żadnych inicjatyw samorządowych. Mówiąc najłagodniej, bo jeśli utrzymywane przez nas szkoły, kształciły tylko po to by młodzież wyjeżdżała i wzbogacała duże miasta, czy nawet gospodarki obcych państw, które upasły się również na mordach i masowym złodziejstwie również w Polsce – mówiąc najłagodniej lokalni tłuste postokomunistyczne koty zupełnie kładły na to lachę.

Co mam na myśli, pisząc, że roztacza parasol ochronny? No zawsze w Tomaszowie są i będą tacy którzy powiedzą „po co?” Większość młodych ludzi przecież może tyrać przez całe życie na najniższych stanowiskach, które nie wymagają żadnych kwalifikacji. Usługi komunalne należy zwijać, bo tylko generują koszty, a „zbędni” niech wyjeżdżają. Do Łodzi, do Warszawy, w pi.zd.u. To nie nasza sprawa”

Ale dość! Ludzie wreszcie się obudzili i zaczęli korzystać z prawa do głosowania.


Pozostałe