Gospodarcza 5 Sęka  

  • 06.10.2019, 19:51
  • Joanna Sztymelska
Gospodarcza 5 Sęka  
W piątek, 4 października 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa tomaszowskiego kandydata na posła RP Adriana Sęka, startującego z miejsca 10 z listy nr 4 - Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Co proponuje kandydat?

1️⃣ Likwidacja podatku PIT,
2️⃣ Obniżka podatki CIT do 5%,
3️⃣ Paliwo po 3 zł,
4️⃣ Dobrowolny ZUS dla wszystkich,
5️⃣ Wolny handel uliczny.

- Rozwiązania, które proponuję to więcej wolnego rynku, to więcej kapitalizmu, który pozwoli nam wszystkim się bogacić. Ceny produktów i usług lawinowo spadną, a z zagranicy przyjedzie kilkaset firm chcących zarejestrować się w Naszym kraju. Już dzisiaj posiadam napisane dwa projekty ustaw dotyczące podatku CIT i wolnego handlu ulicznego, które będą pierwszą rzeczą jaką złożę pod głosowanie w sejmie - mówił kandydat

 1️⃣ Likwidacja podatku PIT

- Jeśli Minister nakłada akcyzę na alkohol i papierosy, to robi to po to, by ludzie nie pili i nie palili. Analogicznie myśląc, rząd który nakłada podatek na pracę zniechęca do pracy. Jest karą za pracę. Laureat nagrody Nobla z dziedziny ekonomii, Milton Friedman powiedział: „Nie dziwcie się, że macie bezrobocie, jeśli płacicie zasiłki bezrobotnym, a ludzi pracujących każecie podatkiem dochodowym.”  Podatek dochodowy jest nie moralny, ponieważ karze za pracę, a nikogo za pracę karać się nie powinno. Podatek dochodowy jest bardzo kosztowny, wpływy z tego podatku to zaledwie 15% całego budżetu centralnego, a 1/3 tej kwoty Państwo Polskie samo sobie wypłaca, pobierając podatek od wypłacanych emerytur i pensji urzędników . Nie zgadzam się, aby obywatela traktowano jak podejrzanego, który musi składać „Zeznanie podatkowe” i tłumaczyć się, skąd ma ciężko zarobione pieniądze. Po likwidacji tego podatku osoba zarabiająca 2 tysiące złotych otrzyma 360 zł więcej na rękę, to znaczy, że przeciętna rodzina będzie miała 720 zł więcej w budżecie domowym. 

2️⃣ Obniżka podatki CIT do 5%

Dzisiaj największymi płatnikami podatku CIT są spółki skarbu państwa i mali przedsiębiorcy. Duże firmy, supermarkety oraz korporacje skrupulatnie rejestrują swoje firmy za granicą. W państwach, w których są niższe podatki. Pozwala im na to opłacany sztab doradców podatkowych. Mali przedsiębiorcy stają w nierównej konkurencji z korporacjami, nie mając możliwości uciec od tego podatku. Uważam, że gdybyśmy obniżyli podatek CIT do zaledwie 5% to nikomu nie opłacałoby się kombinować i wszystkie firmy dla świętego spokoju opłaciłyby ten podatek w Polsce. Wtedy zadziałałoby prawo Laffera, które udowadnia, że wpływy z niższych podatków są większe, ponieważ nikomu nie opłaca się oszukiwać na ich płaceniu. CIT 5% to więcej pieniędzy w portfelu przedsiębiorców jak i również większe wpływy do budżetu państwa. 📣

3️⃣ Paliwo po 3 z

Podjeżdżacie na stacje paliw, a na szyldzie zamiast "stacja benzynowa" powinno widnieć "urząd skarbowy" Dlaczego? Dlatego że dzisiaj 55% ceny benzyny to podatki. Obniżenie tej ogromnej akcyzy pozwoliłoby Nam żyć dostatniej, nie tylko kierowcom, ale wszystkim Polakom. Obniżenie ceny paliwa w oczywisty sposób przyniesie korzyść kierowcom, a przecież tak wielu z nas korzysta z samochodu. Niższa cena benzyny to również niższe ceny produktów w sklepach. Każdy produkt jaki kupujemy ma w swojej cenie wliczony koszt transportu - ktoś musiał półprodukt przywieść do fabryki i ktoś musiał gotowy produkt dostarczyć do sklepu - Jak wiemy transport odbywa się to samochodem, a samochody na wodę nie jeżdżą. KAŻDY podatek ostatecznie jest przerzucany na konsumenta. To Ja i Ty na co dzień płacimy ten podatek, kupując chleb, mleko, dywan czy żarówkę. Cenę benzyny spokojnie można obniżyć do wysokości 4 zł, a może nawet do 3 zł, co spowoduje obniżenie wszystkich cen produktów i usług o drobną kwotę! Koniec walki z polskimi kierowcami na drogach.  

4️⃣ Dobrowolny ZUS dla wszystkich

Nasza umiłowana władza zabiera nam w podatkach ok. 70% Naszej wypłaty. Jedną z danin, którą musimy płacić jest ZUS, ma on na celu zagwarantować spokojną i stabilną starość. Ale czy tak będzie? Ubezpieczenie w ZUS-ie jest pewną formą hazardu. Zakładamy się z ZUS-em, że będziemy żyli długo, a ZUS się z Nami zakłada, że będziemy żyli krótko. Jeśli żyjemy długo, to powiedzmy, że wygraliśmy i pobieramy swoją nagrodę, jeśli żyjemy krótko, wygrywa ubezpieczalnia i zabiera nasze składki. Uważam, że nie ma nic złego w takiej formie hazardu, chyba że bylibyśmy do tego zmuszani, a niestety jesteśmy. Należy znieść przymus ubezpieczeń społecznych. ZUS mógłby nadal funkcjonować, ale jako składka dobrowolna. Jeśli ktoś uważałby, że nie jest w stanie odłożyć sobie pieniędzy na emeryturę albo nie ufa prywatnym ubezpieczalniom to mógłby na ZUS płacić. Jednak wątpię, aby ktoś się na to zdecydował, dlatego po zniesieniu przymusu płacenia składek musimy rozwiązać problem obecnie wypłacanych emerytur.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

5️⃣ Wolny handel uliczny‼️

Nie powinniśmy nikogo karać za to, że swoje produkty ze swojej działki lub zebrane w lesie grzyby sprzedaje na chodniku. Powinniśmy pozwolić bogacić się obywatelom i cieszyć się, że są tacy przedsiębiorczy. Wielu Polaków nie chce prosić władzy o jałmużnę, dlatego próbuje dorobić jak potrafi. Nie każdy bowiem, może otworzyć własną firmę. Do tego potrzebny jest duży, początkowy kapitał na opłacenie wszystkich podatków, składek i rejestracje firmy. Wiele osób na to nie stać, dlatego pozwólmy bogacić się Polakom w tej formie

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 09.10.2019, 18:52
Dodatkowo: już jest po czasie, ale ściągnąłem ten filmik z tym Sękiem. Będę to pokazywał swoim młodym w rodzinie, aby patrzyli, jak nie należy się wygłupiać w poważnych dla ludzi sprawach, do jakich należą wybory parlamentarne.
Ajdejano
Ajdejano 07.10.2019, 16:23
Jak zobaczyłem na zdjęciu powyżej tego delikwenta i jak potem przeczytałem tę jego piątkę - "szczenka" mi opadła.
To ma być jakiś kabaret, czy poważne rozważania jakiegoś chłystka z prowincji ?!
Stare łypie za węgła :(
Stare łypie za węgła :( 07.10.2019, 17:11
W punkt! Przymulą tylko, a przez te kilka procent ktore zdobeda oslabia PiS. Nie bedzie polskiego Rządu?

Postkomunosytyczne media tylko sie cieszą.
Obym się mylił! Polacy idzcie ma wybory! W przeciwnym razie Schetyna premiere…
Obym się mylił! Polacy idzcie ma wybory! W przeciwnym razie Schetyna premiere po roku rządów a ryży kaszuba prezydentem po 1 kadencji Dudy. 07.10.2019, 17:49
PiS dostaje 41%
PO 27% + PSL 7% + SLD 8%

Te kanapowe partyjki moze tez z jedna sie zalapoe, ale Kaczynski juz nie powtorzy bledu z Samoobrona i LPRem.

Samo PiS pokazalo jak skutecznie mozna rzadzic i ile dobrego tylko przez 1 kadencje dla ludzi zrobic. Za 50 lat o Jaroslawie Kaczynskim ludzie beda sobie znowu szeptac po domach jak w PRLu o Piłsudskim.

Panie Boze, obym sie pomylił.
Fred
Fred 07.10.2019, 02:25
Drogi młodzieńcze do pracy byś się wziął.. Skończyłes szkole 2 lata temu i powiedz jakie prócz poglądów masz doświadczenie? Czy wiesz , że prócz pracy ważne jest jeszcze wykształcenie i warto o nie zadbać. Nie idź droga na skróty bo to błąd.
Koń woźnicą czy woźnica koniem ma zarzadząć?
Koń woźnicą czy woźnica koniem ma zarzadząć? 07.10.2019, 17:26
Porządna intelgencka partia endecka by sie przydala w Polsce, bo problemy z grubsza sa podobne co przed wojna (tak! Jakby to ne brzmiało). Tyle, ze przed wojna w Polsce szpica to byly kregi ziemianskie, uniwersyteckie, a nie podgolone gnoje, obok ktorych strach przejsc.

Mieczysław Trajdos z Piotrkowa, potem bliski współpracownik Romana Dmowskiego, angazowal sie w poityke od gimnazjum (carat chłopca wygal z Królestwa Polskiego), ale do komca studiów szkola byla najwazmnijsza.

W Nie!czech dopoki podobne poglady byly reprezentowane przez prostaków - skinoli to byl margines. W wyborach nieuwzględniany, a na tyle niewazny, ze nawet delegalizowany.
Ale partia stworzna przez profesorów jaką jest AfD robi juz drugi wynik w kraju.
J.P.
J.P. 07.10.2019, 09:45
I w tym właśnie sęk ...
.
. 06.10.2019, 22:17
Poza frazesami z kampanii ogolnopolskiej pan ma problemy ze skleceniem jednego swojego zdania.
Matura cbyba juz jest, wiec nie wiem kto mu teraz pomoze.

Obrabiac skrawaniem, a nie do Sejmu.
j
j 07.10.2019, 15:34
Panie Boże napewno pomoże (sęk w tym tylko kiedy).

Pozostałe