Niezrealizowane obietnice. Zamiast nich skłóceni Polacy

  • 06.10.2019, 14:59
  • Joanna Sztymelska
Niezrealizowane obietnice. Zamiast nich skłóceni Polacy
W piątek, 4 października 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Anity Sowińskiej - kandydatki do Sejmu RP, reprezentującej Zjednoczoną Lewicę.

- 4 lata temu Prawo i Sprawiedliwość  przekonywało, że Polska jest w ruinie. Obiecywało powstanie z kolan i „dobrą zmianę”. Podsumujmy zatem 4 lata rządów PiS To , co naprawdę udało się PiS-owi, to skłócenie społeczeństwa. Tak skłóceni nie byliśmy jeszcze nigdy. Zaczęło się od straszenia uchodźcami i katastrofy smoleńskiej. Przez lata byliśmy karmieni kłamstwami o tym wypadku lotniczym. Po czterech latach nie zostało nic wyjaśnione. PiS żerował na krzywdzie ludzi. To, co się PiS-owi udało, to propaganda. Nawet towarzysz Geierek, by się jej nie powstydził. To, co się nie udało? Lista jest znacznie dłuższa - mówiła Anita Sowińska

Kandydatka na posłankę mówiła między innymi o:

  • nieudanej reformie sądownictwa: czas trwania postępowań sądowych się wydłuża. 
  • złej sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym: wydłużająca się kolejka spraw bez rozpatrzenia. 
  • darmowych lekach dla kobiet w ciąży:  brakuje nie tylko darmowych leków dla kobiet w ciąży, ale w ogóle brakuje leków, wielu nie można nawet kupić, bo PiS nie zrobił nic żeby zwalczyć mafię lekową.
  • ciepłych posiłkach w szkołach od roku szkolnego 2018/19: niezrealizowano, a teraz to już będzie szczególnie trudno, bo stołówki trzeba było zamienić w klasy w zatłoczonych szkołach.
  • skróceniu kolejek do lekarzy:  
  • 100 tysiącach mieszkań w 2019 roku: miało być 100 tysięcy, a jest niecały tysiąc.  

- Lewica nie będzie mydlić oczu, kiedy potrzebne są konkretne decyzje i stanowcze działania. Wprowadzimy minimalną pensję w budżetówce w wysokości 3500 złotych i wszystkich zatrudnimy na umowę o pracę. Żadna osoba nie będzie pracować dla polskiego państwa na śmieciówce!  -podsumowała  Sowińska

loadingŁaduję odtwarzacz...

Anita Sowińska jest tomaszowianką. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, wyprowadziła się po maturze do Łodzi, gdzie studiowała. Chciałaby zrobić coś dobrego dla Tomaszowa Mazowieckiego i jego mieszkańców.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szantymaniak
szantymaniak 08.10.2019, 16:53
lubię jak ci platformowcy i psl-owcy co przeszli do pis teraz pokazują jak im zależy na Polsce . rozliczcie sami sprzedawczyki a potem ujadajcie na inne partie. bardzo lubię te komentarze tego rzecznika od siedmiu boleści. piszcie ile wlezie na tej tubie pisowskiej nasztomaszów.
10. Janowska Małgorzata PiS
10. Janowska Małgorzata PiS 08.10.2019, 16:45
To tylko słowa. Nie dajmy się nabrać. Ludzi i partie poznajemy po efektach. Oczywiście, że głosujemy na PiS. I to na kandydata który swoją pracą udowodnił, że działa z pożytkiem dla nas wszystkich. Taką osobą jest Małogrzata Janowska nr 10 na liście PiS. Jest członkiem Komisji Śledzczej do spraw VAT. Dzięki jej pracy są miliardy złotych na 500 i inne programy. Wcześniej te pieniądze kradły mafie. Głosujmy rozsądnie na tych którzy realnie pomagają ludziom.
Ajdejano
Ajdejano 08.10.2019, 14:19
Do AK-47, wczoraj 17:46.
Tak, masz rację. Tej czerwonej swołoczy nie należy odpuszczać nawet na jeden krok. Ich obecnym zwolennikom - też.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 08.10.2019, 00:36
W Piotrkowie na rynku razem z biedroniem rozdawaliście jałowiec.
Było tym smakoszom dać na piwo albo wino.
Pod wpływem może by na was zagłosowali
Na trzeźwo raczej nikt o zdrowych zmysłach tego nie zrobi
Ale wy nawet tego nie wiecie

Ajdejano
Ajdejano 07.10.2019, 16:37
Do AK-47: chłopie - nie szkoda Ci Twojego zdrowia dla tej lewizny ?!?!
AK-47
AK-47 07.10.2019, 17:48
Nie. Inni kładli na szali swoje życie na walkę z nimi.....A poza tym nie zgadzam się na świat przez nich zorganizowany. Lewica winna jest zagłady ok.200 milionów ludzi...Hitlera osądzili....ale do komunistów mają miękkie podejście. Dlaczego?
AK-47
AK-47 07.10.2019, 14:31
Lewica to nic innego jak przedwojenna Komunistyczna Partia Polski, powojenna Polska Partia Komunistyczna a później PZPR.To ideologiczni spadkobiercy sowieckiej agentury. Tej która która mordowała Polaków, wywoziła ich na Syberię....To ci którzy skazali nas na brud, smród i ubóstwo przez cały okres swojego panowania z nadania Sowietów. Gdy zajmowali Polskę i niewolili Polaków też odwoływali się do równości i sprawiedliwości.....Tylko, że była to równość w wydaniu sowieckim a sprawiedliwość zaczynała się i kończyła na strzale w tył głowy.....
AK-47
AK-47 07.10.2019, 16:03
Miało być oczywiście: "powojenna Polska Partia Robotnicza".
jakub_olczyk
jakub_olczyk 07.10.2019, 08:38
Pani Anito, mój głos Pani ma. I jeszcze pewnie głosy kilku osób, z którymi rozmawiałem i - generalnie - do Lewicy przekonywałem. Mam tylko jedną prośbę - proszę nie prowadzić kampanii "przeciwko PiS", proszę prowadzić kampanię "za Lewicą". Pracujmy u podstaw, bądźmy uśmiechnięci i pokazujmy swoje pomysły.
Anita
Anita 07.10.2019, 10:28
Zgadzam się z Panem, że należy skupić się na tym, co Lewica oferuje i właśnie to robimy. Problem jednak jest w tym, że wielu ludzi nie ma informacji o manipulacjach i oszustwach ze strony PiS (z TVP tego się nie dowiedzą). Ta partia buduje sobie wizerunek jakoby "dotrzymywała obietnic", a to kompletnie mija się z prawdą
Pisior bez kompleksów
Pisior bez kompleksów 07.10.2019, 09:02
Nie wymagaj cudów. Na razie wtłoczyli do jej główki, że ma opluwać PiS. Wszystko inne jest nieważne. Zresztą co ona może zaproponować? Homoparady? Msze z durszkakiem na głowie? Pòłnagich facetów w stringach pląsających po ulicach? Przecież to intelektualna pustka.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 07.10.2019, 09:17
Rozmawiałem z Panią Anitą w czasie spotkania z mieszkańcami w Parku Bulwary i uważam, że ma całkiem sporo do zaoferowania i to niekoniecznie w zakresie tematów, o których Pan napisał. Merytorycznie o edukacji i innowacyjności. Z empatią o służbie zdrowia i niepełnosprawności. Tylko w zakresie przedsiębiorczości mamy trochę odmienne zdanie.
Ajdejano
Ajdejano 06.10.2019, 23:45
Do AK-47 (na różowo poniżej): Jak to - kto?! Oczywiście, nasz ulubieniec - Neumann!!!
Ta kobita jest mniej/więcej tak wiarygodna jak i ten facet.
Ten Jej elektorat jest tak liczny, jak i Jej wyborcy.
jgjejehd
jgjejehd 06.10.2019, 20:38
Pani Anito! Do boju. Czas odsunąć klechy i karierowiczów od władzy
AK-47
AK-47 06.10.2019, 21:11
A kto w ich miejsce?....
AK-47
AK-47 06.10.2019, 19:57
I jeszcze jedno droga Pani! Przytoczona przez Panią anegdota w oryginale brzmi tak: "Czy to prawda, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie Samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną"....Więc nie ma mowy tu o Dworcu Warszawskim. Jeśli więc chce Pani zrobić coś dobrego dla Tomaszowa i jego mieszkańców to na początek niech Pani nie przypisuje opisanych cech Polakom....
Anita
Anita 06.10.2019, 20:53
Dziękuję, faktycznie taką wersję też słyszałam. O tym Dworcu w Warszawie zacytowałam z Wikipedii. Ale ok, poprawię :)
AK-47
AK-47 06.10.2019, 19:47
Ostatnio lewica którą reprezentuje ta Pani w UB-eckich katowniach zaprowadzała zgodę wśród Polaków....
Zbyszek
Zbyszek 06.10.2019, 19:37
Nareszcie ktoś rozliczy pis w sejmie!
żuk obserwator
żuk obserwator 06.10.2019, 20:15
O! Teraz "Zbyszek" się pojawił. Czekamy jeszcze na Mariana, Stefana, Dankę i Hankę. Wszyscy z tym samym charakterem pisma, ha ha ha!
Ajdejano
Ajdejano 06.10.2019, 17:46
Brawo ci trzej ostatni wpisowicze, a zwłaszcza ten "nieprzemakalny-normalny" : już teraz (dzisiaj, czyli w dniu 06.10.2019 r.), rechoczę z powodu wyniku, jaki uzyska ten cholerny PiS za tydzień.

Współczuję p. Sowińskiej - na wyrost, czyli z powodu Jej wyniku za tydzień.
Ludzie
Ludzie 06.10.2019, 17:38
chcą normalności. Dajcie sobie spokój.
nieprzemakalny - normalny
nieprzemakalny - normalny 06.10.2019, 17:24
Jedyne co zagwarantuje nam Anitka po ewentualnym dojściu różowego lewactwa do wład,y to comiesięczne homoparady, na które zwożone będą wprawione w tym dyżurne osobniki spod szyldu LGBT+ coś tam coś tam. Dziękuję, postoję.
Nilu
Nilu 06.10.2019, 17:13
Pani Joanna Sztymelska, wypadałoby przeczytać drugi raz i przed publikacją poprawić błędy.
żuk obserwator
żuk obserwator 06.10.2019, 17:07
Anita! Jak Ci nie wstyd za podstawionego osobnika, który produkuje seryjnie prymitywne komentarze pod fikcyjnymi imionami? Znając poprzednie takie przypadki, w przeciągu godziny pojawi się jeszcze kilka niemal identycznych wpisów, a potem pies z kulawą nogą nie zajrzy na ten wątek.
Tadek
Tadek 06.10.2019, 16:31
Nie pozwólmy Kaczorowi znowu dobrać się do koryta!
Iwona
Iwona 06.10.2019, 16:17
Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło polską demorkację. Ttlko czekac aż zmienia konstytucję!
Kazik
Kazik 06.10.2019, 16:16
Brawo! Czas wreszcie rozliczyć tę bandę!!!

Pozostałe